Mapa serwisu
Nie jesteś zalogowany
Zaloguj się
Zarejestruj się

Polska i Świat

Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu

Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, źródło: Hochtief Polska

Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, źródło: Hochtief Polska

10 grudnia 2012 roku oddano do użytku nowy budynek dydaktyczno-warsztatowy Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Obiekt wyróżnia kształt w formie prostej bryły okrytej szklaną elewacją. Centralny punkt Akademii stanowi ogród, z założenia mający być zieloną wyspą, która odbija się od szklanej elewacji, zyskując w ten sposób wrażenie rozszerzającego się parku.

Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, źródło: Hochtief Polska

Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, źródło: Hochtief Polska

Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, źródło: Hochtief Polska

O inwestycji


W ramach realizacji projektu dla Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu powstał nowy budynek dydaktyczno-warsztatowy uczelni wraz z otaczającą infrastrukturą. Nowy budynek u zbiegu ulic Traugutta i Krasińskiego zajmuje powierzchnię ponad 13 000 metrów kwadratowych i mieści w sobie Centrum Sztuk Użytkowych oraz Centrum Innowacyjności.

Obiekt ma cztery kondygnacje nadziemne i jedną podziemną, jego wysokość do poziomu attyki sięga 25 metrów. Najwyższe kondygnacje obiektu zostały wycofane w miejscu jego zetknięcia się z sąsiadującymi kamienicami, dzięki czemu zmniejszono różnice wysokości budynków. Na parterze znajdują się pracownie projektowe oraz studia ceramiki i szkła, gdzie mogą pracować studenci w specjalnie dla nich stworzonej mini hucie do wytopu szkła.

Wyższe poziomy Centrum zajęły między innymi trzy sale seminaryjne: dwie mniejsze i jedna większa, która może pomieścić 150 studentów. W części podziemnej poza parkingiem przewidziano m.in. magazyny pracowni rzeźby, ceramiki, wzornictwa oraz szkła.
Projekt "Budowa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności" był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach działania 11.3-Infrastruktura szkolnictwa artystycznego, Priorytet XI - Kultura i Dziedzictwo Kulturowe Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

Projekt wymagał wybudowania nowoczesnego obiektu edukacyjnego, który umożliwi montaż profesjonalnego wyposażenia technologicznego, oraz połączenia go z istniejącą budowlą Akademii. - powiedział Robert Kasprzak, dyrektor Przedstawicielstwa Hochtief Polska we Wrocławiu, generalnego wykonawcy ASP.

Dodano: 19/12/2012
Powrót do kategorii: Polska i Świat

Komentarze

akwarium?

Dodano: Czwartek, 20 Grudzień 2012, 09:59, Autor: gosc

Wyglada jak wielkie akwarium... I to eszcze takie za duze jak na otoczenie...

Newsletter

facebook

Aktualności

Konkurs na koncepcję architektoniczną budynków Browaru i Manufaktury w Węgrowie.

[18/01/2018]

Miasto Węgrów oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszają do udziału w konkursie na koncepcję architektoniczną budynków Browaru i Manufaktury w Węgrowie. więcej

Concept competition | Cities of tomorrow

[02/01/2018]

Project Earth 2 wants to propose a different approach towards refugees and refugee camps. Rather than conceiving refugee camps as storage facilities to fulfill basic human needs and refugees as tem... więcej

Re: Wasze zaintersowania

[23/02/2018]

Ja w wolnym czasie dorabiam jako mechanik ciągników rolniczych i kombajnów dzięki częściom ze strony https://hurtowniarolnicza.pl/czesci-do-maszyn/kopaczka/ udaje mi się na tym trochę dorobić także... więcej

Re: Prezent na dzień c...

[23/02/2018]

Myślę, że wspólny wypad na weekend to genialny pomysł więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×