Mapa serwisu
Nie jesteś zalogowany
Zaloguj się
Zarejestruj się

Polska i Świat

Rozbudowa Crocker Art Museum

Rozbudowa 125-letniego Crocker Art  Museum, autor projektu: Gwathmey Siegel & Associates Architects

Rozbudowa 125-letniego Crocker Art Museum, autor projektu: Gwathmey Siegel & Associates Architects

Rozbudowa muzeum o pawilon Teel Family, uzupełnia 125-letnią strukturę historycznego budynku, który stanowi jedną z pierwszych budowli muzealnych na terenie Stanów Zjednoczonych.

Projektowanie nowego budynku Crocker Art Museum to praca nad dowiązaniem do historycznej jego części nowego budynku; wpisanie go w zieloną przestrzeń przed Muzeum i zachęcenia ludzi, podróżujących sąsiadującą autostradą, do odwiedzenia obiektu. Ponadto projekt musiał przewidzieć elastyczną przestrzeń dla bieżącej i przyszłej rozbudowy.

Cel rozbudowy
Rozbudowa ta, oprócz tego, że stworzy przestrzeń dla wystaw okresowych i ekspozycji stałych, służyć będzie również do celów edukacyjnych. Umożliwi stworzenie przestrzeni studia artystycznego, utworzenia centrum szkolenia nauczycieli, przestrzeni dla programowania artystycznych inicjatyw dla dzieci i dorosłych, oraz umieszczenia dużej biblioteki. Znajdą się tam także przestrzenie dla wystaw twórczości studentów i galerii edukacyjnych.

Dostarczy muzeum również przestrzenie potrzebne do przechowywania i konserwacji własnych zbiorów, w tym laboratorium konserwacji obiektów sztuki. Nowe udogodnienia dla publiczności to także audytorium na 260 miejsc siedzących, kawiarnia z wewnętrzną i zewnętrzną przestrzenią użytkową i wreszcie całkowicie przebudowany sklep.

Rozbudowa Crocker Art Museum - wnętrze

Funkcja i komunikacja
Nowe galerie są bezpośrednio połączone z istniejącym budynkiem Art Gallery, pozwalając na łatwe przemieszczanie się pomiędzy nowa i starą strukturą obiektu. Komunikacja pomiędzy dwoma strukturami budynku odbywać się może zarówno pionowo jak i poziomo prowadząc do bardzo silnej integracji starej i nowej części muzeum. Głównymi cechami tak pomyślanej koncepcji kompleksu jest: silna współpraca, specjalizacja poszczególnych przestrzeni oraz wrażliwość na potrzeby użytkownika. Te właściwości obiektu stawiają rozbudowane muzeum Crocker na równi z rozwiązaniami architektonicznymi nowych muzeów światowych.

Autorem projektu jest pracownia Gwathmey Siegel & Associates Architects. Otwarcie dla publiczności przewidziano na dzień 10 października 2010 roku.

Dodano: 15/09/2010
Powrót do kategorii: Polska i Świat

Newsletter

facebook

Aktualności

„Copper and the Home”

[13/04/2018]

Startuje międzynarodowy konkurs dla projektantów i designerów. W tym roku główny nacisk położono na wpływ miedzi na tworzenie zrównoważonej przyszłości. więcej

Obiekt roku w systemach ALUPROF

[13/04/2018]

3 kwietnia 2018 roku wystartowała trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu architektonicznego „Obiekt roku w systemach ALUPROF”. Celem tej edycji jest wybranie najciekawszych budynków, które zaproje... więcej

Re: Szkolenie ArchiCAD...

[21/05/2018]

The information you share is very useful. It is closely related to my work and has helped me grow. Thank you!
http://subwaysurfers.online więcej

Re: Ściany konstrukcyjne

[21/05/2018]

Thanks for your sharing. Hope you can contribute more quality posts to this page. Thank you!
http://instagquotes.com więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×