Mapa serwisu
Nie jesteś zalogowany
Zaloguj się
Zarejestruj się

Polska i Świat

Rozbudowa Crocker Art Museum

Rozbudowa 125-letniego Crocker Art  Museum, autor projektu: Gwathmey Siegel & Associates Architects

Rozbudowa 125-letniego Crocker Art Museum, autor projektu: Gwathmey Siegel & Associates Architects

Rozbudowa muzeum o pawilon Teel Family, uzupełnia 125-letnią strukturę historycznego budynku, który stanowi jedną z pierwszych budowli muzealnych na terenie Stanów Zjednoczonych.

Projektowanie nowego budynku Crocker Art Museum to praca nad dowiązaniem do historycznej jego części nowego budynku; wpisanie go w zieloną przestrzeń przed Muzeum i zachęcenia ludzi, podróżujących sąsiadującą autostradą, do odwiedzenia obiektu. Ponadto projekt musiał przewidzieć elastyczną przestrzeń dla bieżącej i przyszłej rozbudowy.

Cel rozbudowy
Rozbudowa ta, oprócz tego, że stworzy przestrzeń dla wystaw okresowych i ekspozycji stałych, służyć będzie również do celów edukacyjnych. Umożliwi stworzenie przestrzeni studia artystycznego, utworzenia centrum szkolenia nauczycieli, przestrzeni dla programowania artystycznych inicjatyw dla dzieci i dorosłych, oraz umieszczenia dużej biblioteki. Znajdą się tam także przestrzenie dla wystaw twórczości studentów i galerii edukacyjnych.

Dostarczy muzeum również przestrzenie potrzebne do przechowywania i konserwacji własnych zbiorów, w tym laboratorium konserwacji obiektów sztuki. Nowe udogodnienia dla publiczności to także audytorium na 260 miejsc siedzących, kawiarnia z wewnętrzną i zewnętrzną przestrzenią użytkową i wreszcie całkowicie przebudowany sklep.

Rozbudowa Crocker Art Museum - wnętrze

Funkcja i komunikacja
Nowe galerie są bezpośrednio połączone z istniejącym budynkiem Art Gallery, pozwalając na łatwe przemieszczanie się pomiędzy nowa i starą strukturą obiektu. Komunikacja pomiędzy dwoma strukturami budynku odbywać się może zarówno pionowo jak i poziomo prowadząc do bardzo silnej integracji starej i nowej części muzeum. Głównymi cechami tak pomyślanej koncepcji kompleksu jest: silna współpraca, specjalizacja poszczególnych przestrzeni oraz wrażliwość na potrzeby użytkownika. Te właściwości obiektu stawiają rozbudowane muzeum Crocker na równi z rozwiązaniami architektonicznymi nowych muzeów światowych.

Autorem projektu jest pracownia Gwathmey Siegel & Associates Architects. Otwarcie dla publiczności przewidziano na dzień 10 października 2010 roku.

Dodano: 15/09/2010
Powrót do kategorii: Polska i Świat

Newsletter

facebook

Aktualności

Konkurs na koncepcję architektoniczną budynków Browaru i Manufaktury w Węgrowie.

[18/01/2018]

Miasto Węgrów oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszają do udziału w konkursie na koncepcję architektoniczną budynków Browaru i Manufaktury w Węgrowie. więcej

Concept competition | Cities of tomorrow

[02/01/2018]

Project Earth 2 wants to propose a different approach towards refugees and refugee camps. Rather than conceiving refugee camps as storage facilities to fulfill basic human needs and refugees as tem... więcej

Re: Wasze zaintersowania

[23/02/2018]

Ja w wolnym czasie dorabiam jako mechanik ciągników rolniczych i kombajnów dzięki częściom ze strony https://hurtowniarolnicza.pl/czesci-do-maszyn/kopaczka/ udaje mi się na tym trochę dorobić także... więcej

Re: Prezent na dzień c...

[23/02/2018]

Myślę, że wspólny wypad na weekend to genialny pomysł więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×