Okna, drzwi

22 Maj 2015

Rozwiązanie portfenetru w oknach Schüco Alu Inside

Nowe dyble adhezyjne pozwalają na  estetyczny montaż balustrady do ram  okien energooszczędnych  Fot. Klaus Peter Abel Metallwaren e.K.
Miasto: Warszawa
Firma: Schüco

Opatentowane dyble adhezyjne ze stali nierdzewnej, które umożliwiają mocowanie balustrady bezpośrednio do ram energooszczędnych i pasywnych okien oraz drzwi balkonowych. Innowacyjny system montażowy zapewnia maksymalne bezpieczeństwo, a przy tym pozwala zachować termoizolacyjność i nowoczesny wygląd stolarki.

Wywodzące się jeszcze z XVII wieku portfenetry przeżywają obecnie swój wielki renesans. Są coraz częściej stosowane w prestiżowych budynkach o nowoczesnej architekturze, gdzie pełnią zarówno funkcje estetyczne, jak i praktyczne. Bardzo wysokie okna i drzwi balkonowe pozwalają na doświetlenie wnętrz dużą dawką światła dziennego, a szklane balustrady nadają elewacji lekkości i elegancji. Z myślą o tego typu zastosowaniach firma Schüco wprowadziła opatentowane dyble adhezyjne do montażu balustrad dla energooszczędnych i pasywnych okien z serii Schüco Alu Inside z płaskimi, aluminiowymi wzmocnieniami. Wyjątkowość rozwiązania wynika zarówno z jego walorów estetycznych, jak i praktycznych. Dzięki starannie przemyślanej technologii mocowania balustrady do ramy okiennej można uzyskać harmonijną, minimalistyczną estetykę elewacji przy zachowaniu walorów termoizolacyjnych stolarki i pełnego bezpieczeństwa użytkowania.

Elegancja i energooszczędność

Współczesna architektura dąży do ograniczenia wszelkich niepotrzebnych elementów dekoracyjnych na rzecz idealnie płaskich elewacji o harmonijnym designie. Do tej pory mocowanie balustrady do ościeżnic okien pasywnych i energooszczędnych było kłopotliwe. Aby uniknąć ryzyka obniżenia izolacyjności cieplnej okna stosuje się często alternatywne rozwiązania, jak na przykład montaż balustrady do muru. Opatentowane dyble adhezyjne dedykowane systemowi okiennemu Schüco Alu Inside pozwalają na mocowanie balustrad nawet do stolarki pasywnej. Innowacyjna konstrukcja dybla sprawia, że nawiercanie dodatkowych otworów w strefie przylgowej i z tyłu zewnętrznej ramy nie jest konieczne. Dzięki temu spada ryzyko ewentualnej kondensacji pary wodnej. Połączenie wykazuje przy tym dużą stabilność i trwałość – nowa technologia spełnia wymagania zawarte w rygorystycznych niemieckich wytycznych ETB (ujednolicone wytyczne techniczne dotyczące bezpieczeństwa w budynkach). Nowe rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę. Pozwala skrócić i uprościć montaż portfenetru, gdyż okno może być zmontowane z balustradą jeszcze w fabryce i przewiezione na plac budowy już w kompletnej formie. To dużo tańsza i znacznie praktyczniejsza metoda realizacji portfenetrów. Oprócz opatentowanych dybli adhezyjnych dla okien Alu Inside firma Schüco posiada w swojej ofercie również mocowania przeznaczone do energooszczędnych okien ze wzmocnieniami stalowymi z serii Schüco Corona SI 82 i Schüco Corona CT 70.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

Budynki zrównoważone

L'École de l'Étincelle | fot.: Maxime Brouillet
École de l'Étincelle odzwierciedla typowy styl życia miejscowości Saguenay, to jest kulturę silni...
Luty 5, 2024
Osiedle zrównoważone w Bielsku Białej - I nagroda w konkursie SARP | ARCHISTUDIO
W Bielsku-Białej powstanie pierwsze w mieście zrównoważone osiedle wielorodzinne. Konkurs archite...
Styczeń 2, 2024

Materiały budowlane

Wygląd biura ma ogromny wpływ na atmosferę pracy. To, na jaką kolorystykę postawisz i jakie mebl...
Marzec 12, 2024
Źródło www.in360.pl
Umywalka wisząca to kwintesencja nowoczesności i funkcjonalności, idealna do każdej łazienki. Je...
Marzec 11, 2024

Konkursy

In this competition, we invite architects, designers, and dreamers to imagine the future of art as influenced and created by artificial intelligence. The challenge is to conceptualize what an AI ar...
Marzec 11, 2024
Instytut Wzornictwa Przemysłowego prezentuje wyjątkowe wyzwanie dla młodych kreatywnych umysłów – konkurs Young Design 2024 pod hasłem „REsponsibility – ODPOWIEDZIALNOŚĆ – ZRÓWNOWAŻONE PROJEKTOWANIE”
Marzec 4, 2024