Przegrody zewnętrzne

20 Marzec 2016

Tynk AquaBalance - Weber

Miasto: Warszawa

Nowy tynk zapewnia błyskawiczne odparowanie wody z zawilgoconej deszczem lub warstewką rosy ściany. Czas wysychania elewacji jest znacznie krótszy niż w przypadku standardowych tynków. Na suchej ścianie algi, grzyby i pleśnie nie mają szans. Łatwiejsze jest jej utrzymanie w doskonałym stanie. Fasada zachowuje efektowny wygląd przez wiele lat.

 

Weber wprowadza na rynek nowy rodzaj tynku: tynk hydrofilowy weber.pas topdry z technologią AquaBalance. Jest to propozycja skierowana zarówno do firm realizujących duże obiekty komercyjne i użyteczności publicznej, jak i inwestorów indywidualnych.

 

Dzięki nowatorskiej technologii tynk zapewnia wieloletnią ochronę przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych. Szybsze wysychanie elewacji sprawia, że jest ona bardziej odporna na porastanie algami, grzybami, czy pleśnią, a co za tym idzie łatwiejsza w utrzymaniu. Dłużej zachowuje atrakcyjny, estetyczny wygląd. Technologia AquaBalance wykorzystuje naturalne zjawiska fizyczne, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych zabezpieczeń chemicznych.

 

Z mojej praktyki wykonawczej wynika, że w ofercie producentów brakowało takiego tynku na polskim rynku. Nowo wykonana elewacja wygląda świeżo i atrakcyjnie, jednak w kolejnych sezonach ulega zabrudzeniu, rozwijają się na niej glony, więc inwestorzy szukają rozwiązań, które pozwolą utrzymać estetyczny wygląd elewacji na dłużej. Tynk weber.pas topdry z technologią AquaBalance spełni ich potrzeby” – mówi Mariusz Tyczka, prezes firmy MARBUD Inwestycje Budowlane Sp. z o.o.

 

Tynk weber.pas.topdry AquaBalance odznacza się ponadto wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz obciążenia termiczne związane z bezpośrednim oddziaływaniem promieni słonecznych. Dzięki łatwej aplikacji, plastyczności oraz doskonałej przyczepności jego zużycie jest do 20% niższe niż w przypadku powszechnie używanych tynków.

 

Tynk weber.pas topdry AquaBalance dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej – architekci i inwestorzy mogą wybierać z ponad 300 kolorów.

 

AquaBalance - jak to działa

 

Technologia AquaBalance to nowatorskie rozwiązanie. Dzięki systemowi specjalnych mikrokanalików z jednej strony znacznie zwiększa się powierzchnia parowania kropli wody (ma ona wyraźnie spłaszczony kształt), a z drugiej strony absorbowany jest nadmiar wilgoci, która natychmiast oddawana jest do atmosfery. Zastosowanie technologii AquaBalance chroni więc przed długotrwałym pozostawaniem wody na elewacji. Mikrokanalikowa struktura tynku tworzy hydrofilową powierzchnię, która zabezpiecza przed tworzeniem się filmu wodnego, a zarazem porostem alg, glonów i pleśni. Ta właściwość stanowi również osłonę przed działaniem warunków pogodowych takich, jak: deszcz, rosa czy mgła.

 

W technologii AquaBalance innowacyjność rozwiązań łączy się z prostotą pomysłu – powłoka sama reguluje stopień zawilgocenia powierzchni, bazując na naturalnych zjawiskach fizycznych.

 

Dane techniczne

 

Tynk dostępny jest w fakturze „baranek”, w dwóch granulacjach 1,5 oraz 2 mm.

 

Zużycie tynku:

 

- baranek 1,5 mm: 2,2-2,6 kg/m2

 

- baranek 2,0 mm: 3,1-3,5 kg/m2

Budynki zrównoważone

L'École de l'Étincelle | fot.: Maxime Brouillet
École de l'Étincelle odzwierciedla typowy styl życia miejscowości Saguenay, to jest kulturę silni...
Luty 5, 2024
Osiedle zrównoważone w Bielsku Białej - I nagroda w konkursie SARP | ARCHISTUDIO
W Bielsku-Białej powstanie pierwsze w mieście zrównoważone osiedle wielorodzinne. Konkurs archite...
Styczeń 2, 2024

Materiały budowlane

Realizacja marzenia o własnym domu to dla wielu z nas szczyt ambicji i synonim życiowego sukcesu...
Marzec 14, 2024
Wygląd biura ma ogromny wpływ na atmosferę pracy. To, na jaką kolorystykę postawisz i jakie mebl...
Marzec 12, 2024

Konkursy

New Humanitarian Competition.
Marzec 18, 2024
In this competition, we invite architects, designers, and dreamers to imagine the future of art as influenced and created by artificial intelligence. The challenge is to conceptualize what an AI ar...
Marzec 11, 2024