Mapa serwisu
Nie jesteś zalogowany
Zaloguj się
Zarejestruj się

Imperfekcje budowlane - aktualności

Autor: odbiorybudowlane

Architekci projektują i tworzą, inżynierowie projektanci konstruują a inżynierowie wykonawcy wykonują na podstawie projektu. Aby efekt z umownej deski kreślarskiej był widoczny w rzeczywistości wymaga zgrania, wiedzy, pieniędzy, chęci, jakości itd. itd. Nie zawsze to się udaje. Więc zapraszam w świat bubli budowlanych, usterek i problemów powstających na wielu różnych płaszczyznach. Uczmy się na cudzych błędach i nie popełniajmy podobnych.
Zapraszam na http://www.google.com/search?q=imperfekcje+w+budownictwie
Tutaj w miarę możliwości będę informował o nowych wpisach i zagadnieniach, pojawią się też zagadki.

Odbiór nowego apartamentu

Data publikacji: 27/08/2011

Tym razem przykład nowiutkiego apartamentu przygotowanego przez dewelopera na odbiór. Poza innymi licznymi usterkami na szczególną uwagę zasługuje wykonanie izolacji termicznej.

Mamy więc poddasze na antresoli. Od strony mieszkania znajdują się tu płyty GKF na ruszcie. Pomijając fakt, że w części zabudowy brakuje dylatacji pomiędzy płytą a posadzką a przy pomiarach łatą znalazło się trochę krzywizn to wszystko wygląda ok.

Poddasze na antresoli wykończone płytami GKF. Powinno być odpowiednio docieplone.

A z drugiej strony mamy coś niesamowitego - ale o tym w poniedziałek na imperfekcjach.

To nie jedyna niespodzianka na tym poddaszu.

W sypialni zastaliśmy wykonaną z płyt GKF zabudowę sufitu z wypuszczonymi kablami elektrycznymi pod halogeny. Zabudowa była względnie prosta, halogeny rozmieszczone prawidłowo.

Tymczasem z drugiej strony zastaliśmy małą niespodziankę i o tym także więcej w poniedziałkowy poranek na imperfekcjach.

Tak myślę, że po odbiorze apartamentu, deweloper jeszcze przyniósłby Klientowi balot wełny mineralnej do samodzielnego montażu...

Myślę, że ciekawy obraz dałoby zbadanie tego poddasza zimą za pomocą kamery termowizyjnej. Może jeszcze kilka kwiatków by się znalazło...

Całość wpisu już w poniedziałek rano. Myślę, że stali czytelnicy znają adres i wiedzą gdzie szukać. A jak ktoś nie zna to niech pyta - przypomnę.

Komentarzy: 0

Nietypowe zastosowanie listwy tynkarskiej...

Data publikacji: 22/07/2011

Blogi pojawiają się rzadziej a to w związku z pracowitym sezonem budowlanym. Nie zapominam o stałych czytelnikach i na pewno staram się od czasu do czasu coś dorzucić do kolekcji.

Tym razem o nietypowym zastosowaniu listwy tynkarskiej.


Sprawa dotyczy wykonania docieplenia ściany na przyziemiu. W pierwotnych ustaleniach założono montaż kapinosa. Obecnie wykonuje się go z systemowej listwy PCV.

Listwę montuje się podczas wklejania siatki na styropianie (podczas docieplenia budynku), przed wykonaniem wyprawy. Efekt końcowy jest taki

Co jednak można zrobić gdy wykonując docieplenie zapomnimy wkleić systemowej listwy PCV?

Już od poniedziałku można będzie przeczytać w wiadomym miejscu...
http://www.google.com/search?q=imperfekcje+budowlane

Komentarzy: 0

Kolejna zagadka budowlana...

Data publikacji: 17/06/2011

Tydzień temu nie zamieściłem wpisu i dlatego dzisiejszy będzie długi. Zapraszam oczywiście do lektury poprzednich.

Problem polega na tym, iż w mieszkaniu na poddaszu pojawia się grzyb w szafie. Na pierwszy rzut oka wiadomo o co chodzi. Niedocieplony skos, brak wentylacji w szafie, wilgoć, kondensacja pary wodnej i w efekcie zawilgocenie ściany i grzyb. Tym razem okazało się, że sprawa nie jest taka prosta. Po pierwsze szafa nie styka się, ze ścianą zewnętrzną w miejscu gdzie jest grzyb.

Grzyb pojawia się tylko w prawym skrzydle, zimą. A z drugiej strony ściany znajduje się klatka schodowa. Z tej strony nie ma śladów grzyba. Na trop naprowadzili mnie wstępnie lokatorzy, mówiąc iż podobno w ścianie jest słupek żelbetowy a zimą ten fragment ściany na klatce schodowej wyraźnie odznacza się odcieniem bieli. Czyli trzeba zajrzeć do projektu zanim wybiorę się na poddasze.

W projekcie mamy dwa elementy mogące sprawiać problem:

dwa kanały wentylacyjne (1)
słupek żelbetowy w okolicach zawilgocenia w szafie (2)

Tyle, że kanały powinny być na środku szafy (a tam nic się nie dzieje) a słupek żelbetowy nie powinien powodować problemów w takiej skali i na takiej szerokości (jest dużo węższy).

Skąd w takim razie bierze się tak duży problem? Odpowiedzi szukaj w googlach wpisując imperfekcje budowlane. Najnowszy wpis jest już online.

Komentarzy: 0

Jeszcze coś na temat skopanej wentylacji

Data publikacji: 26/05/2011

Przykład fantazji budowlanej wynikiem której mamy pleśń przy kratce w kuchni i nie działającą wentylację.
Zapraszam do lektury kolejnego wpisu już jutro.
poszukaj: imperfekcji budowlanych ;)

Komentarzy: 0

Co można znaleźć na poddaszu (cz. I)

Data publikacji: 19/05/2011

Już jutro (wiadomo gdzie) kolejna porcja imperfekcji. Poddasza w blokach, które użytkowane były dwa lub trzy sezony.

Komentarzy: 0

Tym razem coś o poddaszu z deskowaniem i papą

Data publikacji: 12/05/2011

Jakie są skutki wadliwego wykonawstwa i co może nam wyrosnąć nad głowami...

Komentarzy: 0

Jakie są skutki wadliwej wentylacji?

Data publikacji: 05/05/2011

Tym razem znowu wrócę na moje ulubione osiedle. Niestety nie mam żadnych zdjęć kamerą termowizyjną ale z doświadczenia wiem, że wykonawstwo poddaszy na tym osiedlu było totalną imperfekcją budowlaną. W połączeniu ze znanymi z poprzednich wpisów przykładami umieszczenia kratek wentylacyjnych wychodziła wybuchowa mieszanka.
Zaczynamy od kratki w łazience, umieszczenie standardowe, wspaniale wentyluje nam całe pomieszczenie. Już nie otwierałem bo pewnie w środku to samo co w innych.
Pozostałych zdjęć poszukaj w google: imperfekcja budowlana
Już jutro nowy wpis...Komentarzy: 0

Już jutro kolejny przykład bubla budowlanego

Data publikacji: 28/04/2011

Skąd się wzięła wilgoć na parterze w narożach mieszkań?
Budynek nie podpiwniczony, zima...
Już jutro rozwiązanie zagadki zapraszam do poszukiwań :)
google.com/search?q=imperfekcje+w+budownictwie

Komentarzy: 1

facebook

Aktualności

„Copper and the Home”

[13/04/2018]

Startuje międzynarodowy konkurs dla projektantów i designerów. W tym roku główny nacisk położono na wpływ miedzi na tworzenie zrównoważonej przyszłości. więcej

Obiekt roku w systemach ALUPROF

[13/04/2018]

3 kwietnia 2018 roku wystartowała trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu architektonicznego „Obiekt roku w systemach ALUPROF”. Celem tej edycji jest wybranie najciekawszych budynków, które zaproje... więcej

Re: Basen w ogrodzie

[23/05/2018]

Aqua World z siedzibą w Warszawie od kilkunastu lat wykonuje projekty i instalacje basenowe dla klientów prywatnych oraz firm i instytucji. Niecka basenowa ze stali nierdzewnej ma znaczną przewagę... więcej

Basen w ogrodzie

[23/05/2018]

Jaki basen w ogrodzie ? więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×