Mapa serwisu
Nie jesteś zalogowany
Zaloguj się
Zarejestruj się

Powrót do listy tematów

Karinas

Poniedziałek 29 Sierpień 2011, 11:24:46

Palette CAD

Witam,
Chciałabym podzielić się wrażeniami jeśli chodzi o program Palette CAD i mam nadzieję, że wy również wyrazicie swoje zdanie na temat tego programu.
Pracuję na programie dwa lata. Jak każdy program ma swoje mocne i słabe strony.
Program jest intuicyjny i szybko idzie się z nim oswoić. Atutem programu są wizualizacje. Ma ich wiele np. model druciany, akwarela jednak najbardziej cenię fotorealistyczną wizualizacje. Nie potrzeba żadnych dodatkowych modułów, żeby posiadać możliwość tworzenia wizualizacji realistycznej. Jeśli posiada się odpowiedni sprzęt komputerowy tworzenie takiej wizualizacji trwa minutę. Jednak jeśli mamy troszkę starszy sprzęt to może to trwać około 15 min. Program posiada bibliotekę obiektów podstawowych dzięki którym możemy stworzyć każde wnętrze.
Biblioteka tekstur również jest dobrze rozwinięta. Posiada trawę, korek, kamienie, płytki ceramiczne,farby itp..
Program jest wyposażony w edytor układania płytek.
Posiada również dodatkowe biblioteki tak zwane biblioteki branżowe. Można dokupić taką bibliotekę jeśli jest taka potrzeba.
Osoby zajmujące się projektowaniem jak i również tworzeniem mebli na indywidualne zamówienie mają możliwość tworzenia tego w Palette CAD. Ja nie potrzebowałam specjalnego do tego modułu wystarczyło mi na etapie wersji zakupionej przez siebie ale jeśli ktoś już potrzebuje dokładnie tworzyć meble wtedy oferują moduł do tworzenia mebli.
Program daje możliwość dokładnego wymiarowania co czasem się przydaje i specyfikację do zliczania płytek.
Jest możliwość dodawania własnych tekstur i obiektów do bibliotek.
Program posiada cztery okna pracy co umożliwiają dokładną pracę.
Czasem wolniej myśli ale to moja wina bo czasem chciałabym szybciej niż to możliwe i program głupieje .

barbaraiwona81

Piątek 09 Wrzesień 2011, 13:07:29

Re: Palette CAD

Ja do Palette CAD nie mam zastrzeżeń.
Pracuje mi się na nim dobrze. Wizualizacje ma naprawdę świetne. Najbardziej mi się podoba jak tworzy panoramę i klient może swobodnie obracać projekt. To taki bajerek w programie ale jak dla mnie przydatny.
Dużo tworzę bibliotek obiektów oraz tekstur, a w Palette CAD jest to proste. Można powiedzieć, że dwa kliknięcia i biblioteka jest. Fajna jest też nowa możliwość ściągania obiektów z Google.

Pozdrawiam
Basia

aprilrussell

Niedziela 29 Kwiecień 2018, 11:20:27

Re: Palette CAD

Szkolenie kierujemy m.in. do architektów, projektantów i architektów wnętrz - zarówno przestrzeni prywatnych jak i publicznych oraz projektantów krajobrazu. W szkoleniu mogą wziąć udział również osoby, które pasjonują się projektowaniem ale nie wiążą z nim swojej kariery zawodowej. Przeznaczone jest dla uczestników, którzy dopiero rozpoczynają swoją pracę w zawodzie ale również dla wszystkich, którzy już wcześniej pracowali w programach typu CAD i chcieliby poznać narzędzia programu zdobywającego co raz większą popularność w branży. Nauczymy cie profesjonalnej obsługi narzędzi programu ArchiCAD, przygotowywania projektu i jego edycji na każdym etapie projektowania, tworzenia rysunków technicznych, rzutów, przekrojów i ostatecznej dokumentacji projektowej idp.
five nights at freddy's http://fivenightsat-freddys.com

facebook

Aktualności

„Copper and the Home”

[13/04/2018]

Startuje międzynarodowy konkurs dla projektantów i designerów. W tym roku główny nacisk położono na wpływ miedzi na tworzenie zrównoważonej przyszłości. więcej

Obiekt roku w systemach ALUPROF

[13/04/2018]

3 kwietnia 2018 roku wystartowała trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu architektonicznego „Obiekt roku w systemach ALUPROF”. Celem tej edycji jest wybranie najciekawszych budynków, które zaproje... więcej

kursy SketchUp + BIM,...

[22/05/2018]

Witam,

Zapraszam na szkolenie z:
-SketchUp + BIM
-Revit + Dynamo
-Rhinoceros + Grasshopper

Więcej szczegółów na:
www.a-cademia.pl więcej

Re: Panele czy deska?

[22/05/2018]

wedlug mnie najlepszy jest parkiet, tylko ze trzeba tez o niego odpowiednio dbac a wtedy wytrzyma przez wiele dlugich lat w bardzo dobrej kondycji. Wykonanie takiej podlogi lepiej zlecic profesjona... więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×