Mapa serwisu
Nie jesteś zalogowany
Zaloguj się
Zarejestruj się

Powrót do listy tematów

Kurak

Środa 12 Kwiecień 2017, 07:30:56

Re: projekty gotowe lepsze czy gorsze

Wszystko zależy od naszych potrzeb. Większość osób, które budują dom tak na prawdę nie potrzebują indywidualnego projektu domu. Stworzenie takiego projektu jest czasochłonne i dosyć kosztowne w stosunku do projektu gotowego.
Patrząc sobie na strony pracowni projektowych tego typu http://www.dominanta.pl widać, że koszt projektu gotowego oscyluje w okolicy dwóch tysięcy.

Fabiniak

Piątek 14 Kwiecień 2017, 07:01:43

Re: projekty gotowe lepsze czy gorsze

Według mnie takie gotowe domy wcale nie są grosze, ja wybrałem tą firmę : http://www.ecologiq.pl/domy-gotowe.html i jestem naprawdę zadowolony. Dwie różnice, które zdecydowały to oczywiście koszt kupna takiego domu , druga sprawa to szybkość budowy takiego domu z prefabrykantów, jest, no i to zdecydowało .

Pirasan

Środa 19 Kwiecień 2017, 07:32:47

Re: projekty gotowe lepsze czy gorsze

Witam serdecznie, mam pytanie, czy według was w takim gotowym domu dobrym rozwiązaniem będzie piec na eko groszek? Zakup takiego materiału np stąd: http://sklep.carter-trans.pl/12-wegiel ? Co uważacie? Będę wdzięczny za pomoc.

zoee8

Poniedziałek 19 Czerwiec 2017, 13:36:22

Re: projekty gotowe lepsze czy gorsze

Nie powiedziałabym, że są gorsze. Są tańsze, a wybór gotowych projektów jest obecnie tak duży, że bez problemu można znaleźć taki spełniający wszystkie nasze wymagania. Najłatwiej o taki w internecie, dość dużą bazę mają w tym biurze projektowym http://projekty.domywstylu.pl - warto przejrzeć.

inżynierro

Piątek 30 Czerwiec 2017, 08:05:37

Re: projekty gotowe lepsze czy gorsze

Zaletą gotowych projektów jest bez wątpienia ich różnorodność, a firmy które sprzedają takie "gotowce" mają zazwyczaj dostępną od ręki pełną dokumentację techniczną, dlatego o danym projekcie domu możemy dowiedzieć się wszystkiego. Wystarczy po prostu kupić i zacząć budowę. To więc wygodne i mniej kosztowne rozwiązanie od wynajęcia architekta. Mogę Wam polecić firmę: http://www.archido.pl/ , która od lat oferuje takie gotowe projekty domów w różnych metrażach, technologiach wykonania czy stylu architektonicznym. Zerknijcie sobie, bo wybór jest gigantyczny. Na pewno znajdziecie u nich coś dla siebie.

KacperKrawczyk

Środa 12 Lipiec 2017, 07:37:36

Re: projekty gotowe lepsze czy gorsze

Też jestem zdania, że wszystko zależy od potrzeb, a także - nie ukrywajmy - funduszy. Pytanie w temacie zostało źle postawione. Oba rodzaje projektów będą spełniać swoją rolę, pytanie więc brzmi nie które są gorsze, tylko które pasują do jakich ludzi. Decyzja będzie podjęta w zależności od naszych oczekiwań. Osobiście mogę polecić jedno miejsce, z którym dobrze mi się współpracowało pod tym kątem: http://baar.pl/

katpio123

Wtorek 18 Lipiec 2017, 06:41:15

Re: projekty gotowe lepsze czy gorsze

Mi się bardzo podobają te projekty https://www.domywstylu.pl/projekty-domow-z-uzytkowym-poddaszem/ . Domy może są co prawda nie duże ale za to bardzo funkcjonalne i eleganckie. Muszę się teraz tylko zastanowić który z nich wybrać i zacząć wreszcie realizacje.

stobejczyk

Poniedziałek 25 Wrzesień 2017, 22:57:52

Re: projekty gotowe lepsze czy gorsze

Projekt gotowy ma wiele plusów, bo jest kompletny, można go dopasować do potrzeb indywidualnych. Na ogół biura projektowe sprzedające projekty gotowe są w stanie dopasować je dla klientów indywidualnych. Takich projektów też jest bardzo dużo. Np na https://www.mgprojekt.com.pl/

elabarbara

Poniedziałek 02 Październik 2017, 12:06:52

Re: projekty gotowe lepsze czy gorsze

Jaki konkretnie metraż Cię interesuje? Bo ze swojej strony mogę polecić Ci skorzystanie z gotowych projektów domów od firmy https://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty-domow-z-poddaszem-uzytkowym utrzymane w nowoczesnym standardzie budowlanym. Gdybyś nie był pewien, co konkretnie wybrać, ich doradca rzetelnie i profesjonalnie Ci doradzi. Polecam sprawdzić!

grywus

Środa 11 Październik 2017, 11:03:33

Re: projekty gotowe lepsze czy gorsze

Potrzeby są tutaj czynnikiem decydującym o wyborze. Bo jeśli nie zależy nam na dużych udziwnieniach i nie wymagamy od pomieszczeń nietypowych kształtów czy rozmieszczenia wyposażenia, gotowy projekt może w pewnym stopniu przyspieszyć cały proces budowania, bo zmniejsza się papierkowa robota na początku i na końcu. Z drugiej strony, niektóre poprawki mogą okazać się niezbędne, a trzeba pamiętać, że naniesienie jakichkolwiek poprawek podnosi koszty. Z kolei gotowe projekty bardzo pomagają w zyskaniu pewności, czego się szuka, bo ma się tą wizję przed oczami, a nie w głowie.

Pattixon

Piątek 03 Listopad 2017, 09:39:24

Re: projekty gotowe lepsze czy gorsze

Projekty domów są różne, jednakże własny autorski projekt będzie tylko nasz, natomiast gotowe rozwiązania również są bardzo fajne. Jeśli ktoś chciałby mieć dom o jakim marzy i zaaranżować go we własny sposób na pewno lepszy będzie autorski projekt niż gotowe rozwiązanie.

Newsletter

facebook

Aktualności

MILICKI RYNEK JAKO BEZPIECZNE CENTRUM SPOŁECZNO-GOSPODARCZE

[30/10/2017]

Otwarty konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu przestrzeni publicznej. więcej

The Unbelievable Challenge 2017 is here

[30/10/2017]

The Unbelievable Challenge architectural ideas competition for architect and design students as well as young professionals in these fields. The Unbelievable Challenge introduced the Finnish Mr. Sa... więcej

Mozaika w kuchni.

[13/12/2017]

Co sądzicie o zastosowaniu tak zwanej mozaiki: http://www.paradyz.com/plytki/mozaika
w kuchni? Widziałam wiele wykończeń z takiego typu mozaiką ale w łazience ale nigdy w kuchni. Co sądzicie o ta... więcej

Re: Ogrodzenie

[13/12/2017]

Jakie ogrodzenie na działkę możecie polecić? więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×