Wydarzenia architektoniczne Marzec 23, 2010

Nowe Piętro - młoda architektura, grafika i wzornictwo w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Typ: Konferencje i spotkania
Data od: 24/03/2010
Data do: 24/03/2010
Miasto: Warszawa

Nowe Piętro - młoda architektura, grafika i wzornictwo w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

„Nowe Piętro” to cykl comiesięcznych spotkań z młodymi architektami, dizajnerami i grafikami z różnych środowisk. Dla twórców to okazja, by zaprezentować swoje prace i plany, dla publiczności – szansa na spojrzenie w przyszłość, w której dzisiejsze projekty wywierać będą realny wpływ na rzeczywistość.
W tym roku, kolejne, trzecie, spotkanie młodych architektów, dizajnerów i grafików odbędzie się 24 marca o 18.00 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Gośćmi wieczoru będą: BudCud, Wzorowo i Kuba Sowiński.

Wstęp wolny.

Spotkania odbywają się co miesiąc. Dotychczasowe to:
Nowe Piętro 1 (20 stycznia): duet AzeDesign, Homework i reprezentujący studio WXCA Szczepan Wroński,
Nowe Piętro 2 (17 lutego): Temperówka, LaPolka i pracownia jojko+nawrocki.

---------------------------

ARCHITEKTURA
BudCud – czyli studio założone przez Mateusza Adamczyka i Michała Paleja – działa od 2006 roku w Krakowie. Młodzi architekci zdobyli główną nagrodę w dziewiątej edycji urbanistycznego konkursu European (2008). Zwycięski projekt prezentował modyfikacje poprzemysłowych terenów warszawskiej Woli. Celem było stworzenie żyjącej, atrakcyjnej dla mieszkańców dzielnicy. Architekci zajmują się także grafiką projektową i architekturą wnętrz. Wizualizacje ich prac wyróżnia kolorystyka, daleka od konwencjonalnego wyglądu makiet.
GRAFIKA
Kuba Sowiński, absolwent i pracownik ASP w Krakowie uprawia różne dziedziny grafiki użytkowej, zdobywając nagrody – m.in. nagrodę główną w konkursie na najpiękniejszą książkę roku Edycja 2006, brązowy medal na XX Biennale Plakatu w Warszawie (2006). Ma w dorobku obok plakatów także rysunki satyryczne i ilustracje.
Wraz z Wojciechem Kubieną jest założycielem pracowni „Biuro Szeryfy”, działającej od 2004 roku. Współtworzył w roku 2001 kwartalnik projektowy „2+3D grafika plus produkt”, zajmuje się w nim opracowaniem graficznym i redakcją.
DIZAJN
Grupa Wzorowo istnieje od grudnia 2008 roku. Stworzyły ją trzy absolwentki Wydziału Wzornictwa wrocławskiej ASP, Agnieszka Bar, Agnieszka Kajper i Karina Marusińska. Projektantki na różne sposoby używają surowca, jakim są przedmioty uszkodzone czy zdeformowane, odrzucone w fabrykach. Stłuczone szkło wypełnia słój – lampę, kawałki porcelanowych naczyń przekształcone zostają w biżuterię (kolczyki z uszek filiżanek) albo uchwyty naczyń. Karina Marusińska łączy kontrastowo fragmenty białej, zdobionej złoceniami zastawy z gładkim szkłem, albo chropowatym. Kawałki naczyń tworzą skomplikowane wzory w instalacji wideo „Kalejdoskop”, przygotowanej przez Agnieszkę Kajper.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej
24 marca 2010, 18.00-20.00
ul. Pańska 3, Warszawa
www.artmuseum.pl


Dodano: 23/03/2010

Konkursy

In this competition, we invite architects, designers, and dreamers to imagine the future of art as influenced and created by artificial intelligence. The challenge is to conceptualize what an AI ar...
Marzec 11, 2024
Instytut Wzornictwa Przemysłowego prezentuje wyjątkowe wyzwanie dla młodych kreatywnych umysłów – konkurs Young Design 2024 pod hasłem „REsponsibility – ODPOWIEDZIALNOŚĆ – ZRÓWNOWAŻONE PROJEKTOWANIE”
Marzec 4, 2024

Wasze projekty

Inwestorzy projektu Trzy Szczyty mieli założenie, chcieli dom katalogowy. Po kilku spotkaniach ud...
Marzec 13, 2024
Konkurs realizacyjny na opracowanie koncepcji architektoniczno-rzeźbiarskiej pomnika – praca fina...
Marzec 6, 2024

Wasze realizacje

Mieszkanie w Krakowie zostało zaaranżowane z myślą o właścicielu – miłośniku science fiction. Ins...
Luty 21, 2024
Dom jednorodzinny pod Krakowem. Inspiracje do projektu zaczerpnięte z różnych dziedzin sztuki- mu...
Styczeń 24, 2024

Wydarzenia

Podczas Kongresu będą omawiane aktualne trendy inwestycyjne w odniesieniu do europejskiej strateg...
Luty 5, 2024
Śląska Okręgowa Izba Architektów RP zaprasza na pierwsze Forum Młodej Architektury – Forma 2024....
Styczeń 31, 2024