Polska i Świat

Sierpień 29, 2008

I nagroda w konkursie na „Opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej modernizacji i rozbudowy lotniska Lublin w Świdniku”

Port lotniczy w Świdniku; wizualizacja, I nagroda SENER Sp. z o.o.
Port lotniczy w Świdniku; wizualizacja, I nagroda SENER Sp. z o.o.

I nagrodę otrzymała firma to SENER Sp. z o.o. z Warszawy, której Prezesem Zarządu jest p. Lope Seco Gonzalez, to konsorcjum skupiające firmy SENER INGENIERRIA AND SISTEMAS SA, BIURO STUDIÓW I PROJEKTÓW LOTNISKOWYCH POLCONSULT sp. z o.o. oraz ARE sp. z o. o.

Koncepca zagospodarowania rejonu

Nagrodę przyznano za umiejętne uwzględnienie wymagań określonych przez kryteria oceny prac, a w szczególności umiejętne połączenie projektowanego terminalu z zabudową portową, co w połączeniu z zaproponowanym rozwiązaniem dojazdu od strony miasta stanowi czytelny i zwarty w odbiorze zespół zabudowy.

Sąd Konkursowy wyróżnia schemat komunikacji kołowej, pozwalający na wydzielenie stref podjazdów dla odlotów i przylotów rozwiązanych na jednym poziomie.
Właściwe dyspozycje i rozwiązanie poszczególnych bloków funkcjonalnych hali odlotowo-przylotowej, zapewniających łatwą orientację wewnątrz i relatywnie krótkie odległości konieczne do pokonania przez pasażerów tak w odlocie jak i przylocie.
Prawidłowe rozwiązanie stref odpraw i kontroli pasażerów oraz związanych z ich funkcjonowaniem pomieszczeń służb lotniskowych. Za unikalną, współczesną i uzasadnioną odniesieniami do tradycji lotniczych, w tym Regionu Lublina, zewnętrzną formę projektowanego terminalu. Na podkreślenie zasługuje spójny wyraz architektoniczny budynku terminalu i zabudowy towarzyszącej. Sąd Konkursowy wyraża przekonanie, że po realizacji zespół terminalu stanie się symbolem i wizytówką miasta.
W opinii Sądu Konkursowego dyscyplina formalna w połączeniu z czytelnym układem funkcjonalnym stwarza możliwość ograniczenia kosztów inwestycji i jego przyszłej eksploatacji.

Źródło: www.portlotniczy.lublin.pl

Tagi: port lotniczy architektura

Domy jednorodzinne

Projekt domu jednorodzinnego Parterowego PióroArchitekci-18. Ilość pokoi (w tym salon) : 5. Il...
Grudzień 29, 2021
Przykładowe rzuty 3d mieszkania jakie wykonujemy dla deweloperów i inwestorów nieruchomości. Dwu-...
Październik 27, 2021

Wasze realizacje

Żywica epoxydowa / jesion / diody LED
Kontrowersyjna realizacja schodów przez umieszczenie ich w pomieszczeniu o mnogości wzorów, tekst...
Czerwiec 24, 2021
Półki na książki stworzonene wymiar i wg indywidualnego projektu.
Czerwiec 12, 2021

Materiały budowlane

             Świetlik dachowy to nowy produkt firmy VELUX w s...
Grudzień 13, 2021
Przedszkole w Kiełczowie
Wielkoformatowe płyty z możliwością niemal dowolnego nadruku stanowią doskonałe rozwiązanie dla f...
Listopad 15, 2021

Konkursy

The International Union of Architects (UIA) and Rehabilitation International (RI) are jointly inviting submissions for a twenty-first century symbol of accessibility to represent their core values...
Styczeń 18, 2022
We invite you to design a small scaled HOME for 2 working individuals of any age group optimized for spatialeciency to fulfill all the needs of its users.
Styczeń 10, 2022