Budynki zrównoważone

Luty 2, 2021

WELL Health-Safety Rating dla 8 projektów w Europie Środkowo-Wschodniej

Dwa budynki Bramy Miasta w Łodzi (Polska)
Dwa budynki Bramy Miasta w Łodzi (Polska)

Osiem inwestycji w Polsce, Rumunii i Czechach uzyskało certyfikat WELL Health-Safety Rating. Za inwestycje odpowiedzialna jest Skanska, która tym samym jest pierwszym deweloperem budynków biurowych w regionie, który spełnił najnowsze wymagania International WELL Building Institute (IWBI) dla jednocześnie zarejestrowanej grupy budynków. Certyfikacja ta ma szczególne znaczenie w kontekście powrotu pracowników do biur, po zakończeniu pandemii.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa miejsc pracy i przystosowania obiektów do wyzwań obecnej rzeczywistości, Skanska wprowadziła w swoich budynkach nowe standardy. Przede wszystkim wdrożono specjalne plany sanityzacji i dezynfekcji obiektów, nowe rozwiązania bezdotykowe, jak również systemy zarządzania jakością powietrza.  Podjęte środki i działania w zakresie bezpieczeństwa pozwalają na utrzymanie właściwych zasad dotyczących dystansu społecznego, tym samym zapewniając niezbędne bezpieczeństwo użytkowników budynków. Wszystkie te działania zdobyły uznanie International WELL Building Institute (IWBI), co w praktyce oznacza potwierdzenie, że te osiem budynków spełnia wymagania najnowszego standardu WELL Health-Safety Rating. Certyfikowane zostały następujące projekty:

•    Pierwszy budynek Wave w Gdańsku (Polska)

Pierwszy budynek projektu Wave w Gdańsku (Polska)

•    Budynek Spark B w Warszawie (Polska)

Budynek Spark B w Warszawie (Polska)

•    Dwa budynki Bramy Miasta w Łodzi (Polska)

Dwa budynki Bramy Miasta w Łodzi (Polska), fot. R. Tomczyk

•    Pierwszy budynek Equilibrium w Bukareszcie (Rumunia)

Pierwszy budynek Equilibrium w Bukareszcie (Rumunia)

•    Drugi budynek Campus w Bukareszcie (Rumunia)

Campus w Bukareszcie (Rumunia), fot.: Skanska

•    Pierwszy budynek Centrum Południe we Wrocławiu (Polska)

Pierwszy budynek Centrum Południe we Wrocławiu (Polska)

•    Parkview w Pradze (Czechy)

Parkview w Pradze (Czechy), by Tomáš Hejzlar

Łączna powierzchnia biurowa tych budynków wynosi ok. 162 000 m2. Projekty zweryfikowano m.in. pod kątem procedur czyszczenia i sanityzacji, programów gotowości na wypadek awarii oraz zarządzania jakością powietrza i wody.

Niezależnie od obecnej sytuacji, biura odgrywają ogromną rolę w tworzeniu kultury organizacyjnej, współpracy, a także utrzymywaniu relacji między pracownikami i między zespołami. Na długo przed pandemią wdrażaliśmy innowacyjne bezdotykowe technologie, które z czasem stały się standardem na naszych rynkach – mówi Jacob Møller-Nielsen wiceprezes ds. Centre of Excellence w spółce biurowej Skanska w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

WELL Health-Safety Rating to potwierdzony i zweryfikowany przez zewnętrznych ekspertów system oceny dla wszystkich nowych oraz istniejących typów budynków i obiektów. Koncentruje się na aspektach związanych z użytkowaniem, protokołach utrzymania, zaangażowaniu użytkowników i obsługi oraz planach awaryjnych. Został tak zaprojektowany, aby umożliwić właścicielom i zarządcom podjęcie niezbędnych kroków w celu priorytetowego traktowania zdrowia oraz bezpieczeństwa najemców, gości oraz obsługi. Głównym celem WELL Health-Safety Rating jest wsparcie przygotowań firm na powrót do biur w chwili obecnej, a także ułatwienie reakcji na potencjalne i przyszłe sytuacje kryzysowe.

Autorzy:
dorota

Tagi: WELL Health-Safety Rating Europa Środkowo-Wschodnia projekty biurowce

Budynki zrównoważone

KingstonTH / ©Ed Reeve
Jest to pierwszy budynek uniwersytecki, który zdobył tę nagrodę w dziedzinie architektury. Pokazu...
Maj 4, 2022
Warsaw UNIT
Wieżowiec z certyfikatem WELL Health-Safety Rating, w pełni przystosowany do pracy w postpandemic...
Kwiecień 12, 2022

Materiały budowlane

      Kolor odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym życiu. Ma ogromny wpływ na nas...
Kwiecień 28, 2022
    Bardzo często pomieszczenia na poddaszu posiadają okna dachowe, przez które wlewa...
Kwiecień 28, 2022

Konkursy

Konkurs „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” adresowany jest do pracowni architektonicznych i samodzielnych architektów, w których projektach wykorzystano systemy firmy Aluprof. Ideą konkursu jest wyr...
Maj 24, 2022
The monumental structure of the Silos, located in Buenos Aires on the Eastern side of Puerto Madero, is one of the few port constructions that persist in the neighbourhood and the only one that has...
Kwiecień 28, 2022