Mapa serwisu
Nie jesteś zalogowany
Zaloguj się
Zarejestruj się

Powrót do listy tematów

jijin99

Zmoderowany przez: dorota

Wtorek 16 Sierpień 2011, 16:36:59

ile koszuje projekt aranżacji wnętrza

W ogólnej świadomości ludzi ważnym powodem wynajęcia projektanta wnętrz jest brak własnych pomysłów na aranżację wnętrza. Czy istnieją inne ważne powodu np. finansowe? Czy wynajmując projektanta możemy zaoszczędzić środki finansowe? Inaczej mówiąc - nie wynajmując projektanta czy tracimy finansowo?

Oczywiście wynagrodzenie za projekt kosztuje. Materiały budowlane i meble również. Niewiele osób zdaje sobie sprawę że projektant dysponuje różnego rodzaju rabatami w wielu sklepach. Może to oznaczać dla inwestora kilkuprocentowe upusty, które przy kwotach wydawanych na remont, często sięgających kilkudziesięciu tysięcy daje oszczędności rzędu dobrych kilku tysięcy. Jak więc traktować tego typu bilans zysków i strat? W zasadzie projektant zostaje opłacony z oszczędności materiałowych? Pracuje dla nas za darmo .. lub powoduje oszczędności w naszym portfelu.

Gdy dodamy do tego zysk w postaci czasu nie spędzonego w sklepach, a spożytkowanego na pracę zawodową lub odpoczynek - bilans zysków i strat wygląda naprawdę dobrze. Mało ludzi zdaje więc sobie sprawę z tego że nie stać ich na nie wynajmowanie projektanta wnętrz.

www.plan.slupsk.pl/
www.facebook.com/plan.slupsk
Plan Design Katarzyna Szczucka

Ines

Czwartek 08 Wrzesień 2011, 10:15:31

Re: ile koszuje projekt aranżacji wnętrza

ciekawe podejście. takie z drugiej strony. wydaje mi się jednak, że właśnie ludzie boją się, że projektant wybierze im takie rzeczy, na które po prostu nie będzie ich stać.
no i chodzi też o czystą przyjemność urządzania swojego domu czy mieszkania. szukanie, sprawdzanie...

klikus1984

Poniedziałek 10 Październik 2011, 07:35:19

Re: ile koszuje projekt aranżacji wnętrza

Zgadzam się całkowicie. Chciałbym dodać, że warto również wykonać fotorealistyczną wizualizację 3D projektu przed jego realizacją. Zanim zapłacimy za materiały, z których będziemy chcieli wykonać wymarzone wnętrze naszego mieszkania , kosztujące często tyle, co dobrej klasy samochód, to uważam , że zobaczenie wszystkiego na wizualizacji tak dokładnej , jak zdjęcie pozwoli podjąć słuszne decyzje i uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

www.archray.pl

gtsnki

Zmoderowany przez: dorota

Poniedziałek 19 Listopad 2012, 11:06:24

Re: ile koszuje projekt aranżacji wnętrza

Nie można jednoznacznie określić ile kosztuje projekt aranżacji wnętrza bo to zależy od przeznaczenia tego pomieszczenia, od jego wielkości czy od stylu w jakim chcemy go urządzić. Zazwyczaj nowoczesne wnętrza, zakup mebli (np. takich jak tu: www.dynamico.pl/produkty/fotele-krzesla-i-sofy-vitra ) i wyposażenia jest nieco droższa.

karel

Poniedziałek 17 Grudzień 2012, 10:38:44

Re: ile koszuje projekt aranżacji wnętrza

Nie ma reguły. Zależy od tego, kto jest wykonawcą, jakie ma doświadczenie itp. Ja na rynku działam od niedawna. Dopiero kilka miesięcy temu zacząłem promowąc firmę. Pierwsze zlecenie miałem z katalogu Archiweb, dostałem 3 tysiące - super doświadczenie i przynajmniej wiedziałem, jaki kierunek obrać dalej w promocji firmy. Łatwo nie jest, ale osoby zaangażowane w temat, swoje cele po prostu osiągają...

yvdesign

Poniedziałek 21 Styczeń 2013, 19:16:29

Re: ile koszuje projekt aranżacji wnętrza

Odpowiedź jest prosta. Projekt wnętrza kosztuje tyle, ile jest wart. srednio od 1000 zł do 100000 zł.

Pozdrawiam
Jacek

www.yvdesign.pl

green-blue

Zmoderowany przez: dorota

Czwartek 24 Styczeń 2013, 09:25:15

Re: ile koszuje projekt aranżacji wnętrza

Jeżeli jedynym kryterium przy wyborze biura projektów ma być cena- to jest to bardzo ryzykowne.
www.pro-studio.pl

Den_y

Czwartek 31 Styczeń 2013, 09:17:15

Re: ile koszuje projekt aranżacji wnętrza

ja odradzałbym architekta wnętrz

forka

Zmoderowany przez: dorota

Czwartek 07 Luty 2013, 11:16:13

Re: ile koszuje projekt aranżacji wnętrza

Myślę, że kilkaset złotych.
Moim zdaniem lepiej jednak samemu kupić parę gazet z projektami wnętrz, poszukać inspiracji na forach internetowych. Ja ostatnio urządzałam swoje pierwsze mieszkanie i zamówiłam sobie meble ze strony internetowe. Ważna była dla mnie oszczędność pieniędzy ale jednocześnie chciałam stworzyć niebanalne wnętrze i udało się

andrzejkw

Zmoderowany przez: dorota

Poniedziałek 06 Maj 2013, 08:29:07

Re: ile koszuje projekt aranżacji wnętrza

To jeszcze zależy co to za wnętrze bo np. przy firmach, które robią meble kuchenne zazwyczaj taka "uproszczona" aranżacja + wizualizacja jest nawet bezpłatna (oczywiście nie mówię tu o profesjonalnych renderach) ale i tak bardzo fajnie to wygląda. A druga sprawa jak wyżej: można sobie śmiało przejrzeć fora czy jakieś projekty i wizki albo zdjęcia na necie i już mamy masę jakiś kuchennych pomysłów.

krakowwnetrza

Wtorek 07 Maj 2013, 10:26:19

Re: ile koszuje projekt aranżacji wnętrza

Koszt projektu wnętrza, liczymy zwykle w zależności od wielkości projektowanej powierzchni. Czyli stawką jest cena za 1 m2 powierzchni (cena spada proporcjonalnie do wzrostu ilości powierzchni). Klient powinien zapoznać się z tym co wchodzi w ramy projektu wnętrza. Biorąc np pod uwagę koszty jednostkowe wykonania projektu instalacji elektrycznej, projektu kuchni i łazienki z rozmieszczeniem płytek ceramicznych, to zaufanie architektowi wnętrz bardzo się opłaca. Jeśli w cenie są wizualizacje to zatrudnienie architekta jest zawsze opłacalne.

Wykonywanie projektów cząstkowych (osobno kuchnia, łazienka) prowadzi zwykle do braku spójności charakteru wnętrza o czym często zapominają osoby realizujące tego typu prace.

piotreko

Zmoderowany przez: dorota

Czwartek 22 Sierpień 2013, 19:38:11

Re: ile koszuje projekt aranżacji wnętrza

Dobrym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do specjalistów którzy sami przedstawią cenę, sam korzystałem z usług i jestem bardzo zadowolony salon zaprojekowany wcześniej w studiu dał mi możliwość wyeliminowania wszystkich problemów podczas remontu. gorąco polecam.

zuzanna

Zmoderowany przez: dorota

Wtorek 18 Marzec 2014, 12:05:06

Re: ile koszuje projekt aranżacji wnętrza

Też uważam, że nie da się określić jednej sztywnej ceny. Dla perfekcjonistów - można pójść na architekturę albo trochę podszkolić się w i samemu zaprojektować sobie coś ładnego

aldonarzeszow

Zmoderowany przez: dorota

Czwartek 04 Grudzień 2014, 10:54:56

Re: ile koszuje projekt aranżacji wnętrza

Co prawda ja nie korzytałam z pomocy projektanta w kwestii aranżacji biura, tylko własnego mieszkania, imogę nieco napisać z własnego doświadczenia. Ceny są bardzo różne, w zależnści od miasta. My zapłaciliśmy jakoś 400zł z tym że, muszę zaznaczć, żę dzięki projektantowi udało nam się sporo zaoszczędzić a sprzętach . Dobr projketnat potrafi doradzić co warto kupić gdzie można dostać dane elementy taniej itd. Myślę, że znacznie więcej kosztowało by mnie samodzielne urządzenie tego mieszkania.

A jeśli chodzi o aranżację tak ważnego miejsca jaki jest biuro, to tym bardziej zdecydowałabym się na osobę, która poprostu się na ty zna,

mkaczmarek

Czwartek 10 Sierpień 2017, 15:36:42

Re: ile koszuje projekt aranżacji wnętrza

Nie szkoda Ci pieniędzy na projekt aranżacji ? Jest tyle inspiracji wokoło nas. Ja bym zajęła się wszystkim sama. A potrzebne artykuły techniczne jak na przykład wiertła kupiłabym tutaj http://artykulytechniczne.pl/produkty/wiertla.html tak jak inne choćby obciągacze diamentowe.

kobalt

Poniedziałek 30 Październik 2017, 10:32:44

Re: ile koszuje projekt aranżacji wnętrza

koszt aranżacji wnętrza możesz sprawdzić w bazie architektów https://togetee.com/pl/. Wystarczy, że określisz co chcesz zrobić a architekci zgłaszają się do ciebie z projektami i wyceną

puchinka

Czwartek 23 Listopad 2017, 12:39:11

Re: ile koszuje projekt aranżacji wnętrza

Według mnie jak dobrze się rozglądniecie w internecie to znajdziecie naprawdę świetne koncepcje na wasze wnętrza. Ja właśnie niedawno trafiłam na artykuł tynk japoński cena https://www.castorama.pl/inspirac...cyjne/kladziemy-tynki-japonskie.html . Można tutaj dowiedzieć naprawdę sporo odnośnie tego tynku, gdzie można zastosować i jak przykładowo przygotować podłoże do jego nałożenia. Z tego co zauważyłam to taki tynk idealnie sprawdza się gdy przykładowo ściany są nierówne. Muszę jeszcze bliżej sobie go przyswoić.

emiliag

Czwartek 07 Grudzień 2017, 12:56:27

Re: ile koszuje projekt aranżacji wnętrza

Trzeba odpowiednio dobrać architekta wnętrz do swojego domu. Nie wszyscy są specjalistami od domków. My za to nie mieliśmy problemu z dopasowanie schodów do naszego wnętrza, skorzystaliśmy z http://www.idealschody.pl i to było dobre posunięcie. Wszystko aktualnie jest skomponowane w jedną całość.

ramba33

Czwartek 07 Grudzień 2017, 21:45:26

Re: ile koszuje projekt aranżacji wnętrza

Moim zdaniem, jeśli ktoś ma odrobinę wyobraźni, to świetne aranżacje może stworzyć sam. W sieci mamy tyle materiały do inspiracji. Ja na przykład ostatnio trafiłem na ofertę [url]https://www.dekoran.pl/[/url] i same wizualizacje na ich stronie bardzo mi pomogły. Zamówiłem u nich fototapetę 3d i mam teraz piękną sypialnię niczym z katalogu.

paweu85

Piątek 08 Grudzień 2017, 10:54:29

Re: ile koszuje projekt aranżacji wnętrza

Ciekawe projekty proponujecie w zakresie aranżacji wnętrz. Jeśli nie słyszeliście o tym blogu to polecam, http://www.studio3design.pl/nowoc...ektywny-sposob-prezentacji-projektu/ super nowoczesne wskazówki jak aranżować wnętrza i nie tylko, polecam poczytać, mega opcja !

Newsletter

facebook

Aktualności

Konkurs urbanistyczno-architektoniczny na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Centrum Muzyki i Parku Miejskiego w Krakowie.

[08/08/2018]

Celem Konkursu jest wybór najlepszego rozwiązania urbanistycznego, architektonicznego, funkcjonalnego i akustycznego dla nowego kompleksu budynków/budynku Centrum Muzyki w Krakowie wraz z przyległy... więcej

KAPSUŁA CZASU - konkurs na opracowanie projektu małej lub średniej formy architektonicznej dla Krakowa

[07/08/2018]

Przedmiotem Konkursu „Tworzymy Kraków” jest opracowanie autorskiego projektu małej lub średniej formy architektonicznej. Projekt powinien nosić znamiona nowatorskiego rozwiązania architektoniczneg... więcej

szkło antyrefleksyjne,...

[14/08/2018]

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z ofertą REZAL - producenta szkła budowlanego. Rezal posiada w swojej ofercie: szkło emaliowane, szkło laminowane, szkło antyrefleksyjne, szkło termoizolacyj... więcej

Re: nowoczesny projekt

[14/08/2018]

Ja korzystałam z rozwiązań Studio Kreatura, które oferuje profesjonalne aranżacje wnętrz sypialni, kuchni, salonu w Gdańsku i okolicy http://www.studiokreatura.pl warto wspierać się profesjonalista... więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×