Mapa serwisu
Nie jesteś zalogowany
Zaloguj się
Zarejestruj się

Powrót do listy tematów

Karinas

Poniedziałek 29 Sierpień 2011, 11:24:46

Palette CAD

Witam,
Chciałabym podzielić się wrażeniami jeśli chodzi o program Palette CAD i mam nadzieję, że wy również wyrazicie swoje zdanie na temat tego programu.
Pracuję na programie dwa lata. Jak każdy program ma swoje mocne i słabe strony.
Program jest intuicyjny i szybko idzie się z nim oswoić. Atutem programu są wizualizacje. Ma ich wiele np. model druciany, akwarela jednak najbardziej cenię fotorealistyczną wizualizacje. Nie potrzeba żadnych dodatkowych modułów, żeby posiadać możliwość tworzenia wizualizacji realistycznej. Jeśli posiada się odpowiedni sprzęt komputerowy tworzenie takiej wizualizacji trwa minutę. Jednak jeśli mamy troszkę starszy sprzęt to może to trwać około 15 min. Program posiada bibliotekę obiektów podstawowych dzięki którym możemy stworzyć każde wnętrze.
Biblioteka tekstur również jest dobrze rozwinięta. Posiada trawę, korek, kamienie, płytki ceramiczne,farby itp..
Program jest wyposażony w edytor układania płytek.
Posiada również dodatkowe biblioteki tak zwane biblioteki branżowe. Można dokupić taką bibliotekę jeśli jest taka potrzeba.
Osoby zajmujące się projektowaniem jak i również tworzeniem mebli na indywidualne zamówienie mają możliwość tworzenia tego w Palette CAD. Ja nie potrzebowałam specjalnego do tego modułu wystarczyło mi na etapie wersji zakupionej przez siebie ale jeśli ktoś już potrzebuje dokładnie tworzyć meble wtedy oferują moduł do tworzenia mebli.
Program daje możliwość dokładnego wymiarowania co czasem się przydaje i specyfikację do zliczania płytek.
Jest możliwość dodawania własnych tekstur i obiektów do bibliotek.
Program posiada cztery okna pracy co umożliwiają dokładną pracę.
Czasem wolniej myśli ale to moja wina bo czasem chciałabym szybciej niż to możliwe i program głupieje .

barbaraiwona81

Piątek 09 Wrzesień 2011, 13:07:29

Re: Palette CAD

Ja do Palette CAD nie mam zastrzeżeń.
Pracuje mi się na nim dobrze. Wizualizacje ma naprawdę świetne. Najbardziej mi się podoba jak tworzy panoramę i klient może swobodnie obracać projekt. To taki bajerek w programie ale jak dla mnie przydatny.
Dużo tworzę bibliotek obiektów oraz tekstur, a w Palette CAD jest to proste. Można powiedzieć, że dwa kliknięcia i biblioteka jest. Fajna jest też nowa możliwość ściągania obiektów z Google.

Pozdrawiam
Basia

aprilrussell

Niedziela 29 Kwiecień 2018, 11:20:27

Re: Palette CAD

Szkolenie kierujemy m.in. do architektów, projektantów i architektów wnętrz - zarówno przestrzeni prywatnych jak i publicznych oraz projektantów krajobrazu. W szkoleniu mogą wziąć udział również osoby, które pasjonują się projektowaniem ale nie wiążą z nim swojej kariery zawodowej. Przeznaczone jest dla uczestników, którzy dopiero rozpoczynają swoją pracę w zawodzie ale również dla wszystkich, którzy już wcześniej pracowali w programach typu CAD i chcieliby poznać narzędzia programu zdobywającego co raz większą popularność w branży. Nauczymy cie profesjonalnej obsługi narzędzi programu ArchiCAD, przygotowywania projektu i jego edycji na każdym etapie projektowania, tworzenia rysunków technicznych, rzutów, przekrojów i ostatecznej dokumentacji projektowej idp.
five nights at freddy's http://fivenightsat-freddys.com

Newsletter

facebook

Aktualności

Konkurs urbanistyczno-architektoniczny na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Centrum Muzyki i Parku Miejskiego w Krakowie.

[08/08/2018]

Celem Konkursu jest wybór najlepszego rozwiązania urbanistycznego, architektonicznego, funkcjonalnego i akustycznego dla nowego kompleksu budynków/budynku Centrum Muzyki w Krakowie wraz z przyległy... więcej

KAPSUŁA CZASU - konkurs na opracowanie projektu małej lub średniej formy architektonicznej dla Krakowa

[07/08/2018]

Przedmiotem Konkursu „Tworzymy Kraków” jest opracowanie autorskiego projektu małej lub średniej formy architektonicznej. Projekt powinien nosić znamiona nowatorskiego rozwiązania architektoniczneg... więcej

Re: Czego nie może bra...

[15/08/2018]

Nie może zabraknąć na pewno dobrej klasy profesjonalnego sprzętu biurowego, a w tej sprawie najlepiej zwrócić się do firmy Avarus bo oni dobrze doradzają i potrafią idealnie dobrać taki sprzęt do b... więcej

Dotacje na szkolenia?

[15/08/2018]

Wiecie może gdzie mogę się ubiegać o dotacje na szkolenia (np. http://emt-systems.pl/jakosc-produkcji.html)? Byłam w UP ale niestety obecnie nie mają środków. Czy można jeszcze gdzieś o takie pieni... więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×