Architektura ambasad jest wrażliwa. W sposób szczególny budynki te są obecne w miejskiej tkance. Lokalizowane w prestiżowych miejscach, oznaczone powiewającymi flagami krajów, które reprezentują, podlegają publicznej ocenie. Wizerunkowa rola budynków ambasad jest oczywista i naturalnie wpisana w ich istnienie.
Celem projektowym było połączenie historii z teraźniejszością. Zaprojektowane przez japońskie biuro architektoniczne G ARCHITECTS STUDIO stoisko z kawą należy do AoQ, nowej marki założonej przez SUETOMI, znaną cukiernię w Kioto.
W Warszawie powstanie nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego. Budynek będzie nowoczesną siedzibą kilku wydziałów: Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii oraz Nauk Ekonomicznych. Jest to realizacja projektu, który wygrał konkurs SARP w 2020 roku. Jego autorem jest pracownia BBGK.
Oceniając budynki ukończone jury zwracało uwagę na takie cechy projektów jak „innowacyjne rozwiązania dla wymagających zagęszczeń terenu”, a także "znaczące i złożone przekształcenia bardzo ważnych budynków dziedzictwa kulturowego". Uznali także, że wiele projektów zapewnia »subtelny, ale gustowny dobór materiałów, tekstur i odcieni«.
Rewitalizacja Browarów Wrocławskich rozpoczęła się w 2016 roku, gdy teren zyskał nowego inwestora. Autorem projektu jest pracownia SRDK Studio. W 2024 roku inwestycja dobiegła końca.
Do udziału w nim zachęcamy grupy działające w polu architektury wnętrz w konsorcjum z osobami artystycznymi. Jeśli wasz zespół specjalizuje się w architekturze wnętrz, zaproście do współpracy artys...
Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z A2P2 architecture & planning ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej wraz z zagospodarowaniem terenu dla inwestycji...