T-site complex w Tokio

Obiekt zdobył nagrodę WAF 2012 w kategorii "Zakupy". Zaprojektowany został przez pracownię Klein Dytham Architects oraz Shibuya-ku z Japonii.
Obiekt wybudowany został obok budynków zaprojektowanych przez laureata Nagrody Pritzkera - architekta Fumihiko Maki. Ambicją projektantów, było zdefiniowanie poprzez projekt, wizji zakupów przyszłości. Starano się między innymi połączyć świat mediów nowych i starych, cyfrowych i analogowych, na przykład poprzez sposoby zakupów.
Kompleks składa się z trzech pawilonów, połączonych dwoma stalowymi mostami i zintegrowanych wewnętrznymi alejami, zielenią, aranżacją przestrzeni. Z kolei architektura wnętrz ma raczej nawiązywać do atmosfery domowej, niż lśniącego domu towarowego.
Pomimo, że projekt jest innowacyjny, jego budżet wcale nie był wysoki, a czas realizacji inwestycji to zaledwie 20 miesięcy.
Według opinii jury zwycięski kompleks handlowy proponuje nowy kierunek rozwoju architektury, który łączy sprzedaż detaliczną i doświadczenia społeczne a także integruje handel online z doświadczeniem fizycznym. Ocenili, że projekt jest doskonały w każdym aspekcie.



