Dekoracje

15 Czerwiec 2022

Dekoracja ścian w sypialni

Miasto: 59-400 Jawor
Firma: PIXERS

Urządzając swoją sypialnię, warto postawić na ponadczasowe i eleganckie wzornictwo, jak również dobry styl. W ten sposób pomieszczenie będzie nie tylko modne, lecz także zadbane i estetyczne. W jaki sposób udekorować ściany w sypialni i co zrobić, aby prezentowały się naprawdę ciekawie?

Fototapeta na ścianę 

Ściana nad łóżkiem w sypialni to miejsce, które można zaaranżować na różne sposoby. Pierwszą opcją są fototapety, które umożliwiają spersonalizowanie danego pomieszczenia i stworzenie naprawdę eleganckiego wnętrza. Obecnie wielu dekoratorów poleca to rozwiązanie, ponieważ tego typu dekoracje ścienne nie tylko są estetyczne, lecz także dobrze chronią ściany. Do najważniejszych zalet fototapet można zaliczyć:

  • bardzo szeroki wybór materiałów, z których mogą być wykonane fototapety – na rynku dostępne są zarówno papierowe, jak i fizelinowe, lateksowe oraz winylowe modele;
  • cechuje je wysoka jakość i trwałość (zwłaszcza w przypadku fototapet winylowych);
  • ogromny wybór kolorów i wzorów, co sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć fototapetę odpowiednią dla siebie i pasującą do danego wnętrza;
  • prosty montaż i demontaż, możliwość zmiany fototapety, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W praktyce fototapety mają więc sporo zalet i właściwie są bez wad. Oczywiście mowa tutaj o nowoczesnych dekoracjach, wykonanych z dobrych materiałów, a nie modelach w starym stylu, popularnych jeszcze kilkanaście lat temu. W sypialni można postawić na fototapetę ze wzorami przyrodniczymi, widokami miast lub ulic. Mogą także znaleźć się na niej jakieś spersonalizowane obrazy, w tym rodzinne zdjęcia. 

Naturalne materiały na ścianę

Kolejną opcją na ścianę w sypialni są ponadczasowe naturalne materiały, które obecnie stały się bardzo modne i lubiane. Do takich naturalnych materiałów pasujących do sypialni, można zaliczyć cegłę, beton, kamień, a także drewno. Nie wychodzą one z mody, dzięki czemu pozostają w niezmienionym kształcie przez wiele lat. Oczywiście to rozwiązanie jest znacznie droższe niż fototapeta, ale za to bardzo eleganckie. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że montaż takich naturalnych materiałów wymaga udziału fachowca. Nie można tego zrobić samodzielnie, jeśli nie ma się odpowiednich umiejętności i doświadczenia. 

Ściana w jednym kolorze – proste rozwiązanie

Kolejną opcję, bardzo uniwersalną, ponadczasową i prostą, stanowi pomalowanie ściany w sypialni na jeden kolor. To naprawdę niewymagająca, a jednocześnie klasyczna opcja. Oczywiście należy dobrać odpowiedni kolor, pasujący do danego pomieszczenia. W ten sposób można stworzyć bardzo przytulne wnętrze w świetnym stylu.

Budynki zrównoważone

Centrum Życia Społecznego w Barcelonie wg. projektu HAZ ARQUITECTURA, zdj.:  José Hevia
Projekt został opracowany przez katalońską pracownię HAZ ARQUITECTURA. Jest to budynek o konstruk...
Czerwiec 20, 2022
 "Magnifica Fabbrica" - 1. miejsce w konkursie na projekt nowego kompleksu opery La Scala w Mediolanie; autorzy - konsorcjum FRPO, Walk i SD Partners
Włosko-hiszpański zespół składający się z trzech firm: FRPO, Walk i pracowni SD Partners wygrał m...
Czerwiec 12, 2022

Materiały budowlane

Urządzając swoją sypialnię, warto postawić na ponadczasowe i eleganckie wzornictwo, jak również...
Czerwiec 15, 2022
      Kolor odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym życiu. Ma ogromny wpływ na nas...
Kwiecień 28, 2022

Konkursy

Urząd m.st. Warszawy-Urząd Dzielnicy Wawer zaprasza do jednoetapowego konkursu architektonicznego na opracowanie koncepcji PAR.
Lipiec 20, 2022
Przedmiotem Konkursu jest wykonanie koncepcji architektonicznej modernizacji i rozbudowy budynku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej oraz spójnej, całościowej koncepcji zagospodarowania...
Lipiec 4, 2022