Dekoracje

15 Czerwiec 2022

Dekoracja ścian w sypialni

Miasto: 59-400 Jawor
Firma: PIXERS

Urządzając swoją sypialnię, warto postawić na ponadczasowe i eleganckie wzornictwo, jak również dobry styl. W ten sposób pomieszczenie będzie nie tylko modne, lecz także zadbane i estetyczne. W jaki sposób udekorować ściany w sypialni i co zrobić, aby prezentowały się naprawdę ciekawie?

Fototapeta na ścianę 

Ściana nad łóżkiem w sypialni to miejsce, które można zaaranżować na różne sposoby. Pierwszą opcją są fototapety, które umożliwiają spersonalizowanie danego pomieszczenia i stworzenie naprawdę eleganckiego wnętrza. Obecnie wielu dekoratorów poleca to rozwiązanie, ponieważ tego typu dekoracje ścienne nie tylko są estetyczne, lecz także dobrze chronią ściany. Do najważniejszych zalet fototapet można zaliczyć:

  • bardzo szeroki wybór materiałów, z których mogą być wykonane fototapety – na rynku dostępne są zarówno papierowe, jak i fizelinowe, lateksowe oraz winylowe modele;
  • cechuje je wysoka jakość i trwałość (zwłaszcza w przypadku fototapet winylowych);
  • ogromny wybór kolorów i wzorów, co sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć fototapetę odpowiednią dla siebie i pasującą do danego wnętrza;
  • prosty montaż i demontaż, możliwość zmiany fototapety, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W praktyce fototapety mają więc sporo zalet i właściwie są bez wad. Oczywiście mowa tutaj o nowoczesnych dekoracjach, wykonanych z dobrych materiałów, a nie modelach w starym stylu, popularnych jeszcze kilkanaście lat temu. W sypialni można postawić na fototapetę ze wzorami przyrodniczymi, widokami miast lub ulic. Mogą także znaleźć się na niej jakieś spersonalizowane obrazy, w tym rodzinne zdjęcia. 

Naturalne materiały na ścianę

Kolejną opcją na ścianę w sypialni są ponadczasowe naturalne materiały, które obecnie stały się bardzo modne i lubiane. Do takich naturalnych materiałów pasujących do sypialni, można zaliczyć cegłę, beton, kamień, a także drewno. Nie wychodzą one z mody, dzięki czemu pozostają w niezmienionym kształcie przez wiele lat. Oczywiście to rozwiązanie jest znacznie droższe niż fototapeta, ale za to bardzo eleganckie. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że montaż takich naturalnych materiałów wymaga udziału fachowca. Nie można tego zrobić samodzielnie, jeśli nie ma się odpowiednich umiejętności i doświadczenia. 

Ściana w jednym kolorze – proste rozwiązanie

Kolejną opcję, bardzo uniwersalną, ponadczasową i prostą, stanowi pomalowanie ściany w sypialni na jeden kolor. To naprawdę niewymagająca, a jednocześnie klasyczna opcja. Oczywiście należy dobrać odpowiedni kolor, pasujący do danego pomieszczenia. W ten sposób można stworzyć bardzo przytulne wnętrze w świetnym stylu.

Budynki zrównoważone

LUISS Guido Carli University | Rzym| fot.: Marco Cappelletti
Uniwersytet LUISS Guido Carli w Rzymie, wzbogacił się o nowe Centrum Edukacyjne, wykonane w techn...
Maj 22, 2023
źródło: EKOINBUD
Rozwiązania te nie tylko znacznie skrócą czas samego procesu budowy, ale pozwolą też zminimalizow...
Kwiecień 17, 2023

Materiały budowlane

    Okna INNOVIEW powstały z połączenia drewna i aluminium. Z kompozycji materiał...
Maj 20, 2023
    Okna INNOVIEW powstały z połączenia drewna i aluminium. Z kompozycji materiał...
Maj 20, 2023

Konkursy

This compendium is developed to highlight the importance of collaboration between architects and local communities in the design process, through the lens of the UN SDG 11 (Sustainable Cities and C...
Maj 30, 2023
The European Green Cities Award encourages successful, ambitious, inspiring and innovative green infrastructures projects.
Maj 29, 2023