CAD i Wizualizacja

Maj 26, 2008

Revit® Architecture 2009

Revit® Architecture 2009
Revit® Architecture 2009

Program Revit® Architecture działa tak, jak pracują architekci i projektanci. Ten nowatorski system projektowania i dokumentowania budowli pomaga w naturalnej pracy, zapewnia swobodę projektowania i sprawną realizację zleceń.

Specjalnie zbudowany pod kątem modelowania informacji o budynku (BIM), Revit Architecture odwzorowuje prawdziwy świat budownictwa i pozwala klientom na dokładne wprowadzanie wstępnych koncepcji projektowych i utrzymanie spójnej wizji na etapach projektowania, dokumentowania i budowy. Dzięki możliwości łatwej wymiany danych z oprogramowaniem partnerów, zwiększone są możliwości projektowania zrównoważonego. Z kolei mechanizmy parametrycznej obsługi zmian automatycznie koordynują je w całym projekcie, a także w rzutach modelu, rysunkach, zestawieniach, przekrojach i planach. Projekt i dokumentacja są skoordynowane, spójne i kompletne.

Co nowego?

 

Większa kontrola i swoboda

· Ulepszenie wymiarowania pozwala teraz na swobodniejsze jego wyrażanie. Dzięki nowej opcji tekstu, wymiarowania można wzbogacać różnymi objaśnieniami.

· Ulepszenie zachowania się pomieszczeń pozwala na dalsze zwiększenie wydajności i możliwości. Na przykład pomieszczenia można obrazować lub wybierać w przekrojach lub elewacjach, a także w granicach pionowych, które łatwo zmieniać. Dodatkowo w rzutach przekrojowych można stosować wypełnianie kolorami.

· Nowe możliwości grafiku zatwierdzeń zawierają teraz funkcję kierunku, która umożliwia konstruowanie ich “z góry do dołu”, “z dołu do góry” z kryteriami sortowania określonymi przez użytkownika.

 

Ulepszona funkcjonalność projektowania i wizualizacji

· Nowe funkcje ViewCube™ and SteeringWheels™ umożliwiają sterowanie ustawieniem rzutów i swobodne oglądanie obiektów z zewnątrz i od wewnątrz.

· Nowy silnik Mental Ray podnosi jakość, użyteczność i szybkość renderowania w Revit Architecture. Znacząco ulepszono interfejs użytkownika w zakresie sterowania renderingiem i umożliwiono teraz eksport do FBX celem zapewnienia lepszej interoperacyjności z oprogramowaniem 3ds Max® do renderingu zaawansowanego.

· Rozszerzając skalę tego, co można osiągnąć na etapie projektowania koncepcyjnego i tworzenia rodzin, funkcjonalność Swept Blend daje jeszcze większe możliwości wyrażania skomplikowanych form.

 

Lepsza wydajność i spójniejsza integracja

· Pliki DWF™ publikowane zgodnie ze specyfikacją XPS można automatycznie otwierać używając przeglądarki XPS wbudowanej w system operacyjny Windows Vista®, bez konieczności instalowania wtyczek czy pobierania dodatkowego oprogramowania.

· Algorytm usuwania ukrytych linii (Virtual Hidden Line Removal Algorithm - VHLR) został przeprogramowany tak, że zapewnia większą wierność graficzną, a także większą szybkość drukowania i kreślenia.

· Ciągły rozwój interfejsu oprogramowania zewnętrznego (API) do Revit 2009 przyczynia się do rozrostu sieci programistów Autodesk (Autodesk Developer Network) i umożliwia partnerom opracowywanie nowych specjalizowanych narzędzi funkcjonalnych współpracujących z modelem informacji o budynku.

Źródło: Autodesk

Tagi: CAD

Konkursy

Weź udział w międzynarodowym konkursie dla architektów: Dom Przyszłości. Najlepszy projekt SunRoof 2020. Projektowanie Domu Przyszłości z dachem solarnym SunRoof przy użyciu BIMobject.
Wrzesień 18, 2020
Ministerstwo Klimatu wspiera ekologiczne i proklimatyczne inwestycje. Chcąc docenić starania projektantów, inwestorów i wykonawców z całej Polski nagrodzimy najlepszą zrealizowaną inwestycję, która...
Wrzesień 17, 2020

Wasze projekty

Wizualizacje gotowego projektu domu jednorodzinnego. Projekt dostępny m.in. na https://www.extrad...
Sierpień 24, 2020
STODOŁA NA PRZESTRZAŁ Projekt domu jednorodzinnego w charakterze współczesnego domu wiejskiego -...
Sierpień 18, 2020

Wasze realizacje

Cellaio - pólki do salonu. Bardzo wytrzymałe (ok. 100 kg/mb) półki na książki bez widocznych wspo...
Maj 19, 2020
Stojąca biblioteczka stworzona na wymiar i wg indywidualnego projektu.
Maj 3, 2020

Wydarzenia

ilustracja: Kaja Kusztra
WARSZAWA W BUDOWIE rusza 2 października i potrwa do 17 stycznia 2021 roku. Składa się z dwóch rów...
Wrzesień 18, 2020
World Architecture Festival Goes Virtual in December, Returning as Live Event in June 2021.
Wrzesień 3, 2020