Konkursy architektoniczne

Luty 17, 2009

Co-working - konkurs dla studentów architektury i pracowni architektonicznych

Data rozpoczęcia: 15/02/2009
Termin składania prac: 15/03/2009
Miasto: Warszawa
Kraj: Polska

Magazyn Office & Facility ogłasza konkurs na wykonanie projektu koncepcyjnego dla innowacyjnego biura typu Co-Working. Zadanie nie jest łatwe, bo nie jest to zwykłe biuro. Wystarczy podkreślić fakt, że na jednym miejscu może rotacyjnie w czasie 24 h siedzieć kilka osób. Aby lepiej zrozumieć naturę tego nowatorskiego pomysłu biura, które sprawdziło się już na świecie, a w Polsce ma dosłownie kilka miesięcy, należy lepiej zapoznać się z sama ideą stworzenia takiego miejsca.

Nagrodą za najlepszy projekt jest wysokiej klasy fotel biurowy Mojito – ufundowany przez firmę BN Office Solution, oraz roczna prenumerata magazynu Office & Facility.
W tym miejscu znajda Państwo opis pomieszczeń i poglądowy rzut. Pliki do pobrania znajdują się pod adresem email: [email protected] lub na stronie www.officefacility.pl/konkurs-co-working.html

Rozpoczęcie konkursu: 15 luty - zakończenie 15 marca.

Najlepsze projekty, opublikujemy w kolejnym wydaniu O&F.
CoworkingClub – lokalizacja w centrum Warszawy, parterowy budynek w kształcie prostokąta (przybudówka) w podwórzu, otaczające piętrowe kamienice ograniczają dostęp światła.

Powierzchnia około 109 m2, łącznie 5 okien umiejscowionych na ścianie fasadowej. Okna są różnej wielkości i znajdują się w każdej z sal. Sufit w całym budynku spadzisty (spad w kierunku fasady budynku od ok. 3,8 m do 3 m). Obecnie w całym lokalu oświetlenie kasetonowe - oprawy rastrowe.

Miejsce przeznaczone jest do pracy biurowej dla osób wolnych zawodów – freelancerów. CoworkingClub udostępnia korzystającym miejsce do pracy (biurko), bezprzewodowy Internet, możliwość korzystania z urządzeń biurowych, spotkania się z klientem w salkach konferencyjnych. W miejscu tym organizowane są również szkolenia, warsztaty, spotkania tak więc ważne jest aby była możliwość łatwego najlepiej mobilnego wydzielenia przestrzeni na ten cel. Przechodni charakter biura jest ograniczeniem, jednak poprzez odpowiednie ustawienie/przemodelowanie ścianek działowych lub kotar powinno udać się przynajmniej poprawienie funkcjonalności biura tak aby osoby pracujące nie cierpiały z powodu częstego przechodzenia innych osób.

CoworkingClub to miejsce które ma sprzyjać nawiązywaniu kontaktów osobom wolnych zawodów, pomagać młodym biznesom w rozwoju, promować przedsiębiorczość. Miejsce to powinno sprzyjać twórczej pracy i chociaż pełni funkcję biura – mieć mniej formalny charakter i być alternatywą dla osób pracujących w domu czy kawiarni. Praca w biurze coworkingowym oznacza korzystanie z wolnego w danym momencie biurka tak więc brak przypisania osoby do konkretnego miejsca także wymusza pewien styl aranżacji. Pomimo tego, iż w biurze nie ma obecnie wydzielonych szafek na pozostawienie rzeczy osobistych, część osób deklaruje iż chętnie korzystałaby z takiego rozwiązania.

W biurze należy przeznaczyć część przestrzeni na ogólnie dostępny sprzęt biurowy: drukarka, fax, skaner, szreder do dokumentów, opcjonalnie niewielkie xero. W kuchni powinno znajdować się miejsce na lodówkę, kuchenkę mikrofalową, miejsce do spożycia posiłku oraz dobry ekspres do kawy. Ściana z kuchnią może zostać wyburzona i kuchnia może stanowić część głównego pomieszczenia razem z salą wejściową.

Biuro jest nieduże w związku z tym przewidziano miejsce na jedną toaletę. Należy zastanowić się nad optymalizacją w taki sposób aby korzystanie z niej było komfortowe zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Dodano: 17/02/2009, Zmodyfikowano: 17/02/2009

Konkursy

Przedmiotem Konkursu na „24-godzinny Zegar Słoneczny” jest opracowanie autorskiego projektu małej lub średniej, mobilnej formy architektonicznej. Niezwiązana na stałe z gruntem „rzeźba/instalacja...
Grudzień 2, 2020
Entrants are asked to select a centrally-located empty plot in a city area and develop an innovative modular wood design for a public building that easily adapts to the changing needs of the commun...
Grudzień 1, 2020

Wasze projekty

DZIAŁKA / LOKALIZACJA BUDYNKU Działka zlokalizowana w miejscowości Puszcza Mariańska w otulinie...
Listopad 23, 2020
Projekt salonu w domu z dużym przeszkleniem
Projekt, który pokazujemy, to nowoczesne wnętrze domu z antresolą i bardzo dużym przeszkleniem. Z...
Listopad 2, 2020

Wasze realizacje

Inwestycja mieszkaniowa Enklawa Polany, składa się z 13 domów z apartamentami o zróżnicowanym met...
Listopad 26, 2020
Cellaio - pólki do salonu. Bardzo wytrzymałe (ok. 100 kg/mb) półki na książki bez widocznych wspo...
Maj 19, 2020

Wydarzenia

Szansa dla architektów na realizację dużych projektów urbanistycznych o znaczeniu strategicznym.
Październik 20, 2020
Wykład jest częścią cyklu „Architektury droga do współczesności: od postmodernizmu do szklanych i...
Październik 14, 2020