Konkursy architektoniczne

Listopad 17, 2022

Konkurs architektoniczny na koncepcję architektoniczną wielorodzinnego budynku mieszkalnego o obniżonej energochłonności

Data końca rejestracji: 02/12/2022
Termin składania prac: 13/02/2023
Miasto: konkurs ogólnopolski

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaprasza do udziału w konkursie dwuetapowy na koncepcję architektoniczną wielorodzinnego budynku mieszkalnego o obniżonej energochłonności. Konkurs prowadzony we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich.

Cel i forma konkursu

Celem Konkursu jest uzyskanie maksymalnie 5 najlepszych pod względem architektonicznym i funkcjonalno-użytkowym koncepcji architektonicznych typowego wielorodzinnego budynku mieszkalnego o obniżonej energochłonności.

Budynek należy zaplanować jako obiekt o 3 kondygnacjach nadziemnych, zawierający 24 mieszkania. Szczegółowe wytyczne i założenia do opracowania koncepcji konkursowej znajdują się w załączniku nr 7 do Regulaminu konkursu.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Do etapu I zostaną zaproszone osoby, które złożą wniosek o dopuszczenie do konkursu oraz spełniają wymagania określone w Regulaminie Konkursu.

Etap I obejmuje przygotowanie opracowania studialnego zgodnie z wymaganiami zawartymi w Regulaminie konkursu. Zakończeniem etapu będzie zaproszenie do składnia prac konkursowych dla 10 uczestników konkursu, których opracowania studialne ocenione zostaną najwyżej przez Sąd Konkursowy.

W etap II konkursu zadaniem uczestników, których opracowania studialne zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu Konkursu będzie przygotowanie pracy konkursowej zgodnie z wymaganiami zawartymi w Regulaminie konkursu.

Harmonogram konkursu

28 listopada 2022 r. – składanie wniosków o wyjaśnienie treści regulaminu (I tura - dotyczących w szczególności przygotowania i składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie).

2 grudnia 2022 r. (do godz. 12:00) – złożenie wniosku o dopuszczenie do udziału w konkursie.

Terminy poszczególnych etapów konkursu zostały szczegółowo przedstawione w Regulaminie konkursu (Rozdział I pkt 4).

Nagrody

W konkursie zostanie przyznanych maksymalnie 5 równorzędnych nagród. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrodę pieniężną (w wysokości 40 000 zł brutto każda) oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, w celu wykonania usługi na podstawie Pracy konkursowej. Przedmiot usługi został opisany w Istotnych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 1 do Regulaminu.

Dodatkowo przewiduje się zwrot kosztów w wysokości po 20 000 zł brutto dla wszystkich Uczestników konkursu, którzy zostali zakwalifikowani do etapu II Konkursu i skutecznie złożyli prace konkursowe.

Wybrane prace zostaną przedstawione podczas oficjalnego ogłoszenia wyników konkursu, które nastąpi w połowie 2023 roku. Dokładny termin ogłoszenia wyników konkursu zostanie podany w oddzielnym komunikacie.

Szczegóły: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/konkurs-na-koncepcje-architektoniczna-wielorodzinnego-budynku-mieszkalnego-o-obnizonej-energochlonnosci

Dodano: 17/11/2022

Konkursy

Jeśli masz od 20 do 35 lat, jesteś designerem bądź adeptem kierunków artystycznych i projektowych, a kreatywność to Twoje drugie imię, ten konkurs jest dla Ciebie!
Listopad 27, 2022
Propozycja projektowa powinna optymalnie wykorzystać potencjał i uwarunkowania obszaru opracowania oraz spełniać zarówno oczekiwania lokalnej społeczności, jak i wpisywać się we współczesne trendy...
Listopad 18, 2022

Wasze projekty

Dwupoziomowy budynek z lotu ptaka przejmuje kształt litery U zwróconej ramionami na południe i ot...
Listopad 18, 2022
LANDMARK WHITEFISH APARTAMENTY, MONTANA, US
Październik 28, 2022

Wasze realizacje

LETNIE APARTAMENTY, HOHWACHT, NIEMCY
Październik 28, 2022
IBIS STYLES, RESTAURACJA, DREZNO, NIEMCY
Październik 28, 2022

Wydarzenia

W dniach 16-17 listopada 2022 r. w Warszawie odbędzie się po dwóch latach przerwy, 5. edycja konf...
Listopad 2, 2022
Wystawa 20 projektów architektonicznych w walce ze zmianami klimatu, która już 17 listopada otwie...
Październik 24, 2022