Budynki zrównoważone

Październik 23, 2023

Magazyn Bawełny w Łodzi

Rewitalizacja Magazynu Bawełny w Łodzi | projekt: Grupa5 Architekci
Rewitalizacja Magazynu Bawełny w Łodzi | projekt: Grupa5 Architekci

Projektowi budynku Magazyn Bawełny przynany został certyfikatu ekologiczny BREEAM na najwyższym poziomie Outstanding. To ważne potwierdzenie najwyższych standardów projektowania oraz profesjonalnego podejścia inwestora do standardów ekologicznych i ESG.

Magazyn Bawełny to dziś najwyżej oceniony w BREEAM projekt przebudowy/rewitalizacji budynku w Europie Środkowo-Wschodniej oraz jedyny w Łodzi projekt z certyfikatem BREEAM New Construction na poziomie Outstanding. Tylko 3% certyfikacji BREEAM w Polsce zdobyło ocenę Outstanding. Magazyn Bawełny zajmuje także drugie miejsce w Polsce wśród najwyżej ocenionych dotychczas projektów budynku w certyfikacji BREEAM Interim: Design Stage z niezwykle wysokim wynikiem 92,4%.

Planowany początek prac przy Magazynie Bawełny to druga połowa 2023 roku, obecnie Inwestor oczekuje wydania pozwolenie na budowę. Projekt architektoniczny inwestycji opracowała pracownia Grupa5 Architekci.

Certyfikacja projektu Magazynu Bawełny była prowadzona przez oficjalnego asesora BREEAM, międzynarodową firmę doradczą Colliers.

Rewitalizacja Magazynu Bawełny w Łodzi
Rewitalizacja Magazynu Bawełny w Łodzi
Rewitalizacja Magazynu Bawełny w Łodzi
Rewitalizacja Magazynu Bawełny w Łodzi
Dziedzictwo kulturowe Łodzi

Magazyn Bawełny mieści się w samym sercu miasta – na terenie kompleksu Manufaktura, który od lat pełni funkcję miejskiego rynku, miejsca spotkań, zakupów i rozrywki. Doskonała lokalizacja nowej inwestycji to także dostęp do 3 500 miejsc parkingowych, bezpośrednie sąsiedztwo budowanego, podziemnego przystanku kolejowego Łódź Polesie, mnogość linii autobusowych i tramwajowych w okolicy, a także dobrze rozwinięta infrastruktura rowerowa i drogowa. W bliskim sąsiedztwie znajdują się także wysokiej klasy obiekty hotelowe, muzea oraz parki.

Magazyn Bawełny z przestrzenią biurową klasy „A+” o powierzchni 8 500 m2, nowoczesną przestrzenią coworkingową CoSpot oraz wyselekcjonowaną ofertą usługową na powierzchni 3 500 m2, wzmocni pozycję łódzkiej Manufaktury jako jednego z największych i najbardziej atrakcyjnych kompleksów mixed-use. Inwestycja powstanie w pięknym, ceglanym budynku dawnego imperium włókienniczego Izraela Poznańskiego. Budynek pełnił funkcję magazynu bawełny dla sąsiadującej przędzalni i stanowi wyjątkowe dziedzictwo kulturowe fabrykanckiej Łodzi.

Ekologia jest jednym z priorytetów rewitalizacji. Odmienianie tkanki miejskiej zarówno przez Miasto jak i inwestorów prywatnych nierozerwalnie wiąże się z wprowadzaniem zieleni i uruchamianiem rozwiązań ograniczających emisję gazów cieplarnianych. Odrestaurowanie budynku dawnego Magazynu Bawełny wraz ze zmianą jego funkcji to bardzo udane uzupełnienie działań rewitalizacyjnych, które jako Miasto prowadzimy w tej okolicy. - tak inwestycję skomentował Adam Pustelnik, Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi.

Rewitalizacja Magazynu Bawełny w Łodzi - część biurowa
Rewitalizacja Magazynu Bawełny w Łodzi - część coworkingowa
Rewitalizacja Magazynu Bawełny w Łodzi - część biurowa
Rewitalizacja Magazynu Bawełny w Łodzi - sklepy
Rewitalizacja Magazynu Bawełny w Łodzi - sklepy
Rewitalizacja Magazynu Bawełny w Łodzi

Tagi: certyfikacja BREEAM Magazyn Bawełny architektura zrównoważona ESG Łódź

Komentarze

Łódź

Dodano: Piątek, 27 Październik 2023, 15:01, Autor: kowalj90

Piękny projekt, ważne miejsce na mapie Łodzi i nawet całej Polski!

Budynki zrównoważone

L'École de l'Étincelle | fot.: Maxime Brouillet
École de l'Étincelle odzwierciedla typowy styl życia miejscowości Saguenay, to jest kulturę silni...
Luty 5, 2024
Osiedle zrównoważone w Bielsku Białej - I nagroda w konkursie SARP | ARCHISTUDIO
W Bielsku-Białej powstanie pierwsze w mieście zrównoważone osiedle wielorodzinne. Konkurs archite...
Styczeń 2, 2024

Materiały budowlane

Realizacja marzenia o własnym domu to dla wielu z nas szczyt ambicji i synonim życiowego sukcesu...
Marzec 14, 2024
Wygląd biura ma ogromny wpływ na atmosferę pracy. To, na jaką kolorystykę postawisz i jakie mebl...
Marzec 12, 2024

Konkursy

The Prize, the only one of its kind in Europe, promotes debate abouturban responses to challenges such as climate emergency, the increase in inequalities and the impact of technological transformat...
Marzec 22, 2024
New Humanitarian Competition.
Marzec 18, 2024