Meble

12 Marzec 2024

Urządzenie biura – jak stworzyć wygodne i funkcjonalne miejsce pracy?

Miasto: on-line

Wygląd biura ma ogromny wpływ na atmosferę pracy. To, na jaką kolorystykę postawisz i jakie meble wybierzesz, ma realne przełożenie zarówno na Twoją wydajność, jak i chęć do wykonywania codziennych obowiązków. Jak stworzyć komfortowe i praktyczne miejsce pracy? Podpowiadamy!

Jak urządzić biuro? Kolorystyka miejsca pracy

Bardzo ważne znaczenie w aranżacji biura ma kolorystyka. Wybór odpowiednich barw ma kluczowe znaczenie dla samopoczucia Twojego i Twoich pracowników. Kolory mają moc. Dobrze dobrane pobudzają myślenie i kreatywność oraz zachęcają do pracy. Niewłaściwie dopasowane mogą natomiast usypiać lub powodować rozdrażnienie.

W biurach najczęściej stosuje się jasne, ciepłe barwy, które dają uczucie przytulności i bezpieczeństwa. Możesz także postawić na monochromatyczną aranżację – biało-czarną. Aby nie była zbyt monotonna, zastosuj, np. ciekawe wzory na ścianach (paski, kratę). Jeśli wybierasz stonowane kolory ziemi, przełam je nasyconymi akcentami, które pobudzą do działania. Zasada jest prosta – minimalistycznym pomieszczeniom dodaj dynamiki jaskrawymi dodatkami. Natomiast ekspresyjne aranżacje złagodź spokojnymi, jasnymi akcentami.

Sprawdź wyjątkową ofertę mebli biurowych na stronie: https://www.gama-sklep.com.pl/category/meble-biurowe-86

Jakie meble do biura wybrać?

Kolorystyka to jedno, ale najważniejsze są meble biurowe. To one decydują o komforcie pracy. Wybierając meble do biura, koniecznie musisz wyposażyć się w biurko z blatem, które zapewni swobodne wykonywanie obowiązków. Mebel musi pomieścić monitor, klawiaturę, myszkę lub laptop. Przyda się również przestrzeń na dokumenty i akcesoria biurowe. Obecnie dużą popularnością cieszą się biurka z blatem o regulowanej wysokości, które można podwyższać i obniżać wedle preferencji.

Fotel

Przy biurku musi znaleźć się fotel biurowy. Nie inwestuj w twarde i źle wyprofilowane krzesła, ponieważ już po godzinie siedzenia na nich, odczujesz nieprzyjemny ból kręgosłupa. Najlepsze są miękkie fotele z podłokietnikami i regulacją wysokości i oparcia. Wiele modeli wyposażonych jest również w zagłówki, które zapewniają odpowiednie podparcie dla odcinka szyjnego. Co więcej, warto, aby fotel miał kółka. Dzięki nim użytkownik może swobodnie się przemieszać w obrębie biurka czy sąsiednich szafek.

Regały i szafki

Niezależnie od specyfiki działalności, w biurze zawsze jest pełno dokumentów. Bez względu na to, czy urządzasz biuro domowe, czy to poza domem, musisz zainwestować w kilka mebli do przechowywania. Świetnym wyborem są regały. Przed zakupem upewnij się, że wybrany model pomieści segregatory. Możesz także zdecydować się na komodę i szafkę wiszącą. Półki ścienne są znakomite do tego, by eksponować na nich nagrody, certyfikaty czy dekoracje, które warto zastosować w aranżacji biurowej.

Przydatne dodatki do biura

Aby biuro było jeszcze bardziej praktyczne i przytulne, warto umieścić w nim, np. tablice suchościeralne lub tablice korkowe. Zainwestuj również w odpowiednie oświetlenie, które będzie ułatwiać, a nie przeszkadzać w pracy – celuj w światło o średniej lub chłodnej temperaturze barwowej. Dodatkowo możesz postawić na rośliny, designerskie figurki czy obrazy. Jeśli przyjmujesz klientów, koniecznie powinieneś wyposażyć biuro w wygodne fotele, najlepiej tapicerowane lub skórzane.

Budynki zrównoważone

L'École de l'Étincelle | fot.: Maxime Brouillet
École de l'Étincelle odzwierciedla typowy styl życia miejscowości Saguenay, to jest kulturę silni...
Luty 5, 2024
Osiedle zrównoważone w Bielsku Białej - I nagroda w konkursie SARP | ARCHISTUDIO
W Bielsku-Białej powstanie pierwsze w mieście zrównoważone osiedle wielorodzinne. Konkurs archite...
Styczeń 2, 2024

Materiały budowlane

Realizacja marzenia o własnym domu to dla wielu z nas szczyt ambicji i synonim życiowego sukcesu...
Marzec 14, 2024
Wygląd biura ma ogromny wpływ na atmosferę pracy. To, na jaką kolorystykę postawisz i jakie mebl...
Marzec 12, 2024

Konkursy

The Prize, the only one of its kind in Europe, promotes debate abouturban responses to challenges such as climate emergency, the increase in inequalities and the impact of technological transformat...
Marzec 22, 2024
New Humanitarian Competition.
Marzec 18, 2024