Powrót do listy tematów

Zmoderowany przez: dorota

Czwartek 10 Październik 2013, 14:05:32

Ciekawy CAD 3D

Natchnąłem się ostatnio na ten program.
Słyszał ktoś o tym EliteCAD? Warto przetestować? Wychodzi na to, że program ma konkurować z Archicadem.
Zmoderowany przez: dorota
Czwartek 21 Sierpień 2014, 09:36:53

Re: Ciekawy CAD 3D

Witam,
u nas w firmie korzystamy z EliteCAD. Wcześniej projektowaliśmy na Archicadzie i choć z początku wiekszość kolegów była sceptycznie nastawiona do zmiany softu, to aktualnie jesteśmy zadowoleni. Przyznam, że na Elitecad pracuje się całkiem przyjemnie i intuicyjnie. Ten BIM posiada wygodne narzędzia wymiarowania oraz fajnie dopracowaną nawigację. Dobrze radzi sobie też z eksportem do dwg, dxf. W programie łatwo tworzy się także dokumentację projektową. Wg. mnie spokojnie może konkurować z Archicadem.
Zmoderowany przez: dorota
Środa 03 Wrzesień 2014, 10:10:13

Re: Ciekawy CAD 3D

Powiem szczerze, że jestem troche zaskoczony EltieCADem...
Z początku wydawał się ciężki do ogarnięcia, ale jak przeszedłem tutorial w demo to potem już z górki... Skoro mam wydać 20 000 i mieć za to dwa EliteCADy zamiast jednego ArchiCADa to raczej nie ma co się zastanawiaćhappy
Zmoderowany przez: dorota
Wtorek 26 Styczeń 2016, 15:19:20

Re: Ciekawy CAD 3D

Powiem tak, pracowałem tez na Archicadzie w poprzedniej firmie, kilka miesięcy temu odtworzyłem własną szukałem dobrego programu za małe pieniądze myślałem ze nic nie znajdę ale trafiłem na Elitecada i świetnie się spisuje nie widzę żadnych różnic co do możliwości porównując z Archicadem, a co do ceny to tak i to dużą. Jeżeli ma ktoś jakieś wątpliwości to naprawdę moim zdaniem nie ma nad czym się zastanawiać..
Pozdrawiam
Paweł
Zmoderowany przez: dorota
Piątek 15 Kwiecień 2016, 15:33:25

Re: Ciekawy CAD 3D


Rozmyślam nad zakupem Revita.. trafiłem tutaj przypadkowo.. ciekawy wątek..
Kiedyś tez o tym programie słyszałem, ale jakoś nigdy sie w to nie zagłębiałem..
Czy program jest kompatybilny z innymi programami CAD 3D, Archicad , Revit??
Jak wygląda sytuacja z bibliotekami ?
Czy jest tutaj osoba ktora dobrze za program,pracuje w nim i mogłaby sie cos na jego temat jeszcze wypowiedzieć, podzielić się spostrzeżeniami uwagami, wadami ??

S..
Zmoderowany przez: dorota
Piątek 06 Maj 2016, 09:49:18

Re: Ciekawy CAD 3D

Sławku..
Użytkujemy go w firmie już od 2015 roku, przeszliśmy własnie z Revita na Elita, teraz jeszcze doszły licencje czasowe co już dla szefa bylo nie do przejścia..
EliteCad jest kompatybilny z Revitem na ile pozwala IFC. Część projektów udaje się bez większych start przerzucać pomiędzy programami. Duża przewaga nad rodzinami, które trzeba tworzyć w Revicie od zera w wielu przypadkach a w Elicie oparte jest to na szablonach co znacząco ułatwia pracę. Ogólnie cały czas poznajemy nowe funkcje i zastosowania tego programu lecz ogólnie nie można narzekać. Jak czegoś się nie wie to zawsze można poradzić się wsparcia, które o dziwo dosyć sprawnie funkcjonuje. dwoma brakami dokuczającymi w stosunku do Revita jest brak osi konstrukcyjnej ściany i brak generowania sferycznych ścian kurtynowych... na szczęście można bez tego żyćhappy plus to dobry wbudowany moduł więźby dachowej, brak rodzin i sprawne budowanie i łączenie dachów plus moduł lukarn.
Nie ma programów idealnych i każdy ma swoje mocne i słabe strony ważne by na siebie zarabiałyhappy Jak pamiętam stukanie w Autocadzie projektu przez kilka dni to aż wierzyć się nie chce ze da sie tak pracować...
Jest dostępnych ponad 5000 biblliotek, także jest z czego korzystać , ponad to świetnie czyta 3dsy i sketchupy tutaj plus w porównaniu z Revitem.
Najlepiej pobrać demo i zrobić projekt od A do Z jak było u nas i wtedy wiesz czy program będzie Ci pasował czy też nie...
Mam nadzieje, ze pomogłem blunk
Pozdrawiam.
Zmoderowany przez: dorota
Środa 07 Wrzesień 2016, 10:12:48

Re: Ciekawy CAD 3D

Czy ktoś wie, jakie opcje są dla zapisu pliku IFC w elitecad? Dostałam od kogoś plik w tym formacie, ale niestety nie było tam obiektów sad, wszystko zapisane jako płaszczyzny sad żadnej ściany, czy stropu. Czy jest możliwość zapisu ścian jako obiekty? Jak dotrzeć do takich opcji eksportu?
Zmoderowany przez: dorota
Sobota 14 Styczeń 2017, 13:08:51

Re: Ciekawy CAD 3D

Witam, ostatnio miałem okazje pracy na pliku IFC 2x3 z Elitecad i wszystko wyglądało dobrze, jestem akturat konstruktorem pracujacym w revicie i potrzebowalem ten plik jako referencje i ku mojemu zdziwieniu Revit traktował slupy sciany i płyty zupełnie tak jak swoje macierzyste obiekty..
Nie wiem jak reszta typu okna itd. ale przypuszczam ze jesli te powyzsze otwarły sie poprawnie to reszta pewnie tez nie miala by większych problemów.
Proszę pamietać ze plik IFC wraz z geomatrią przenosi informacje i w stosunku do każdej z branz wymagane są inne wytyczne. Sam Ifc powinien być używany jako referencje... zdżało mi się ze praca na zasadzie revita to revit pojawiały się problemy... Więc nie można opierać swojej pracy na przesłanym pliku od architekta i powinno zbudować sie swój model w posiadanym i dedykowanym oprogramowaniu...
Pozdrawiam
Zmoderowany przez: dorota
Środa 20 Grudzień 2017, 09:53:28

Re: Ciekawy CAD 3D

A ktoś z Was próbował pracy na Arcadia BIM? Szukam czegoś niedrogiego, a cenowo wygląda całkiem nieźle. Doczytałam, że mają też bezpłatną pomoc techniczną, wiecie jak to jest faktycznie i czy warto?
Zmoderowany przez: dorota
Środa 10 Styczeń 2018, 15:30:56

Re: Ciekawy CAD 3D

Ciekawie a czy ciężko by było zaprojektować w CADzie tomograf komputerowy albo wideodermatoskop? Przykładowo coś takiego: http://www.consultronix.pl/oferta/dermatologia/dermoskopia-i-mikroskopia-konfokalna/dermoskopia/wideodermoskopy-i-mapowanie-ciala ?
Zmoderowany przez: dorota
Poniedziałek 29 Styczeń 2018, 02:15:27

Re: Ciekawy CAD 3D

Arcadia BIM to oprogramowanie dla architektów i/lub inżynierów budownictwa. BIM może działać jako nakładka na Auto CAD lub jako samodzielna aplikacja. System tworzy kompleksowy model budynku, odwzorowuje strukturę architektoniczną i umiejscowienie elementów instalacji, wykrywa kolizje (widać, czy np. instalacje nie kolidują ze sobą), umożliwia współpracę między branżami (np. projektant instalacji elektrycznych może sprawdzać kolizje z instalacjami gazowymi lub wod-kan czy CO). Całkiem niezłe oprogramowanie.
Zmoderowany przez: dorota
Środa 14 Luty 2018, 14:38:58

Re: Ciekawy CAD 3D

@plachman zgadzam się w 100%- używam i bardzo sobie chwalę szczególnie za super prostą, intuicyjną wręcz obsługę, opcję porównywania plików i współpracę z ArCADia-TERMO - to ostatnie u mnie jest szczególnie ważne i nieźle się sprawdza.
Zmoderowany przez: dorota
Niedziela 04 Marzec 2018, 19:40:06

Re: Ciekawy CAD 3D

Tak - program jest mega prosty - przynajmniej dla mnie. Fajnie też, że można go dodać jako nakładkę na Autocad. Mnie wiele to ułatwiło happy
Zmoderowany przez: dorota
Niedziela 25 Marzec 2018, 23:47:42

Re: Ciekawy CAD 3D

A tak BTW - możecie mi powiedzieć coś o ZWCAD. Jak ten system wygląda na tle ArCADii?
Zmoderowany przez: dorota
Czwartek 29 Marzec 2018, 13:28:21

Re: Ciekawy CAD 3D

Niezłej jakości CAD 3D - podoba mi się ta opcja.

https://africanmangosklep.pl
Zmoderowany przez: dorota
Środa 04 Kwiecień 2018, 12:45:19

Re: Ciekawy CAD 3D

Kiedyś wahałem się między ArCADią, a ZwCAD ale więcej rekomendacji dostałem na temat BIM od Arcadii. Miałem do czynienia z obydwoma programami. Oba są konkretnymi narzędziami. Aktualnie pracuję na BIM od ArCADii. Na plus to możliwość dostosowania parametrów do norm i wykrywanie kolizji. Fajne są też bezpłatne rozszerzenia: ArCADia-TEXT i 3D Viewer. Uważam, że jest bardzo przyjemny i co najważniejsze po prostu intuicyjny.
Zmoderowany przez: dorota
Środa 04 Kwiecień 2018, 19:28:33

Re: Ciekawy CAD 3D

Ja znam i ZwCAD i program od ArCadii i zdecydowanie rozwiązania proponowane przez ArCADię są bardziej intuicyjne - siła tkwi w prostocie (obsługi) jak dla mnie.
Zmoderowany przez: dorota
Piątek 06 Kwiecień 2018, 14:30:54

Re: Ciekawy CAD 3D

Do wyboru ArCADii oraz innych pakietów zachęca dodatkowo jeszcze system rabatowy. Rabaty są naliczane po każdym zakupionym programie. Nawet nowy nabywca przy pierwszym zakupie ma szansę na to by drugi program znajdujący się w zamówieniu był objęty rabatem.
Zmoderowany przez: dorota
Niedziela 08 Kwiecień 2018, 23:31:06

Re: Ciekawy CAD 3D

happy Dzięki - w między czasie widziałem i jedno i drugie i chyba faktycznie ArCADia wydaje się bardziej korzystna, głównie ze względu na dostosowanie norm, polski interfejs, wsparcie techniczne itp.
Zmoderowany przez: dorota
Czwartek 12 Kwiecień 2018, 10:51:48

Re: Ciekawy CAD 3D

Co do ArCADii - pojawiła się właśnie kolejna, 9. już wersja programu ArCADia-ARCHITEKTURA z wieloma nowościami wbudowanymi w program oraz w moduły graficzne systemu ArCADia BIM. Warto wspomnieć o jeszcze jednej nowości: moduł ArCADia-ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU do kształtowania przestrzeni życiowej wokół nas.

Architektura

Biblioteka Tianjin - Riken Yamamoto, laureat Nagrody Pritzkera 2024
W uzasadnieniu jury stwierdzono, że został on laureatem Nagrody Pritzkera za budowanie świadomośc...
Marzec 6, 2024
Jian Wai SOHO, Riken Yamamoto, fot.: Riken Yamamoto & Field Shop
Riken Yamamoto rozwija nowy język architektoniczny, który nie tylko tworzy przestrzenie do życia...
Marzec 6, 2024

Konkursy

In this competition, we invite architects, designers, and dreamers to imagine the future of art as influenced and created by artificial intelligence. The challenge is to conceptualize what an AI ar...
Marzec 11, 2024
Instytut Wzornictwa Przemysłowego prezentuje wyjątkowe wyzwanie dla młodych kreatywnych umysłów – konkurs Young Design 2024 pod hasłem „REsponsibility – ODPOWIEDZIALNOŚĆ – ZRÓWNOWAŻONE PROJEKTOWANIE”
Marzec 4, 2024

Prawo

USTAWA z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków Stan prawny na dzień 26.09.2014 r. Niniejsza ustawa dokonuje w zakresie swojej regulacji wdrożenia dyrektywy Parlamentu...
Listopad 21, 2014
  brzmienie od 2011-08-10    Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennymz dnia 27 marca 2003 r. (Dz.U. Nr 80, poz. 717)Zmiany aktu: Zmiany aktu: 2011-08...
Sierpień 26, 2009

Wydarzenia

Podczas Kongresu będą omawiane aktualne trendy inwestycyjne w odniesieniu do europejskiej strateg...
Luty 5, 2024
Śląska Okręgowa Izba Architektów RP zaprasza na pierwsze Forum Młodej Architektury – Forma 2024....
Styczeń 31, 2024