Powrót do listy tematów
Poniedziałek 02 Sierpień 2010, 15:53:31

prezent dla architekta

Witam serdecznie,

mam na imię Marta i jestem z Warszawy. To mój pierwszy post na tym forum, mam nadzieję, że mogę liczyć na pomoc osób korzystających z niego na co dzień. Niedługo spodziewam się wizyty mojego zagranicznego przyjaciela, który studiuje architekturę(ja nie mam z tym kierunkiem nic wspólnego). I stąd moje dwie prośby:
1. Chciałabym podarować Mu jakiś interesujący album bądź inną ciekawą publikację na temat architektury w Warszawie i oczywiście chciałabym by były one w języku angielskim. Wiem, że mogłabym po prostu pójść do Empiku i kupić album pt. "Warsaw", ale najpierw chciałabym się upewnić, że na rynku nie ma ciekawszych pozycji. Nie chodzi o w pełni profesjonalny podręcznik, bo nie mam pojęcia w czym mój przyjaciel ma zamiar się specjalizować w przyszłości, tylko o coś naprawdę ładnego i ciekawego- od serca. Może być to zarówno coś a porpos architektury z perspektywy historii jak i zagadnienia architektury współczesnej, bardziej artystycznej jak i użytkowej. Może być to również pozycja nastawiona na opis jednej osoby- jakiegoś słynnego polskiego architekta.
2. Chciałabym oczywiście pokazać mojemu przyjacielowi to co jest najbardziej wartościowe pod względem architektonicznym w Warszawie. Coś co może Mu się nie tyle spodobać albo nie spodobać, ale coś co może rozszerzyć Jego wiedzę w jakiejś dziedzinie. Może nie ma co konkurować z rzymskimi czy hiszpańskimi budowlami, które już widział, a właśnie pokazać Mu coś co jest właściwe tylko dla Warszawy- miasta zniszczonego w II woj. światowej. Może jakieś socjalistyczne motywy a la betonowy wąż na przedmieściach Rzymu... Może jakieś ciekawe miejsce typu klub czy knajpa ? Sama nie wiem, bo sama wychowałam się na południu Warszawy w nowych blokach i nigdy nie miałam okazji przyjrzeć się dokładnie północy miasta i terytorium rozpościerającemu się od prawego brzegu Wisły.

Naprawdę będę bardzo wdzięczna za pomoc happy Niestety nie znam żadnego architekta osobiście, więc zgłoszenie się na forum profesjonalistów było moim pierwszym pomysłem.

Marta
Wtorek 07 Wrzesień 2010, 15:53:30

Re: prezent dla architekta

trochę późno na odpowiedź i pewnie już po ptokach, ale całkiem ciekawą ofertę znajdziesz na adventurewarsaw.pl
miały chłopaki pomysł, trzeba im to oddać. można by tam jeszcze coś dorzucić, ale już raczej niewiele blunk
Michalak
Czwartek 09 Wrzesień 2010, 11:35:45

Re: prezent dla architekta

Trudne zadanie. Kiedyś miałem w rękach taką książeczkę z budynkami warszawskimi ze zdjęciami cz-b. Malutka i chudziutka.
M
Czwartek 23 Wrzesień 2010, 16:57:09

Re: prezent dla architekta

archetyp, bardzo dziękuję ! Właśnie jeszcze nie jest za późno, więc tym bardziej Ci dziękuję!

A ta propozycja mi się strasznie podoba, w ogóle o tym nie słyszałam( o Adventure Warsaw).

Michalak, ja nie wiem co architekci lubią... nie wiem czy wolą zdjęcia artystyczne czarno białe czy .. no nie wiem. jakieś inne.
Wiem tylko, że to co jest dostępne w języku ang. w księgarniach-sieciówkach mi się za bardzo nie podobało.
Pomyśłam, że może jest jakieś tajemnicze miejsce, skąd czerpią architekci, jakaś księgarnia. skoro są medyczne , ogrodnicze to dlaczego nie ma być jakiejś architektonicznej.... Ale z tego co pamiętam to żadnej w Warszawie nie znalazłam przez internet ...

Michalak
Piątek 24 Wrzesień 2010, 12:31:47

Re: prezent dla architekta

Część,
ja nie znam żadnego tajemniczego miejsca. Architekturę Warszawy znamy z ulicy, książek raczej nie ma. Wspominałem o takim skromnym wydaniu, który miałem kiedyś w rękach. Jeśli szukałbym czegoś to albumu z profesjonalnie sfotografowanymi budynkami. Raczej mało teksu. Osobiście wolałbym album z przedwojennymi zdjęciami budynków z tamtym dawnym klimatem.
pozdrawiam M
Piątek 24 Wrzesień 2010, 14:16:01

Re: prezent dla architekta

bardzo dziękuję. To dla mnie też bardzo dobra wskazówka. Mam czas chyba do listopada, więc w październiku zabieram się za poszukiwania. Można znajdę coś ciekawego na Allegro skoro nie ma tego tajemniczego miejsca !
Piątek 24 Wrzesień 2010, 16:15:44

Re: prezent dla architekta

z albumów polecam ten atlas (dostępny już tylko po angielsku). obszerny tekst, ale jest fajnym uzupełnieniem zdjęć.
http://www.geozeta.pl/atlas
powodzenia w poszukiwaniach
Sobota 25 Wrzesień 2010, 23:26:46

Re: prezent dla architekta

Archetyp! Dokładnie czegoś takiego szukałam happy Strasznie Ci dziękuję happy
To wydanie wydaje mi się idealne ! i w dodatku jest dostępne po ang !!!

No naprawdę niebo i ziemia dla Ciebie happy
Piątek 01 Październik 2010, 15:42:43

Re: prezent dla architekta

niebo i ziemia, może być.
dzięki blunk
Środa 06 Październik 2010, 21:13:02

Re: prezent dla architekta

Architektura w Warszawie - wersja angielsko polska - przewodnik tematyczny można kupić w księgarni na Wydziale Architektury w Warszawie (Koszykowa). Wersję polską sprzedają na allegro może maja i dwujęzyczną
http://allegro.pl/architektura-w-warszawie-przewodnik-i1231222765.html
Wtorek 16 Listopad 2010, 13:16:20

Re: prezent dla architekta

Mój kolega za parę dni ma obronę, chciałam mu coś kupić w ramach gratulacji. Wiem, że interesowała go ostatnio ksiązka, której niestety tytułu nie pamiętam, wiem tylko, że okładka była zielona a książka obcojęzyczna, ok 200 zł. Nie wiem czy znajdę tą książkę w takim razie jakie macie sugestie co do prezentu dla świeżo upieczonego architekta? Dodam, że interesuje go urbanistyka. Z góry dziękuje za pomoc.
Środa 18 Styczeń 2017, 07:54:45

Re: prezent dla architekta

Proponuje fotoreportaż z osiągnięć w formie księgi. Edycja własnoręczna na stronie www.colorland.pl/fotoksiazka. Prezent uniwersalny na niejedna okazję.
Piątek 17 Luty 2017, 09:33:20

Re: prezent dla architekta

a co powiezie żeby na prezent dać takie perfumy : http://lubietosiebawie.pl/kat/feromony/dla-niego/ - myślę że dla architekta mogą się spodobać.
Niedziela 19 Luty 2017, 20:15:34

Re: prezent dla architekta

A dlaczego tak sztywno trzymać się jego zainteresowań? Przecież prezent może być też zabawny lub sprawiający radość. Wiem, że takie rzeczy możecie znaleźć w https://zakupoweszalenstwo.pl/prezenty-dla-chlopaka więc tam śmiało zaglądaj. Wiem, że takie produkty jak te z zakupoweszalenstwo mogą sprawić wiele radości.
Środa 05 Kwiecień 2017, 10:28:40

Re: prezent dla architekta

Pomysłowym i fajnym prezentem dla architekta może być książka dla architektów http://aros.pl/szukaj/architektura+style+i+detale/0 Na pewno przydałaby się i z pewnością byłby zadowolony. Książki są dostępne w Aros to tania księgarnia internetowa mają rabat 30 % na książkę i wysyłka już od 2,99 zł .Polecam i pozdrawiam.
Wtorek 05 Wrzesień 2017, 13:42:10

Re: prezent dla architekta

Ja tam nie dawałabym branżowych prezentów. Raczej coś,co zaspokoiłoby jego pasje. Nie wiem, jakąś szaloną jazdę typu http://prezenty.sjs.pl/ jeżeli pasjonuje się motoryzacją, bilet na koncert ulubionego zespołu lub mecz ulubionej drużyny.
Wtorek 05 Grudzień 2017, 10:56:15

Re: prezent dla architekta

Nie łatwo jest wymyślić coś oryginalnego happy Może elegancką porcelanę? Rożne takie małe arcydzieła można znaleźć http://www.tolbad.com.pl Wydaje mi się, że taki wytworny upominek przypadłby do gustu happy
Wtorek 05 Grudzień 2017, 12:00:03

Re: prezent dla architekta

Jeżeli jeszcze nie posiada, a myślę że każdy ceniony architekt powinien to posiadać, to może kup jemu jakąś książkę Daniela Libeskinda - cenionego i światowej sławy architekta.
Piątek 16 Luty 2018, 11:38:35

Re: prezent dla architekta

Takie prezenty związane z pasją lub pracą mogą być bardzo fajne. Moja dziewczyna zaczęła w zeszłym staż lekarski i wtedy kupiłem jej sukienki medyczne z https://www.apolonia.com.pl/odziez-medyczna/sukienki/ Było jej bardzo miło, że o czymś takim pomyślałem.
Czwartek 19 Kwiecień 2018, 16:11:38

Re: prezent dla architekta

Myślę że nietuzinkowym pomysłem na prezent jest kryształ 3D https://www.krysztaly3d.pl/. Nie lada gratkę stanowi w nim możliwość dobrania graweru pod okazję, więc będzie on doskonale przypominać o minionym wydarzeniu stanowiąc cenną pamiątkę.

Architektura

Biblioteka Tianjin - Riken Yamamoto, laureat Nagrody Pritzkera 2024
W uzasadnieniu jury stwierdzono, że został on laureatem Nagrody Pritzkera za budowanie świadomośc...
Marzec 6, 2024
Jian Wai SOHO, Riken Yamamoto, fot.: Riken Yamamoto & Field Shop
Riken Yamamoto rozwija nowy język architektoniczny, który nie tylko tworzy przestrzenie do życia...
Marzec 6, 2024

Konkursy

In this competition, we invite architects, designers, and dreamers to imagine the future of art as influenced and created by artificial intelligence. The challenge is to conceptualize what an AI ar...
Marzec 11, 2024
Instytut Wzornictwa Przemysłowego prezentuje wyjątkowe wyzwanie dla młodych kreatywnych umysłów – konkurs Young Design 2024 pod hasłem „REsponsibility – ODPOWIEDZIALNOŚĆ – ZRÓWNOWAŻONE PROJEKTOWANIE”
Marzec 4, 2024

Prawo

USTAWA z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków Stan prawny na dzień 26.09.2014 r. Niniejsza ustawa dokonuje w zakresie swojej regulacji wdrożenia dyrektywy Parlamentu...
Listopad 21, 2014
  brzmienie od 2011-08-10    Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennymz dnia 27 marca 2003 r. (Dz.U. Nr 80, poz. 717)Zmiany aktu: Zmiany aktu: 2011-08...
Sierpień 26, 2009

Wydarzenia

Podczas Kongresu będą omawiane aktualne trendy inwestycyjne w odniesieniu do europejskiej strateg...
Luty 5, 2024
Śląska Okręgowa Izba Architektów RP zaprasza na pierwsze Forum Młodej Architektury – Forma 2024....
Styczeń 31, 2024