Aktualności

Sierpień 11, 2010

Warszawa 1935

Pierwszy raz po 66 latach! Warszawa w całym swoim przepychu przedwojennej metropolii! Pieczołowicie zrekonstruowana w filmie zrealizowanym w technologii 3D! 
 Miasto, którym przed wojną zachwycała się cała Europa, określając je mianem Paryża Północy!

Film Warszawa 1935 odkrywa zupełnie nowe wyobrażenie o naszej niedawnej przeszłości. Dostępne stare fotografie ukazują jedynie zarys kształtu miasta, budując niepełne wyobrażenie o pięknie, kulturowym bogactwie i znaczeniu Warszawy zaledwie 75 lat temu.

Pierwsze taksówki, latarnie gazowe, asfaltowe drogi, piękne, niebezpieczne pierwsze wyścigi. Moda i kanony urody, damy i dostojni panowie.
Teatry, kina, sztuka i film. Czasy obfitujące w niczym nieskrępowane wizje rozwiązań technicznych i szalonego postępu, ale również pod wieloma względami analogiczne do obecnych. Wielki kryzys lat 30-stych, ze wszystkimi jego konsekwencjami. Trudna polityka, której efekty niestety znamy.

STRESZCZENIE
Jest lato, rok 1935. Warszawa. Oglądamy jeden dzień z życia pięknego i dumnego miasta.

  • Projekt składa się z 3 części filmowych.
  • Część pierwsza – miejsce akcji: Śródmieście i reprezentacyjna ulica Marszałkowska
  • Część druga - Ogród Saski, aż do Starego Miasta.
  • Część trzecia – Tereny późniejszego getta w swojej pierwotnej, naturalnej i żywej formie.

Historia jednego zaskakującego dnia 75 lat temu.

KONCEPCJA
Projekt odbudowy Warszawy w technologii 3D jest dziełem studia Newborn animacja i vfx z warszawskiej Pragi.

Pomysłodawca, Tomasz Gomoła w 2007 roku planował rekonstrukcję prawdziwego ducha Warszawy i odtworzenie niepowtarzalnej atmosfery miasta, którą tworzyły dopełniając architekturę: pierwsze taksówki, latarnie gazowe, asfaltowe drogi. automobile i motocykle. Moda i kanony urody. Eleganckie kobiety i wytworni mężczyźni.

O skali i rozmachu tego przedsięwzięcia świadczy fakt, że jest to projekt bez precedensu. Nikt przed wcześniej nie podjął się takiego wyzwania.

REALIZACJA
Produkcja filmu dyskretnie rozpoczęła się ponad 2 lata temu i dziś zbliżamy się do dnia premiery. Realizacja przebiegała bezproblemowo, jedynie z niewielkimi przerwami. Poza niespotykaną skalą scenografii 3D, wiele wysiłku wymagało zebranie dokumentacji, odtwarzanie form architektonicznych i atmosfery jedynie w oparciu o dostępne fotografie.

Rekonstrukcja ówczesnych samochodów, tramwajów i bryczek również wymagała materiałów referencyjnych, do których dostęp nie był łatwy i wymagał długich poszukiwań i analiz. Najbardziej pomocnym źródłem infromacji okazała się strona prowadzona przez prawdziwych miłośników i warszawskich pasjonatów zawiadujących od lat stroną www.warszawa1939.pl. Z tego miejsca wyrażamy szacunek i jesteśmy pełni uznania dla ich pracy.

Aktualny etap produkcji to: Końcowy rendering części pierwszej – Śródmieście, Trwają przygotowania do premiery, organizacja wystawy, a wkrótce rozpoczęcie produkcji części drugiej i trzeciej, których premiery przewidziane są na przyszły rok.

WYSTAWA I FILM
Oficjalna premiera przewidywana jest na wczesną jesień tego roku. Stopniowo będziemy publikować kadry z filmu w wersji 3D jak i w wersji 3D stereo, dostępne będą na stronie www.warszawa1935.pl oraz na Facebooku. Przed premierą będzie okazja uczestnictwa w specjalnej wystawie 3D, której forma będzie prawdziwym zaskoczeniem dla widza.

Źródło: www.warszawa1935.pl

Tagi: warszawa film architektura

Konkursy

Nurten Aksugür Best Concept Communication (BCC) is a competition designed for all Interior Architecture students around the world. Its aim is to support the students studying in the field of Interi...
Czerwiec 10, 2024
For the last five years, Study Architecture has put out a call to architecture school faculty from around the world to nominate graduating students whose work exemplifies excellence in architectura...
Czerwiec 10, 2024

Wasze projekty

Widok główny
Był to projekt typu „mamy brand book i produkt, a także przykłady istniejących już salonów w inny...
Kwiecień 26, 2024
H11 BOUTIQUE OFFICE W GLIWICACH  Zdj. T.Zakrzewski/Archifolio
Byty równoległe. H11 Boutique Office w Gliwicach W sercu Gliwic, gdzie historia przeplata się...
Kwiecień 4, 2024

Wasze realizacje

Ścianka telewizyjna stworzona na wymiar i wg indywidualnego projetu www.facebook.com/cellaio
Kwiecień 11, 2024
Bardzo wytrzymałe na obciążenia (ok.100kg/mb półki na książki tworzone na wymiar i wg indywidualn...
Kwiecień 11, 2024

Wydarzenia

The Reford Gardens International Garden Festival will present its 25th edition from June 22 to Oc...
Czerwiec 4, 2024
Instytut Cervantesa w Krakowie serdecznie zaprasza na cykl spotkań z wybitnymi hiszpańskimi ekspe...
Kwiecień 15, 2024