Wizja Wypoczynku - projekty laureatów

Nadesłane projekty zostały ocenione pod kątem estetyki, funkcjonalności, atrakcyjności aranżacji wnętrza a także innowacyjności zastosowanych rozwiązań.
Konkurs został ogłoszony przez Kler S.A. 4 czerwca 2008 roku. Jego celem było promowanie swoich produktów, które pozwalają na kompleksową aranżację wnętrz – od mebli wypoczynkowych, skrzyniowych, oświetlenia, dywanów aż po najdrobniejsze dodatki.
Na konkurs wpłynęło 66 prac z całej Polski, spośród których Jury konkursowe wyróżniło 8.
Projekty wyróżniały się niekonwencjonalnym podejściem do idei wypoczynku, śmiałością i odwagą wizji, wprowadzeniem charakterystycznego nastroju i wyrazistego klimatu przedstawionego wnętrza.
Gośćmi specjalnymi Gali byli przedstawiciele SARP - patrona honorowego konkursu – Pan Jerzy Grochulski – prezes SARP oraz Pani Ewa Kuryłowicz, reprezentująca SARP w Jury, a także Pan Romuald Loegler - przedstawiciel patrona medialnego konkursu „Architektura&Biznes” .
Projekty lauretów
I nagroda - Rafał Oleksik
Bardzo udana koncepcja przenikania się przestrzeni domu i jego otoczenia. Charakterystyczne materiały zapożyczone ze świata zewnętrznego z ogromnym wyczuciem zastosowane przy aranżacji wnętrza dały oryginalny i bardzo przekonujący obraz miejsca wypoczynku.
Koncepcja mieści się w bardzo realnej przestrzeni, w określonym miejscu na świecie i, co cenniejsze, dodatkowo zakłada różne sposoby wypoczywania. Trafny wybór mebli, które są dopasowane do charakteru rekreacji i do zaprojektowanego miejsca. Wybór wazonów to intrygujący i piękny akcent w kompozycji. Pewną skazą w tej całej wyrafinowanej estetycznie propozycji w opinii Jury jest obawa, że śródziemnomorska odmiana bursztynu, zastosowana w dekoracji salonu, ciągle czeka na odkrycie...


II nagroda - Gaweł i Kubczak
Inspirująca propozycja włączenia w przestrzeń mieszkalną bujnej roślinności i wykorzystania jej potencjału do stworzenia osobnego miejsca do wypoczynku. Zaprojektowany salon staje się tu niejako osobną strefą wyniesioną ponad poziom codziennych aktywności, co ma znaczenie i funkcjonalne i symboliczne. Pozostaje jednak pytanie: czy dostępność tej tak stworzonej wyspy jest dostatecznie komfortowa. Dobrze dobrane meble do charakteru szklanej platformy dają spójny i ciekawy efekt.


III nagroda - Zespół Butrym, Podlecka
Nagroda za odwagę i śmiałość wizji. Koncepcja wsparta poetycką inspiracją, wykorzystująca futurystyczne, być może nie istniejące, technologie. Projekt zaprezentowany sugestywnie choć estetyka wizualizacji jest bliższa sentymentalnych powieści niż zamieszczonej w projekcie poezji Wisławy Szymborskiej. Futurystyczny mebel znalazł imponującą i intrygującą oprawę.


Autorzy:
dp
Komentarze
ludzie2
Dodano: Czwartek, 04 Grudzień 2008, 11:48, Autor: arch
Ludzie!!!
Dodano: Środa, 03 Grudzień 2008, 09:00, Autor: arch
gratuluję pomysłu
Dodano: Poniedziałek, 24 Maj 2010, 12:58, Autor: ewa