Konkursy architektoniczne

Grudzień 17, 2010

Koncepcja architektoniczno-budowlana budynku Ambasady RP w Berlinie

Data końca rejestracji: 26/01/2011
Termin składania prac: 26/01/2011
Miasto: Warszawa - Berlin
Kraj: Polska - Niemcy

PL-Warszawa: Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

2010/S 241-368393

OGŁOSZENIE O KONKURSIE
Niniejszy konkurs jest objęty przepisami Dyrektywy 2004/18/WE

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA/ PODMIOT ZAMAWIAJĄCY
I.1)NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
al. J.Ch. Szucha 23
Do wiadomości: Katarzyna Jakimowicz, Michał Biera, Grzegorz Rynkiewicz
00-580 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 225239910
E-mail: bzp@msz.gov.pl
Faks +48 225238119

Adresy internetowe

www.msz.gov.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Oferty lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Dziennik Podawczy
al. J.Ch. Szucha 23
Do wiadomości: Katarzyna Jakimowicz, Michał Biera, Grzegorz Rynkiewicz
00-580 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 225239910
E-mail: bzp@msz.gov.pl
Faks +48 225238119
Internet: www.msz.gov.pl

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym jednostki regionalne i lokalne
Ogólne usługi publiczne
I.3)GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI PODMIOTU ZAMAWIAJĄCEGO

SEKCJA II: PRZEDMIOT KONKURSU/ OPIS PROJEKTU
II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana konkursowi/ projektowi przez instytucję zamawiającą/ podmiot zamawiający
Koncepcja architektoniczno-budowlana budynku Ambasady RP w Berlinie.
II.1.2)Krótki opis
Przedmiotem konkursu jest graficzne i pisemne opracowanie zawierające wstępną koncepcję planu zagospodarowania terenu i rozwiązań architektoniczno-budowlanych zintegrowanego budynku lub zespołu budynków Ambasady RP w Berlinie (wraz z Wydziałem Konsularnym) przy Unter den Linden 70/72.
Przy projektowaniu wstępnej koncepcji o której mowa powyżej Uczestnicy konkursu powinni wziąć pod uwagę ograniczenia i wymagania wynikające z:
— Rozporządzenia w sprawie zewnętrznego ukształtowania obiektów budowlanych, elementów reklamowych oraz automatów do sprzedaży towarów w obszarze ulicy Unter den Linden (Rozporządzenie w sprawie zabudowy ulicy Unter den Linden) z dnia 12.3.1997 r. (GVBI [Dziennik Ustaw i Rozporządzeń] str. 99), będącego załącznikiem do Regulaminu,
— Założeń i wytycznych do programu funkcjonalno – użytkowego będących załącznikami do Regulaminu.
Praca konkursowa powinna obejmować wstępną koncepcję architektoniczno-budowlaną Ambasady RP w Berlinie, na działce oznaczonej na mapie geodezyjnej numerami 110001-821-00051/000, 110001-821-00410/000, 110001-821-00411/000, 110001-821-00412/000 (będącej własnością Skarbu Państwa) wraz z koncepcją planu zagospodarowania terenu - w zakresie koniecznym dla przedstawienia idei ogólnej projektu.
Koncepcja obiektu pod względem funkcji powinna zaspokajać podstawowe potrzeby w zakresie podejmowanych działań urzędu Ambasady RP wraz z zapleczem recepcyjno-konferencyjnym oraz obsługi interesantów konsularnych realizowanej przez Wydział Konsularny Ambasady RP. Prace konkursowe powinny przedstawiać możliwie najlepsze koncepcje docelowego ukształtowania urbanistyczno-architektonicznego budynku lub zespołu budynków tworzących kompleks i określać najwłaściwszy sposób jego realizacji.
Zamawiający oczekuje rozwiązań niestandardowych, opartych na nowoczesnych technologiach, przyjaznych środowisku i energooszczędnych.
Szczegółowy opis przedmiotu konkursu zawarty jest w regulaminie udostępnianym zgodnie z postanowieniami sekcji VI pkt VI.2).
II.1.3)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71000000

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1)KRYTERIA KWALIFIKACJI UCZESTNIKÓW
1. Uczestnikami konkursu mogą być osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej które złożą wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie oraz spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29.1.2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r., nr 113, poz. 759 z późn. zm.) dotyczące:
a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
b) posiadania wiedzy i doświadczenia;
c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
d) sytuacji ekonomicznej i finansowej.
2. W tym, w ramach potwierdzenia spełniania warunku określonego w sekcji III pkt III.1)1. lit. b) Uczestnicy wykażą się odpowiednim doświadczeniem tj. w przypadku Uczestników ubiegających się o udział w konkursie w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizowali lub realizują należycie usługi w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia tj. zrealizowali lub realizują należycie usługi polegające na:
a) stworzeniu dwóch koncepcji architektoniczno-budowlanych albo dwóch projektów architektoniczno-budowlanych budynków na podstawie których zostały zrealizowane lub są realizowane budynki o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 5 000 m2 (metrów kwadratowych) każdy, zlokalizowane w obszarze intensywnej zabudowy miejskiej i przeznaczone na potrzeby:
— administracji publicznej lub,
— wymiaru sprawiedliwości lub,
— kultury lub,
— nauki lub,
— obsługi bankowej.
Każdy;
b) opracowaniu dwóch programów funkcjonalno-użytkowych na podstawie których zostały zrealizowane lub są realizowane budynki objęte tymi programami o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 5 000 m2 (metrów kwadratowych) każdy, przeznaczone na potrzeby:
— administracji publicznej lub,
— wymiaru sprawiedliwości lub,
— kultury lub,
— nauki lub,
— obsługi bankowej.
I wyposażone w instalacje systemu zabezpieczenia technicznego i centrum przetwarzania danych (serwerownia) i klimatyzację i wentylację i BMS i sieć strukturalną każdy.
Powyższe dotyczy:
Stworzenia przynajmniej dwóch koncepcji architektoniczno-budowlanych (KA-B) lub projektów architektoniczno-budowlanych (PA-B) o których mowa w sekcji III pkt III.1)2. lit. a) (instrukcja dotycząca kombinacji które zostaną uznane za spełnienie ww. części warunku: 2xKA-B albo 2xPA-B albo 1xKA-B i 1xPA-B).
I.
Opracowania przynajmniej dwóch programów funkcjonalno-użytkowych (PF-U) o których mowa w sekcji III pkt III.1)2. lit. b).
3. W tym, w ramach potwierdzenia spełniania warunku określonego w sekcji III pkt III.1)1. lit. c) Uczestnicy wykażą, że dysponują lub będą dysponować co najmniej czteroosobowym zespołem, w którego skład wchodzi:
a) minimum jedna osoba legitymująca się uprawnieniami budowlanymi do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, (wymagane jest, by wykazała się udokumentowanym doświadczeniem w stworzeniu w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie co najmniej dwóch koncepcji architektoniczno-budowlanych lub projektów architektoniczno-budowlanych lub programów funkcjonalno-użytkowych budynków, o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 5 000 m2 (metrów kwadratowych) każdy, zlokalizowanych w obszarze intensywnej zabudowy miejskiej, przeznaczonych na potrzeby administracji publicznej lub wymiaru sprawiedliwości lub kultury lub nauki lub obsługi bankowej na podstawie których zostały zrealizowane lub są realizowane budynki objęte tymi koncepcjami lub projektami lub programami);
b) minimum jedna osoba legitymująca się uprawnieniami budowlanymi do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej (wymagane jest, by wykazała się udokumentowanym doświadczeniem w stworzeniu w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie co najmniej dwóch projektów konstrukcyjno-budowlanych lub programów funkcjonalno-użytkowych budynków, o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 5 000 m2 (metrów kwadratowych) każdy, przeznaczonych na potrzeby administracji publicznej lub wymiaru sprawiedliwości lub kultury lub nauki lub obsługi bankowej na podstawie których zostały zrealizowane lub są realizowane budynki objęte tymi projektami lub programami);
c) minimum jedna osoba legitymująca się uprawnieniami budowlanymi do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, (wymagane jest, by wykazała się udokumentowanym doświadczeniem w stworzeniu w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie co najmniej trzech projektów instalacji elektrycznych lub elektroenergetycznych lub programów funkcjonalno-użytkowych w zakresie instalacji elektrycznych lub elektroenergetycznych budynków, w których zlokalizowanych było nie mniej niż 150 stanowisk pracy, na podstawie których zostały zrealizowane lub są realizowane instalacje objęte tymi projektami lub programami);
d) minimum jedna osoba legitymująca się uprawnieniami budowlanymi do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych (wymagane jest, by wykazała się udokumentowanym doświadczeniem w stworzeniu w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie co najmniej trzech projektów w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub programów funkcjonalno-użytkowych w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych budynków, w których zlokalizowanych było nie mniej niż 150 stanowisk pracy; na podstawie których zostały zrealizowane lub są realizowane instalacje objęte tymi projektami lub programami);
e) minimum jedna osoba legitymująca się uprawnieniami budowlanymi do projektowania bez ograniczeń w specjalności telekomunikacyjnej (wymagane jest, by wykazała się udokumentowanym doświadczeniem w stworzeniu w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie co najmniej trzech projektów instalacji telekomunikacyjnej lub programów funkcjonalno-użytkowych w zakresie instalacji telekomunikacyjnej budynków, w których zlokalizowanych było nie mniej niż 150 stanowisk pracy na podstawie których zostały zrealizowane lub są realizowane instalacje objęte tymi projektami lub programami);
f) minimum jedna osoba wykazująca się udokumentowanym doświadczeniem w stworzeniu w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie co najmniej trzech projektów instalacji BMS lub programów funkcjonalno-użytkowych w zakresie instalacji BMS budynków, w których zlokalizowanych było nie mniej niż 150 stanowisk pracy na podstawie których zostały zrealizowane lub są realizowane instalacje objęte tymi projektami lub programami.
Role członków zespołu opisane w sekcji III pkt III.1)3. lit. a)-f) mogą być wypełniane przez te same osoby z zastrzeżeniem, że każdy z członków zespołu, o których mowa w sekcji III pkt III.1)3. lit. a)-e) powinien dysponować jednym z uprawnień, o których mowa w sekcji III pkt III.1)3. lit. a)-e).
Członkowie zespołu o których mowa w sekcji III pkt III.1)3. lit. a)-e) powinni posiadać uprawnienia budowlane w odpowiednich specjalnościach do projektowania we właściwej dla danej osoby specjalności – bez ograniczeń – zgodnie z wymogami określonymi przepisami prawa kraju, w którym osoba uzyskała właściwe uprawnienia oraz być członkami właściwej izby samorządu zawodowego lub innej właściwej organizacji, o ile przepisy prawa kraju, w których osoba uzyskała właściwe uprawnienia, wymagają członkostwa w izbie samorządu zawodowego lub innej właściwej organizacji do wykonywania zawodu regulowanego.
4. W tym, w ramach potwierdzenia spełniania warunku określonego w pkt III.1)1. lit. d) Uczestnicy konkursu wykażą, że posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową na poziomie minimum 600 000,00 PLN.
5. W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w konkursie Uczestnicy są zobowiązani przedstawić:
a) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy zgodnie ze wzorem określonym w załączniku do Regulaminu;
b) wykaz wykonanych lub wykonywanych usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia (zgodnie z sekcją III pkt III.1)2.) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i zleceniodawców (nazwa, adres, telefon, osoba do kontaktu), wraz z dokumentami potwierdzającymi, że usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
c) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia (zgodnie z sekcją III pkt III.1)3.), a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
d) pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia (jeżeli w wykazie, o którym mowa w pkt III.1)5. lit c) Uczestnik wskazał osoby, którymi będzie dysponował);
e) oświadczenie, że osoby, wymienione w wykazie o którym mowa w pkt III.1)5. lit.c) i które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień zgodnie ze wzorem określonym w załączniku Regulaminu;
f) informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których Uczestnik posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Uczestnika (minimum 600 000,00 PLN), wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie;
g) informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których inny podmiot posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową tego podmiotu (minimum 600 000,00 PLN), wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie, jeżeli Uczestnik, wykazując spełnianie warunku, o którym mowa w sekcji III pkt III.1)1. lit. d) polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, wymaga się przedłożenia informacji.
Uwaga: W przypadku: informacji z banku, o której mowa w sekcji III pkt III.1)5. lit. f), określającej kwotę w walucie innej niż PLN wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolności kredytowej zostanie przeliczona według kursu wymiany walut w stosunku do PLN ogłaszanego przez NBP (Narodowy Bank Polski) z ostatniego dnia przed dniem upływu terminu składania wniosków.
7. Dokumenty wymienione w sekcji III pkt III.1)5. należy przedstawić w formie oryginału (dokument opisany w sekcji III pkt III.1)5. lit. a) tylko w tej formie) lub kserokopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez osoby upoważnione do reprezentowania Uczestnika. W przypadku Uczestników wspólnie ubiegających się o udział w konkursie kopie dokumentów dotyczących Uczestnika należy poświadczyć za zgodność z oryginałem przez Uczestnika.
8. Dokumenty, o których mowa w sekcji III pkt III.1)5., mogą być przedstawione przez jednego Uczestnika lub wspólnie (w przypadku Uczestników występujących wspólnie na podstawie art. 23 ust. 1 ustawy mogą oni wspólnie spełniać warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy).
9. W przypadku Uczestników ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, do wniosku musi być załączony dokument ustanawiający pełnomocnika Uczestników występujących wspólnie do reprezentowania ich w postępowaniu konkursowym.
12. W konkursie mogą wziąć udział uczestnicy, którzy złożą w terminie wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie. Każdy Uczestnik konkursu może złożyć tylko jeden wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie oraz tylko jedną pracę konkursową.
13. Za złożenie wniosku i pracy konkursowej uważa się również dokonanie takiej czynności wspólnie z innym Uczestnikiem konkursu.
14. Do złożenia pracy konkursowej zostaną zaproszeni Uczestnicy konkursu, którzy spełniają wymagania określone w niniejszym Ogłoszeniu.
III.2)UDZIAŁ JEST ZASTRZEŻONY DLA PRZEDSTAWICIELI DANEGO ZAWODU
Nie

SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1)RODZAJ KONKURSU
Otwarty
IV.2)NAZWY UCZESTNIKÓW JUŻ ZAKWALIFIKOWANYCH

IV.3)KRYTERIA, KTÓRE BĘDĄ STOSOWANE DO OCENY PROJEKTÓW
Prace konkursowe będą oceniane wg następujących kryteriów:
a) oryginalność wykreowanej idei projektowej, w tym jakość przyjętych rozwiązań urbanistycznych, architektonicznych i budowlanych w kontekście kompleksowego zagospodarowania nieruchomości – 20 %;
b) walory architektoniczne, w tym jakość kompozycji architektonicznej i atrakcyjność przyjętych rozwiązań plastycznych i materiałowych - 20 %;
c) walory programowo-przestrzenne, w tym prawidłowość rozwiązań funkcjonalnych w kontekście zgodności z założeniami i wytycznymi do programu funkcjonalno-użytkowego i warunkami terenowymi – 20 %;
d) walory komunikacyjne, w tym funkcjonalność rozwiązań przyjętych w zakresie komunikacji i obsługi osób niepełnosprawnych – 20 %;
e) sposób etapowania inwestycji, jej realność i ekonomika przyjętych rozwiązań projektowych – 20 %.

IV.4)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą /podmiot zamawiający
BPiZP-84-296/10
IV.4.2)Warunki otrzymania dokumentów zamówienia oraz dokumentów dodatkowych
IV.4.3)Termin składania projektów lub wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie
26.1.2011
IV.4.4)Data wysłania zaproszeń do udziału w konkursie do zakwalifikowanych kandydatów
25.2.2011
IV.4.5)Języki, w których można sporządzać projekty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie
polski.
IV.5)NAGRODY I SĄD KONKURSOWY
IV.5.1)Zostanie przyznana nagroda (nagrody)
Tak
ilość i wartość przyznawanych nagród 1. Uczestnik konkursu, którego praca zostanie uznana przez Sąd konkursowy za najlepszą, otrzyma zaproszenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie zamówienia z wolnej ręki, którego przedmiotem będzie opracowanie uszczegółowionej koncepcji architektoniczno-budowlanej budynku lub zespołu budynków Ambasady RP w Berlinie przy Unter den Linden 70/72 oraz nadzór nad jej realizacją na zasadach określonych przez Zamawiającego w tym:
a) stworzenie na podstawie wstępnej koncepcji architektoniczno-budowlanej szczegółowej koncepcji architektoniczno-budowlanej budynku lub zespołu budynków wraz ze szczegółową koncepcją zagospodarowania terenu dla Ambasady RP w Berlinie przy Unter den Linden 70/72;
b) opracowanie wielobranżowego programu funkcjonalno-użytkowego powiązanego ze szczegółową koncepcją architektoniczno-budowlaną budynku lub zespołu budynków Ambasady RP w Berlinie przy Unter den Linden 70/72;
c) sprawowanie nadzoru nad realizacją koncepcji architektoniczno-budowlanej przez cały okres trwania inwestycji na zasadach określonych przez Zamawiającego.

2. Zamawiający przewiduje nagrody pieniężne dla Uczestników konkursu w wysokości:

I nagroda – 120 000,00 PLN oraz zaproszenie autora nagrodzonej pracy konkursowej do negocjacji, tj. udziału w postępowaniu prowadzonym w trybie zamówienia z wolnej ręki dotyczącym udzielenia zamówienia publicznego polegającego na szczegółowym opracowaniu nagrodzonej pracy konkursowej, zgodnie z ustaleniami zawartymi w regulaminie konkursu, II nagroda – 60 000,00 PLN, 3 wyróżnienia – po 20 000,00 PLN.
3. Sąd konkursowy zastrzega sobie prawo do nie rozstrzygnięcia konkursu, jeśli w ocenie Sądu konkursowego złożone prace nie spełnią kryteriów oceny prac w stopniu pozwalającym na jej przyznanie.
IV.5.2)Szczegóły dotyczące płatności dla wszystkich uczestników
IV.5.3)Zamówienia po konkursie:
Tak. Każde zamówienie na usługi następujące po konkursie zostanie udzielone zwycięzcy lub jednemu ze zwycięzców konkursu
IV.5.4)Decyzja sądu konkursowego jest wiążąca dla instytucji zamawiającej /podmiotu zamawiającego
Tak
IV.5.5)Imiona i nazwiska wybranych członków sądu konkursowego
1. Stefan Kuryłowicz
2. Czesława Frejlich
3. Krzysztof Krajewski
4. Przemysław Krajewski
5. Piotr Paszkowski
6. Jerzy Porębski
7. Marek Prawda
8. Anna Rybi
9. Krzysztof Rzechowski

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE
VI.1)KONKURS DOTYCZY PROJEKTU I/LUB PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Nie
VI.2)INFORMACJE DODATKOWE
1. Regulamin konkursu wraz z załącznikami (w tym wzorem wniosku o dopuszczenie do udziału w konkursie) dostępny jest na pisemny wniosek przesłany na adres pocztowy, numer faksu lub adres mailowy podane w sekcji I pkt I.1).
2. Zamawiający przekaże uczestnikowi konkursu regulamin konkursu w terminie 5 dni od dnia zgłoszenia wniosku o jego przekazanie. Regulamin konkursu przekazywany jest bezpłatnie.
VI.3)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587801
Internet: http://www.uzp.gov.pl
Faks +48 224587700
VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Uczestnikom konkursu przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w Dziale VI ustawy Prawo zamówień publicznych.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587801
Internet: http://www.uzp.gov.pl
Faks +48 224587700
VI.4)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
7.12.2010

Dodano: 17/12/2010

Konkursy

Countless transformative research projects remain buried in papers, drawings, and blueprints, hidden from the public eye. These groundbreaking ideas deserve a global platform, where they can inspir...
Listopad 12, 2024
The subject of this competition is to design the remaining school buildings in harmony with local customs, climate, and building education and construction regulations.
Listopad 7, 2024

Wasze projekty

Loop House, Mobius Architekci, Przemek Olczyk, fot. Paweł Ulatowski
Dom Loop, najnowszy projekt pracowni Mobius, to nie tylko doskonały przykład współczesnej archite...
Październik 3, 2024
Ponad 1000-metrowa działka, na której zaprojektowaliśmy dom "Light House," znajduje się w dobrze...
Wrzesień 18, 2024

Wasze realizacje

Cellaio to bardzo wytrzymałe na obciążenia (ok. 100 kg/mb) półki na książki. Tworzone zawsze na...
Listopad 10, 2024
wnętrza apteki Fantazja w Krakowie - punkty obsługi klienta
Nowoczesna apteka zaprojektowana z myślą o maksymalnej efektywności i wygodzie zarówno dla farmac...
Październik 2, 2024

Wydarzenia

Autodesk wraz z partnerami już po raz dziesiąty zaprasza przedstawicieli wszystkich etapów proces...
Listopad 4, 2024
Trwa rekrutacja do III edycji „Generatora Innowacji. Sieci Wsparcia” – projektu, który poszukuje...
Październik 21, 2024