Powrót do listy tematów
Zmoderowany przez: dorota
Środa 26 Maj 2021, 14:00:28

Re: ogród marzeń

Chciałabym podzielić swój ogród na konkretne sekcje: wypoczynkową, kwiatową, grillową, do których będzie się kolejno przechodzić po wąskiej alejce. Co myślicie o tym, żeby taką dróżkę zrobić z kostki brukowej? Podobają mi się takie jak tutaj: https://pebia.pl/produkty/decorativo Mam dosyć duży ogród i taka alejka, która zakręca między drzewami, a także prowadzi bezpośrednio do drzwi frontowych oraz garażu wyglądałaby bardzo ładnie. Tylko zastanawiam się nad wzorem, bardziej nowoczesny czy klasyczny?
Piątek 06 Sierpień 2021, 15:49:30

Podsyłam zdjęcia realizacji 2 ogrodów z Festiwalu Krajobrazu "In Garden" w Lublinie. Aranżacja łączy naturę z nowoczesnym oświetleniem firmy LumoTubo, które pozwala na dowolne konfigurowanie światła w wybranej przestrzeni. Mam nadzieję, że kogoś zainspirują. Gdyby ktoś był zainteresowany, można się skontaktować z lubelskim producentem tub ledowych przez stronę internetową. Pozdrawiamhappy!
Czwartek 30 Wrzesień 2021, 11:18:18

Piękny ogród to nie tylko przyjemny dla oka wygląd, ale też bazowanie na ekologicznych rozwiązaniach. Ze swojej strony polecam obrzeża ogrodowe z https://sammler.com.pl , które z łatwością pomogą nam rozplanować jego wygląd i wygodnie określić strefę, na której ma rosnąć trawa.

Architektura

Grand Prix w sekcji Projekty za projekt Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Poznaniu; autor: WXCA
Pracownia WXCA zdobyła Grand Prix w sekcji Projekty za projekt Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1...
Październik 14, 2021
Browary Wrocławskie; źródło: SRDK Studio Śródka
W dziewiętnastowiecznej warzelni piwa Schultheiss (późniejszym Browarze Piast) projektanci SRDK A...
Październik 13, 2021

Konkursy

The DEAwards globally recognize, showcase, and promote the best educational ideas and implementations of architecture and design.
Październik 15, 2021
Hverfjall in northern Iceland is a tephra cone or “tuff ring” volcano. Located to the east of the volcanic Lake Mývatn, the volcanic explosion crater is 1 km wide and roughly 140 meters deep, and i...
Październik 7, 2021

Prawo

USTAWA z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków Stan prawny na dzień 26.09.2014 r. Niniejsza ustawa dokonuje w zakresie swojej regulacji wdrożenia dyrektywy Parlamentu...
Listopad 21, 2014
  brzmienie od 2011-08-10    Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennymz dnia 27 marca 2003 r. (Dz.U. Nr 80, poz. 717)Zmiany aktu: Zmiany aktu: 2011-08...
Sierpień 26, 2009

Wydarzenia

Cyfrowa współpraca i zrównoważony rozwój – głównymi tematami Autodesk BIM DAYS 2021
Październik 11, 2021
Jesień we Wrocławiu zapowiada się niezwykle interesująco, m.in. za sprawą kolejnej edycji Targów...
Wrzesień 22, 2021