Polska i Świat

Czerwiec 9, 2011

Moving Light Palace

 „Moving Light Palace“ projektu Adriana Reinbroth, Franziski Boettcher i Jenny Grossman z Niemiec - drugie miejsce w edycji 2011 międzynarodowego konkursu architektonicznego „Changing the Face“.
„Moving Light Palace“ projektu Adriana Reinbroth, Franziski Boettcher i Jenny Grossman z Niemiec - drugie miejsce w edycji 2011 międzynarodowego konkursu architektonicznego „Changing the Face“.

II miejsce w międzynarodowym konkursie architektonicznym "Changing the Face 2011".

Laureaci 2. miejsca w konkursie Changing the Face 2011:  Adrian Reinbroth, Franziska Boettcher i Jenny Grossman z Niemiec.

Autorami projektu są: Adriana Reinbroth, Franziska Boettcher i Jenny Grossman z Niemiec.

Moving Light Palace - idea projektu

Moving Light Palace łączy kino Pushkinsky z otoczeniem placu Pushkina. Elektroluminescencyjne przewody otaczają kino i ciągną się do parku oraz otaczającego placu. W dzień pasma te zmieniają się, tak aby dostosować się do otoczenia, wydają się przezroczyste i odbijają światło jak zaciemnione szkło. W nocy, kiedy kino zapełnione jest gośćmi, iluminują światłem przeistaczając zlokalizowane na placu kino w wielką latarnię.

2. miejsce w konkursie Changing the Face 2011: “Moving Light Palace” autorstwa Adriana Reinbroth, Franziski Boettcher i Jenny Grossman z Niemiec.
2. miejsce w konkursie Changing the Face 2011: “Moving Light Palace” autorstwa Adriana Reinbroth, Franziski Boettcher i Jenny Grossman z Niemiec.

Wykorzystane materiały firmy DuPont: konstrukcyjna warstwa pośrednia DuPont™ SentryGlas® na strukturalne, laminowane szkło i ochrona powierzchni DuPont™ Teflon®.

Komentują Adrian Reinbroth, Franziska Boettcher i Jenny Grossman: Elektroluminescencyjne pasma świetlne są pokryte materiałem DuPont™ Teflon® zapobiega to plątaniu się przewodów i pozwala na ich płynne przemieszczanie. DuPont™ Teflon® jest materiałem posiadającym jeden z najniższych współczynników tarcia a jego trwałość jest wyższa niż przewodów świetlnych wykonanych z PCV. Technologia elektroluminescencyjna zapewnia niski pobór mocy w porównaniu do innych technologii świetlnych. Użycie kryształów o własnościach piroelektrycznych pozwala czerpać energię z poruszających się kabli. Ich jasność jest jednolita niezależnie od kąta patrzenia, ponieważ światło to nie jest punktowe ani homogeniczne nawet jeśli postrzegane jest z dalszej odległości. Szkło w kolorze miedziano-złotym zrobione jest ze szkła płaskiego oraz z warstwy pośredniej DuPont™ SentryGlas®/ Złoty kolor zapewnia wysoki współczynnik odbicia światła, co pomaga utrzymać ciepło i zmniejszyć koszty ogrzewania o 40% podczas gdy produkcja takiego rozwiązania jest stosunkowo tania.

Zobacz także:

I miejsce: Frozen in Time autorstwa Juana Andres Diaz Parra z Kolumbii.

III miejsce: The Pushkinsky Jewel autorstwa Josepha Sunga z Południowej Korei

O konkursie

Celem 6. edycji konkursu edycji było zaprojektowanie fasady kina Pushkinsky w Moskwie. Jedynym warunkiem stawianym projektantom było wykorzystanie w projekcie przynajmniej jednego z materiałów firmy DuPont.

6. edycja konkursu zorganizowana została we współpracy ze Związkiem Rosyjskich Architektów (URA), Royal Institute of British Architects (Królewskim Instytutem Brytyjskich Architektów), YEM Building Information Center, Architizer.com oraz Karo Film

. Przeprojektowując kino Pushkinsky chciano dać mu taki wygląd, jaki przystało na centrum życia kulturalnego Rosji. Jest to także szansa by przemyśleć, w jaki sposób kino prezentuje się przed publicznością w ważnym miejscu - Placu Puszkina.

Konkurs Changing the face dąży do zademonstrowania, że zmiana fasady niegdysiejszych wielkich budynków nie jest trywialną zmianą, ale modyfikacją, która może zdecydowanie zrewitalizować ważne budynki i zmienić dynamikę przestrzeni publicznej. Po raz pierwszy pomysł został przedstawiony w 2008 poprzez warsztaty dedykowane Koloseum w Rzymie a następnie rozwijany w Bukareszcie, Pradze, Zagrzebiu i Atenach. W każdym mieście architekci zostali poproszeni by skupić się nad kontrowersyjnym budynkiem publicznym wybranym przez firmę DuPont we współpracy z lokalnymi instytucjami.

Tagi: fasada Changing the Face architektura projekt konkurs

Domy jednorodzinne

Loop House, Mobius Architekci, Przemek Olczyk, fot. Paweł Ulatowski
Dom Loop, najnowszy projekt pracowni Mobius, to nie tylko doskonały przykład współczesnej archite...
Październik 3, 2024
Ponad 1000-metrowa działka, na której zaprojektowaliśmy dom "Light House," znajduje się w dobrze...
Wrzesień 18, 2024

Wasze realizacje

Cellaio to bardzo wytrzymałe na obciążenia (ok. 100 kg/mb) półki na książki. Tworzone zawsze na...
Listopad 10, 2024
wnętrza apteki Fantazja w Krakowie - punkty obsługi klienta
Nowoczesna apteka zaprojektowana z myślą o maksymalnej efektywności i wygodzie zarówno dla farmac...
Październik 2, 2024

Materiały budowlane

Źródło: Envato Elements
Remont łazienki to szansa na odświeżenie jej stylu i wprowadzenie nowych trendów. Wybór ceramiki...
Wrzesień 30, 2024
Podnośniki koszowe pozwalają na wygodne i bezpieczne wykonywanie prac na dużych wysokościach – b...
Wrzesień 11, 2024

Konkursy

W końcowym opracowaniu, na bazie wybranej w konkursie pracy Zamawiający oczekuje wykonania projektu budowlanego oraz uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, a także wykonania kompletnej dokumenta...
Listopad 19, 2024
Countless transformative research projects remain buried in papers, drawings, and blueprints, hidden from the public eye. These groundbreaking ideas deserve a global platform, where they can inspir...
Listopad 12, 2024