Polska i Świat

Grudzień 31, 2021

The Bridge nagrodzony w European Property Awards

The Bridge
The Bridge

The Bridge, najnowszy projekt Ghelamco zwyciężył w kategorii Office Development w prestiżowym konkursie European Property Awards 2021-2022 i awansował do International Property Awards. The Bridge zdobył 5 gwiazdek, co jest najwyższą możliwą oceną i jako jeden z najlepszych projektów w Europie powalczy o tytuł najlepszego budynku na świecie

The Bridge został doceniony za wyjątkowe połączenie nowoczesnej architektury i zaawansowanych rozwiązań technologicznych z zabytkowym budynkiem Bellony, który będzie przylegał do biurowca. Efektem tego połączenia będzie nietuzinkowe lobby, które zepnie oba budynki. Futurystyczna – niemal diamentowa – bryła wieży, dzięki przeszklonemu lobby stanie się bramą do placu Europejskiego.

The Bridge

– The Bridge to most między nowoczesnością a historią. Łączy w sobie ponadczasową klasę i najnowsze technologie. Będzie także bramą łączącą jedną z głównych arterii miasta do lubianego przez mieszkańców Placu Europejskiego. Zastosowane w nim rozwiązania sprawią, że będzie to jeden z najbardziej ekologicznych budynków nie tylko w Polsce. Cieszy nas, że projekt został doceniony przez jury konkursu – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

International Property Awards to jeden z najbardziej cenionych i prestiżowych konkursów branży nieruchomości na świecie. Od ponad 20 lat kilkudziesięciu ekspertów związanych z rynkiem nieruchomości przyznaje nagrody najbardziej nowatorskim i oryginalnym budynkom komercyjnym oraz mieszkalnym. Międzynarodowy finał konkursu odbędzie się na początku przyszłego roku. To wtedy dowiemy się, czy projekt został najlepszym projektem w Europie w kategorii Office Development, oraz który projekt zostanie najlepszym na świecie.

Inwestycja The Bridge

Koncepcję architektoniczną wieżowca opracowała holenderska pracownia UNStudio przy współpracy z Polsko Belgijską Pracownią Architektury Projekt. Budynek liczący 174 metry  stanie u zbiegu ulicy Towarowej i Grzybowskiej, przy placu Europejskim, tuż obok dawnej siedziby wydawnictwa Bellona. Budynek Bellony – którego elewacja w 2016 roku została pieczołowicie odrestaurowana – będzie zachowany i połączony z wieżą. Dzięki temu powstanie symboliczny most łączący dawną architekturę z nowoczesnym budynkiem. Efektem tego połączenia będzie nietuzinkowe lobby, które zepnie oba budynki.

The Bridge

UNStudio to uznane na całym świecie biuro architektoniczne założone ponad 30 lat temu w Amsterdamie. Ma ono na swoim koncie wiele docenionych w międzynarodowych konkursach budynków. Wśród nich znajdują się takie ikony jak: Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie, sieć metra w Doha w Katarze czy most wiszący Erasmusbrug w Rotterdamie. Z kolei pracownia Projekt to uznana w Polsce pracownia, która jest m.in. współprojektantem wieżowca Warsaw Spire oraz projektantem biurowca Warsaw UNIT.

– Dla UNStudio zaprojektowanie nowego wysokościowca zawsze oznacza zastanowienie się nad tym, jak nowe inwestycje będą funkcjonowały w szerszym, miejskim kontekście – tworząc ramy dla zrównoważonej przyszłości. Nasz projekt dokładnie to robi: dzięki unikalnej organizacji przestrzennej zbliża tereny publiczne dookoła niego; ale co najważniejsze, odnawia związek miasta z jego dziedzictwem, łącząc w jedną kompozycję historyczny budynek Bellony z nową wieżą– mówi Arjan Dingste, Dyrektor i Starszy Architekt w UNStudio.

Wieżowiec zaoferuje 47 tys. mkw. przestrzeni biurowej w najwyższym standardzie. Będzie on wyposażony w około 280 miejsc parkingowych oraz udogodnienia dla rowerzystów (przewidziano dla nich 147 miejsc oraz szafki i prysznice). Posiadać będzie najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i proekologiczne. W budynku znajdą się m.in. ładowarki do samochodów elektrycznych oraz specjalny parking dla elektrycznych jednośladów (rowerów i hulajnóg) z 20 miejscami do ładowania. The Bridge będzie pracował pod nadzorem systemu SignalOS. Znajdą się w nim także opracowane przez Ghelamco rozwiązania antypandemiczne. Budynek będzie certyfikowany w systemach WELL, BREEAM i Green Building Standard. Ghelamco będzie także starało się o certyfikat „Obiekt bez barier”.

 Przewidywany termin zakończenia budowy The Bridge to koniec 2024 r.

The Bridge
The Bridge

Autorzy:
dorota

Tagi: biurowce wieżowce architektura European Property Awards

Domy jednorodzinne

Inwestorzy projektu Trzy Szczyty mieli założenie, chcieli dom katalogowy. Po kilku spotkaniach ud...
Marzec 13, 2024
Projekt Willa Biała Magnolia to kolejna próba zmiany zastanego porządku rzeczy na krakowskiej dzi...
Luty 28, 2024

Wasze realizacje

Mieszkanie w Krakowie zostało zaaranżowane z myślą o właścicielu – miłośniku science fiction. Ins...
Luty 21, 2024
Dom jednorodzinny pod Krakowem. Inspiracje do projektu zaczerpnięte z różnych dziedzin sztuki- mu...
Styczeń 24, 2024

Materiały budowlane

Wygląd biura ma ogromny wpływ na atmosferę pracy. To, na jaką kolorystykę postawisz i jakie mebl...
Marzec 12, 2024
Źródło www.in360.pl
Umywalka wisząca to kwintesencja nowoczesności i funkcjonalności, idealna do każdej łazienki. Je...
Marzec 11, 2024

Konkursy

In this competition, we invite architects, designers, and dreamers to imagine the future of art as influenced and created by artificial intelligence. The challenge is to conceptualize what an AI ar...
Marzec 11, 2024
Instytut Wzornictwa Przemysłowego prezentuje wyjątkowe wyzwanie dla młodych kreatywnych umysłów – konkurs Young Design 2024 pod hasłem „REsponsibility – ODPOWIEDZIALNOŚĆ – ZRÓWNOWAŻONE PROJEKTOWANIE”
Marzec 4, 2024