Architektura

Rotunda 2013 - III nagroda w konkursie architektonicznym Changing the Face Rotunda Warsaw, autorzy: Dobosz Architekci (Polska)

Polska i Świat

Grudzień 2, 2013
III nagrodę w konkursie na modernizację warszawskiej Rotundy otrzymała pracownia Dobosz Architekci z Polski.
Changing the Face Rotunda Warsaw - projekt zwycięski, autorzy: zespół architektoniczny Gowin-Siuta z Krakowa

Polska i Świat

Listopad 29, 2013
Zespół architektoniczny Gowin-Siuta z Krakowa zwyciężył w siódmej edycji międzynarodowego konkursu architektonicznego Changing the Face Rotunda Warsaw.
Archiwum Państwowe w Radomiu, autorz projektu: architekci Marcin Grzyb z pracowni MAG Architekci oraz Włodzimierz Sidorczuk

Polska i Świat

Listopad 27, 2013
W 2010 roku rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na Archiwum Państwowe w Radomiu, które oddane zostało do użytku w październiku 2013 roku. Budynek stanął w centrum miasta w obrębie strefy ochrony konserwatorskiej.
Miejskie Centrum Kultury na Tajwanie - zwycięski projekt konkursowy, autor: SANAA

Polska i Świat

Listopad 27, 2013
Projekt zdobył I miejsce w międzynarodowym konkursie architektonicznym. Jego autorem są architekci Kazuyo Sejima + Ryue Nishizawa z pracowni SANAA, którzy w 2010 roku nagrodzeni zostali Nagrodą Pritzkera.Projekt zdobył I miejsce w międzynarodowym konkursie architektonicznym. Jego autorem są architekci Kazuyo Sejima + Ryue Nishizawa z pracowni SANAA, którzy w 2010 roku nagrodzeni zostali Nagrodą Pritzkera.
Muzeum Ludzkiego Ciała we Francji - zwycięski projekt konkursowy; autor: BIG

Polska i Świat

Listopad 27, 2013
Pracownia architektoniczna BIG – Bjarke Ingels Group zdobyła I nagrodę w międzynarodowym konkursie na koncepcję architektoniczną Muzeum Ludzkiego Ciała w miejscowości Montpellier, we Francji.
Ogród XXI wieku - I nagroda w konkursie, autorzy: Mecanoo International B.V. z Holandii i Jojko + nawrocki architekci s.c. z Katowic

Polska i Świat

Listopad 19, 2013
Był to międzynarodowy konkurs architektoniczny pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Środowiska, którego celem było stworzenie koncepcji Ogrodu XXI wieku z pawilonem wystawienniczym.

Domy jednorodzinne

widok domu od storny skarpy
Projekt obejmuje dwukondygnacyjny dom jednorodzinny z płaskim dachem (zgodnie z MPZP – jednospado...
Październik 21, 2025
Czy architektura może być czymś więcej niż formą? Czy może stać się doświadczeniem — chwilą, któr...
Wrzesień 11, 2025

Wasze realizacje

Wilanów od lat przyciąga tych, którzy szukają balansu pomiędzy rytmem miasta a spokojem przedmieś...
Październik 15, 2025
Bardzo wytrymałe na obciążenia półki na wymiar bez widocznych wsporników. Nr projektu 3669 https...
Sierpień 22, 2025

Materiały budowlane

Rok 2026 przynosi świeże spojrzenie na design i funkcjonalność wnętrz, a marka PORTA DRZWI po ra...
Styczeń 29, 2026
Zadaszenia ogrodowe pełnią wiele funkcji - chronią przed kapryśną pogodą i jednocześnie podnoszą...
Grudzień 22, 2025

Konkursy

This year’s cycle considers Sahl Al Khiam as a key case study for the role of landscape in post war recovery.
Luty 11, 2026
The project seeks visions for a Mass Timber Innovation and Design Center that showcases advanced timber systems through design research, prototyping, and public exhibition—a habitat-sensitive, high...
Luty 9, 2026