Wydarzenia architektoniczne Czerwiec 19, 2024

Gdynia Design Days 2024

Typ: Konferencje i spotkania
Data od: 22/06/2024
Data do: 30/06/2024
Miasto: Gdynia

Już 22 czerwca 2024 startuje festiwal Gdynia Design Days (GDD) pod hasłem Gdynia-Zdrój. Co czeka nas w tym roku? Oto krótkie podsumowanie.

kilkanaście wystaw

Nieodłącznym punktem na festiwalowej mapie są wystawy – nie inaczej będzie w tym roku. Część ekspozycji i instalacji zlokalizowanych jest w budynkach PPNT Gdynia, a część w centrum Gdyni, dzięki czemu festiwalowe aktywności można połączyć z letnim wypoczynkiem. Jakie tematy zostaną poruszone w tym roku? Pojawią się wątki dotyczące rozwiązań wystarczających, abyśmy byli szczęśliwi, wykorzystania dostępnych zasobów, odziewaniu wnętrz w tkaniny względem pór roku, redukcji śladu węglowego w branże architektonicznej, czego możemy się nauczyć od roślin, a także zobaczymy mebel miejski inspirowany wymianą międzypokoleniową i aplikacjami randkowymi. Nie zabraknie także wystaw poświęconych młodym projektantom.

MANUBA kolekcja GDD

Od 22 czerwca dostępna będzie również tegoroczna kolekcja MANUBA, zainspirowana rytuałami, towarzyszącymi słowiańskiej Nocy Kupały. Święto przesilenia letniego to pretekst do wniesienia do kolekcji nieco magii, mistycyzmu oraz celebracji natury w pełnym rozkwicie. Kolekcja odnosi się do trzech symboli – ognia, wody i kwiatów. Odpowiadać będą im 3 produkty. Każdy wyprodukowany w krótkiej serii 30 egzemplarzy. Dostępne będą w pop-up store w budynku III w PPNT Gdynia oraz sklepie internetowym.

wykłady i dyskusje

W tym roku czeka nas intensywny program wykładów i dyskusji, które odbywać będą się w sali kinowej w PPNT Gdynia. Grono ekspertów, nie tylko świata projektowego, ale także wielu innych dziedzin, będzie poruszać między innymi takie tematy związane z uzdrawianiem przestrzeni.

  • Pracownia Kuryłowicz & Associates na poniedziałek 24 czerwca zaplanowała interesujące spotkanie łączące krótkie wystąpienia z formą warsztatów.
  • Ewa Klekot, Paulina Grabowska oraz Igor Łysiuk porozmawiają na temat briefu projektowego Uzdrowiska 2.0.
  • Jak wyglądałoby takie Uzdrowisko w przyszłości? Nad tym można będzie się zastanowić podczas dyskusji 29 czerwca.
  • Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o ziemi jako o materiale, dzięki któremu można aranżować zdrowsze otoczenie naszego życia, możecie wybrać dyskusję Blisko ziemi. Rozmowa o projektowaniu, w której udział wezmą Karolina Ferenc, Malwina Gruszecka, Maja Skibińska, Anna Kieszkowska-Grudny, Piotr Pacanowski oraz Anna Zawadzka-Sobieraj. Wydarzenie odbędzie się 29 czerwca.
  • To oczywiście tylko niektóre zagadnienia, zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy przez panel Moje GDD.

Wydarzenia towarzyszące

To jednak nie wszystko. Festiwalowi towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń towarzyszących, w ramach którego wiele interesujących propozycji mają partnerzy festiwalu. W tym roku na odwiedzających czekają także oprowadzania kuratorskie po każdej z wystaw. Daty i godziny znaleźć można w programie.

Gadżety

W tym roku kontynuujemy ideę nieprodukowania fizycznych, zbędnych gadżetów. Chcemy jednak dać naszym uczestnikom coś wyjątkowego. W tym roku będzie to ponownie możliwość samodzielnego wykonania printu za pomocą sitodruku na przyniesionych przez siebie ubraniach i dodatkach. Wzory zostały przygotowane przez Adę Zielińską i Patryka Hardzieja. Rzeczy najlepiej, aby były w jasnych kolorach i umożliwiały wykonanie druku na równej powierzchni – materiał nie może mieć np. szwów. Skorzystać z tego wydarzenia można w dniach 23 – 30.06, w godzinach 16:00-19:00. To jednak nie wszystko. W tym roku będzie można uszyć swój gadżet ze starych materiałów promocyjnych GDD. Wydarzenie odbędzie się z pracownią krawiecką wy/twórcy, w budynku IV, 24.06, 27.06 oraz 28.06 w godzinach 15:00 – 18:00.


Dodano: 19/06/2024

Konkursy

Participants are invited to submit innovative adaptive-reuse projects focused on the “Youth Union Summer Retreat” building in Ohrid, working on the recovery of this modern heritage left unused for...
Lipiec 22, 2024
Throughout history, designers have employed drawings as a fundamental tool for the communication of ideas and visions. Drawings were used as a means of rendering abstract concepts and engaging the...
Lipiec 18, 2024

Wasze projekty

architekt wnętrz poznań
Mieszkanie w Dąbrówce to idealne połączenie skromnej elegancji i naturalnego ciepła, które zachwy...
Lipiec 22, 2024
Total area: 89 sq.m Location: Ukraine, Sumy Year: 2024 Modern and stylish guest house with a...
Lipiec 12, 2024

Wasze realizacje

Cellaio to bardzo wytrzymałe na obciążenia (ok. 100kg/mb) półki na książki. Tworzone są zawsze n...
Lipiec 15, 2024
The design project for the layout of the apartment with an area of ​​51 sq.m includes rational us...
Lipiec 15, 2024

Wydarzenia

Aluprof startuje z kolejną edycją swojego głośnego projektu Future Builders. To wyjątkowa przestr...
Lipiec 15, 2024
Fot. Agnieszka Kowalska
Fundacja Bęc Zmiana zaprasza na warsztaty architektoniczne wzmacniające kompetencje mieszkanek i...
Czerwiec 25, 2024