Wiedeńskie lofty

Jest to udany przykład przekształcenia industrialnych obiektów w luksusowe wnętrza. Lofty te wyróżniają się nie tylko rozmiarami, ale i jakością wykończenia.
Opisywane lofty mieszą się w ścisłym centrum Wiednia. W budynku mieszczącym się przy Bandgasse 28 powstało pięć loftów – dwa na parterze, dwa na pierwszym i jeden na drugim piętrze. Każdy z nich ma od 165 do 300 m kw.


Opis projektu
Duża powierzchnia, otwarta przestrzeń i wysokie sufity – to najważniejsze cechy loftów; mieszkań urządzonych w obiektach poprzemysłowych.
Projektem adaptacji pomieszczeń zajęła się firma Thurn & Bauer Immobiliengruppe.
Nad realizacją planów czuwali architekci Maciej Boltryk oraz Lynn Holler-Creutzberg
- W przypadku loftów nie możemy mówić o odtworzeniu starych wnętrz, a jedynie o umiejętnym wpisaniu się w industrialny klimat budynku. Klienci zainteresowani obiektami postindustrialnymi cenią sobie indywidualizm. Ponadto chcą, aby ich lofty były miejscem niepowtarzalnym – nie tylko mieszkaniami, ale również przestrzenią do autoprezentacji. Lofty z założenia przewidziane są dla kreatywnego odbiorcy. W naszym zamyśle jest to scena, na której klient określa siebie – sypialnia może mieć równie dobrze 12, jak i 200 m kw. - mówi architekt Maciej Boltryk , kierownik projektu z firmy Thurn & Bauer Immobiliengruppe .
W przestrzeniach tych zamontowano łącznie ponad 900 metrów kwadratowych desek dębowych. Użyte zostały podłogi z kolekcji Middle Age Floors, w kolorze Bleached white firmy Chapel Parket Polska. Z uwagi na tak dużą powierzchnię wykorzystano produkt inżynieryjny – deskę warstwową o grubości 20 mm.
![]() fot. Thurn & Bauer Immobiliengruppe
|
![]() fot. Thurn & Bauer Immobiliengruppe
|
![]() fot. Thurn & Bauer Immobiliengruppe
|
Komentarze
Oświetlenie i wyposarzenie loftów
Dodano: Czwartek, 23 Luty 2012, 23:13, Autor: Luxum
Widok.
Dodano: Wtorek, 10 Kwiecień 2012, 17:34, Autor: izomorfia3