Wnętrza

Czerwiec 18, 2019

Design Brain Embassy

30 maja 2019 roku, podczas ceremonii w moskiewskim Danilovsky Event Hall pracownia architektoniczna mode:lina odebrała nagrodę w konkursie Best Office Awards 2019 w kategorii Najlepsze Wnętrze Zagraniczne. Nagroda przyznana została za projekt Brain Embassy przy ul. Postępu w Warszawie. To kolejna po International Media Design Award nagroda, którą Brain Embassy przyznało międzynarodowe jury.

W Brain Embassy rozumiemy potrzeby pracowników i zdajemy sobie sprawę z tego, że chwilowe oderwanie się od obowiązków, np. krótka drzemka, medytacja, bycie w ruchu, czy nawet wspólne gotowanie, dodają energii i zwiększają efektywność. Dlatego przestrzeń BE jest świadomie i funkcjonalnie zaprojektowana, a my wzięliśmy na siebie odpowiedzialność także za edukację naszej społeczności z zakresu możliwości, jakie ten unikalny design im daje. Nasze przestrzenie wypełnione są tzw. Brainy Facts, gdzie wyjaśniamy, jak korzystać z przestrzeni Brain Embassy, aby osiągnąć optymalne samopoczucie, wysoki poziom witalności i satysfakcji, a tym samym lepszy dobrostan i wyniki biznesowe – wyjaśnia Eyal Litwin, Dyrektor Generalny Adgar Polska.

Brain Embassy przy ul. Postępu w Warszawie; autor: mode:lina

Nazwisko Christosa Passas z pracowni Zaha Hadid otwiera listę 37 członków międzynarodowego jury, którzy oceniali tegoroczne projekty zgłoszone do prestiżowego konkursu Best Office Awards, w którym od 9 lat oceniane są najlepsze rosyjskie projekty w kategoriach: Biura i przestrzenie biznesowe, Coworkingi, Centra biznesowe, Powierzchnie biznesowe w przestrzeni publicznej. Warszawskie Brain Embassy zostało zwycięzcą kategorii Najlepsze Wnętrze Zagraniczne, w której nagradzane są projekty zrealizowane poza Rosją.  Polski co-creating konkurował z 12 innymi projektami, w tym między innymi z biurami OLX oraz Kaspersky Lab.

Brain Embassy (BE) to autorska formuła co-creatingu opracowana i wdrożona przez Adgar Poland – izraelskiego inwestora, właściciela i zarządcę nieruchomości biurowych. Koncept biura przyszłości, powstały w oparciu o najnowsze, światowe trendy w projektowaniu funkcjonalnych, ergonomicznych i kreatywnych przestrzeni do pracy, jest adresowany do małych i średnich przedsiębiorców, start-upów, freelancerów, a także globalnych korporacji. Innowacyjna powierzchnia BE sprzyja wspólnej i kreatywnej pracy. Przełamując stereotypową koncepcję work-life balance, Brain Embassy proponuje ją w nowej odsłonie – jako lifespace co-creating, czyli możliwość twórczego funkcjonowania w miejscu, w którym można poczuć się jak w pracy i w domu zarazem, plastycznie dostosowując rytm działań do osobistych potrzeb i preferencji.

Brain Embassy przy ul. Postępu w Warszawie; autor: mode:lina

Brain Embassy nazywamy co-creatingiem, ponieważ procesy wspólnego tworzenia i pokonywania wyzwań są esencją naszego programu merytorycznego, który wyróżnia nas na rynku. Idee co-creatingu wykorzystujemy także w procesie projektowania naszych wnętrz. Bardzo cenimy współpracę z mode:liną, ich niebanalne, niekończące się, wciąż świeże pomysły, ale także ogromną umiejętność słuchania nas, jako inwestora, a także naszej społeczności, której uwagi uwzględniane są w kolejnych naszych realizacjach. Nie posługujemy się żadnymi szablonami, wciąż udoskonalamy nasz produkt i to jest chyba recepta na sukces, jaki odnieśliśmy przy projekcie Brain Embassy – dodaje Monika Kaczmarczyk, Dyrektor Zarządzająca Brain Embassy.

Co-creating Brain Embassy poza dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, zyskał uznanie w oczach rynkowych ekspertów, architektów i dziennikarzy. Potwierdzają to liczne nagrody, w tym przyznany w listopadzie 2017 roku tytuł „Innowacji Roku” w konkursie CIJ Awards, nagrody w konkursach organizowanych przez Magazyn Eurobuild CEE, tytuł Najlepsze Biuro All Inclusive 2018 w kategorii Startup Friendly, czy nagroda Office Superstar przyznana przez firmę doradczą CBRE. BIG 7 TRAVEL w rankingu „The 50 Best Co-Working Spots in Europe” uplasował Brain Embassy na wysokim 7 miejscu.

Brain Embassy przy ul. Postępu w Warszawie; autor: mode:lina

Tagi: wnętrza biurow co-working office design wnętrza architektura wnętrz

Komentarze

Hokery

Dodano: Wtorek, 10 Wrzesień 2019, 01:24, Autor: nataliabie

Wow, te hokery, bardzo podobne do tych od https://multiglob.pl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Hokery-i-krzesla-barowe-219.html, czyli rewelacja!

Domy jednorodzinne

Projekt kameralnego osiedla 5 domów jednorodzinnych w Krakowie w sąsiedztwie Ojcowskiego Parku Na...
Marzec 20, 2024
Inwestorzy projektu Trzy Szczyty mieli założenie, chcieli dom katalogowy. Po kilku spotkaniach ud...
Marzec 13, 2024

Konkursy

The Prize, the only one of its kind in Europe, promotes debate abouturban responses to challenges such as climate emergency, the increase in inequalities and the impact of technological transformat...
Marzec 22, 2024
New Humanitarian Competition.
Marzec 18, 2024

Materiały budowlane

Realizacja marzenia o własnym domu to dla wielu z nas szczyt ambicji i synonim życiowego sukcesu...
Marzec 14, 2024
Wygląd biura ma ogromny wpływ na atmosferę pracy. To, na jaką kolorystykę postawisz i jakie mebl...
Marzec 12, 2024

Polska Świat

Biblioteka Tianjin - Riken Yamamoto, laureat Nagrody Pritzkera 2024
W uzasadnieniu jury stwierdzono, że został on laureatem Nagrody Pritzkera za budowanie świadomośc...
Marzec 6, 2024
Jian Wai SOHO, Riken Yamamoto, fot.: Riken Yamamoto & Field Shop
Riken Yamamoto rozwija nowy język architektoniczny, który nie tylko tworzy przestrzenie do życia...
Marzec 6, 2024

Wzornictwo

Pierwsza nagroda w konkursie Roca One Day Design Challenge 2022: „SAFESPACE” – Dzianis Pilipuk
Zadaniem było zaprojektowanie innowacyjnych rozwiązań łazienkowych w ciągu kilku godzin, na podst...
Listopad 27, 2022
Instalacja artystyczna „Pisklę”, autor: Joanna Rajkowska
Nowoczesna instalacja artystyczna – dwumetrowe, akustyczne jajo drozda śpiewaka autorstwa artystk...
Maj 25, 2021