Konkursy architektoniczne

Lipiec 10, 2024

KONKURS LAUR DOSTĘPNOŚCI 2024 – II EDYCJA

Data końca rejestracji: 22/07/2024
Termin składania prac: 22/07/2024
Data zakończenia: 16/11/2024
Miasto: konkurs ogólnopolski

12 czerwca ruszyła kolejna edycja konkursu Laur Dostępności, którego celem jest wyróżnienie najlepszych, najciekawszych rozwiązań, za sprawą których wspólna przestrzeń staje się bezpieczna, przyjazna i dostępna dla każdego użytkownika.

Bank Gospodarstwa Krajowego we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji po raz kolejny zachęca do zgłaszania obiektów, które dzięki wprowadzonym modernizacjom stały się bardziej dostępne dla seniorów, rodzin z małymi dziećmi i osób z niepełnosprawnościami.

- Spełnianie standardów dostępności jest jednym ze szczebli bycia przyjaznym dla społeczeństwa. Jeśli jakaś instytucja chce być blisko mieszkańców, to musi spełniać standardy dostępności - mówi Jarosław Bondyra, Zastępca Burmistrza Miasta Biłgoraj, ubiegłorocznego laureata konkursu. Wybudowanie windy w bloku, który jej wcześniej nie posiadał, bezpiecznego podjazdu, poręczy, zlikwidowanie wysokich krawężników lub poszerzenie wejścia do budynku znacząco wpływa na jakość życia. To tylko pozornie niewielkie zmiany, które w praktyce nie tylko podnoszą komfort, ale są szansą na włączenie się w życie społeczne, dają poczucie sprawczości i samodzielności.

Konkurs skierowany jest do instytucji publicznych jak również spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych czy Towarzystw Budownictwa Społecznego, które zrealizowały inwestycje likwidujące bariery architektoniczne i skorzystały ze wsparcia Funduszu Dostępności będącego elementem rządowego programu Dostępność Plus.

Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach – za Obiekt mieszkalny, w którym zostały zrealizowane ciekawe i nowatorskie rozwiązania w zakresie dostępności oraz Obiekt użyteczności publicznej i usług lokalnych, który po przeprowadzonych zmianach wyróżnia się jakością dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnością, osób starszych i rodzin z dziećmi.

  • W każdej z kategorii Laureat otrzyma nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł, którą będzie mógł przeznaczyć na dalszą poprawę dostępności, uatrakcyjnienie obiektu i jego otoczenia lub inne działania sprzyjające integracji mieszkańców.
  • Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Wielkiej Gali Integracji organizowanej 16 listopada 2024 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
  • Nabór zgłoszeń do konkursu trwa do 22 lipca 2024 r.
  • Regulamin Konkursu oraz Formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: https://laurdostepnosci.integracja.org/

 

  • Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji
  • Współorganizator: Bank Gospodarstwa Krajowego

 

 

Dodano: 10/07/2024, Zmodyfikowano: 11/07/2024

Konkursy

Participants are invited to submit innovative adaptive-reuse projects focused on the “Youth Union Summer Retreat” building in Ohrid, working on the recovery of this modern heritage left unused for...
Lipiec 22, 2024
Throughout history, designers have employed drawings as a fundamental tool for the communication of ideas and visions. Drawings were used as a means of rendering abstract concepts and engaging the...
Lipiec 18, 2024

Wasze projekty

architekt wnętrz poznań
Mieszkanie w Dąbrówce to idealne połączenie skromnej elegancji i naturalnego ciepła, które zachwy...
Lipiec 22, 2024
Total area: 89 sq.m Location: Ukraine, Sumy Year: 2024 Modern and stylish guest house with a...
Lipiec 12, 2024

Wasze realizacje

Cellaio to bardzo wytrzymałe na obciążenia (ok. 100kg/mb) półki na książki. Tworzone są zawsze n...
Lipiec 15, 2024
The design project for the layout of the apartment with an area of ​​51 sq.m includes rational us...
Lipiec 15, 2024

Wydarzenia

Aluprof startuje z kolejną edycją swojego głośnego projektu Future Builders. To wyjątkowa przestr...
Lipiec 15, 2024
Fot. Agnieszka Kowalska
Fundacja Bęc Zmiana zaprasza na warsztaty architektoniczne wzmacniające kompetencje mieszkanek i...
Czerwiec 25, 2024