Wiadomości

Pytanie: Czego spodziewa się Pan/Pani w 2024 roku jeśli chodzi o ceny usług biur architektonicznych w porównaniu do 2023 roku?

Aktualności

Kwiecień 22, 2024
54% architektów (wzrost o 6 pkt. proc.) dobrze ocenia sytuację rynkową swojego biura architektonicznego, a 45% przewiduje, że popyt na usługi biur architektonicznych w 2024 roku będzie na takim samym poziomie jak w 2023 roku – wynika z raportu firmy BCMM.

Aktualności

Kwiecień 18, 2024
Chociaż najprostsze modele drabin można kupić już od 200 zł, to wysokiej jakości sprzęt budowlany, który będzie służyć przez lata, stanowi niemały wydatek. Z tego względu warto dbać o drabinę i regularnie czyścić ją z zabrudzeń, aby uniknąć powstawania uszkodzeń czy rdzy. Pomogą w tym wskazówki, o których powinien wiedzieć każdy właściciel tego akcesorium.
Arch. Maciej Zuber Prezes oddziału SARP w Bielsku-Białej oraz wiceprzewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej Śląskiej Izby Architektów. Jest Pełnomocnikiem Zarządu Głównego SARP ds. BIM. Współautor opracowania naukowego „BIM Standard PL” oraz autor artykułów na temat zastosowania BIM w procesach inwestycyjnych. Właściciel pracowni projektowej Archas Design.

Aktualności

Kwiecień 9, 2024
Rozmowa z Maciejem Zuberem, prezesem oddziału SARP w Bielsku-Białej

Aktualności

Kwiecień 8, 2024
Fundacja Integracja oraz spółka biurowa Skanska opublikowały poradnik o projektowaniu bez barier. „Włącznik 2.0. Projektowanie bez barier” to zaktualizowana wersja, która uwzględnia nowe przepisy i normy dla budowania bardziej inkluzywnej i komfortowej przestrzeni dla wszystkich.
Paweł Lachman, Prezes Zarządu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC)

Aktualności

Kwiecień 3, 2024
W transformacji mają pomóc unijne przepisy, w tym m.in.: znowelizowane w 2023 r. dyrektywy RED III oraz EED, a przede wszystkim tegoroczna aktualizacja dyrektywy budynkowej EPBD (Energy Performance of Buildings Directive). Jej publikację zaplanowano na kwiecień 2024 r. i jest to kolejny krok na drodze do realizacji celów pakietu „Fit for 55”.
Ignacy Niemczycki, wiceminister rozwoju i technologii

Aktualności

Kwiecień 3, 2024
Polskie firmy poniżej unijnej średniej pod względem cyfryzacji. Większość nie korzysta z chmury czy elektronicznej wymiany informacji.

Konkursy

The Olympic Park is proud to announce the launch of an international competition to creatively reuse and add value to all materials and structural components from the Montreal Olympic Stadium roof'...
Kwiecień 22, 2024
fot.: Sami Saastamoinen
International open competition launched to find a design team for the new museum of architecture and design in Helsinki, Finland
Kwiecień 15, 2024

Wasze projekty

H11 BOUTIQUE OFFICE W GLIWICACH  Zdj. T.Zakrzewski/Archifolio
Byty równoległe. H11 Boutique Office w Gliwicach W sercu Gliwic, gdzie historia przeplata się...
Kwiecień 4, 2024
logo Pladay, drewniane schody
To projekt kompleksowy wykonany przez Tengo Design. Celem było zaprojektowanie biura dla firmy z...
Marzec 26, 2024

Wasze realizacje

Ścianka telewizyjna stworzona na wymiar i wg indywidualnego projetu www.facebook.com/cellaio
Kwiecień 11, 2024
Bardzo wytrzymałe na obciążenia (ok.100kg/mb półki na książki tworzone na wymiar i wg indywidualn...
Kwiecień 11, 2024

Wydarzenia

Instytut Cervantesa w Krakowie serdecznie zaprasza na cykl spotkań z wybitnymi hiszpańskimi ekspe...
Kwiecień 15, 2024
Festival des Architectures Vives 2024 odbędzie się w dniach 11-16 czerwca 2024 r. w Montpellier w...
Marzec 22, 2024