Opera na Zamku w Szczecinie.
PL-Szczecin: Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
2009/S 158-230654
OGŁOSZENIE O KONKURSIE
Niniejszy konkurs jest objęty przepisami: dyrektywy 2004/18/WE
SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA /PODMIOT ZAMAWIAJĄCY
I.1)
NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE:
Opera na Zamku, ul. Korsarzy 34, Do wiadomości Wojciech Górecki, PL-70-540 Szczecin. Faks +48 914345557.
Adresy internetowe:
www.opera.szczecin.pl
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego.
Więcej dokumentów można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego.
Projekty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego.
I.2)
RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI:
Inne: Samorządowa Instytucja Kultury.
Inne: Działalność związana z wystawianiem przedstawień artystycznych, działalność zespołów teatralnych muzycznych.
I.3)
GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI PODMIOTU ZAMAWIAJĄCEGO:
SEKCJA II: PRZEDMIOT KONKURSU/ OPIS PROJEKTU
II.1)
OPIS
II.1.1)
Nazwa nadana konkursowi/ projektowi przez instytucję zamawiającą /podmiot zamawiający:
Koncepcja urbanistyczno-architektoniczna przebudowy Opery na Zamku w Szczecinie.
II.1.2)
Krótki opis:
Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej przebudowy Opery na Zamku w Szczecinie.
II.1.3)
Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71000000, 71220000, 71313200, 71321000.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1)
KRYTERIA KWALIFIKACJI UCZESTNIKÓW:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:
1) posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień,
2) posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia;
a) należycie zrealizowali w ostatnich 3 latach usługę o złożoności porównywalnej z przedmiotem zamówienia, co potwierdzą pozytywnymi referencjami od poprzednich Zamawiających tj.
a.1) wykonali, co najmniej 1 usługę polegającą na sporządzeniu projektu budowlanego lub wielobranżowej dokumentacji wykonawczej budowy, przebudowy, rozbudowy, remontu budynku użyteczności publicznej który otrzymał pozwolenie na budowę o powierzchni użytkowej minimum 4400 m2 o wartości kosztorysowej minimum 20 000 000 PLN brutto.
b) dysponują osobami posiadającymi uprawnienia niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, wymagane przepisami ustawy z dnia 7.7.1994 r. prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. nr poz. 1118 z późn. zm.) wraz z przepisami wykonawczymi do ustawy oraz należącymi do właściwej Izby Samorządu Zawodowego tj. dysponują minimum po jednej osobie na każde wymienione poniżej stanowisko (chyba, że osoby te posiadają łącznie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe na więcej niż jedno stanowisko), posiadającymi odpowiednie uprawnienia, doświadczenie zawodowe, oraz spełniającymi odpowiednie wymagania. Wszystkie osoby zatrudnione przy realizacji zamówienia powinni posiadać biegłą znajomość języka polskiego. W przeciwnym wypadku Wykonawca musi udostępnić wystarczającą liczbę kompetentnych tłumaczy wykazujących znajomość języka technicznego w zakresie terminologii budowlanej we wszystkich specjalnościach występujących przy realizacji zamówienia.
b.1) Projektant w specjalności architektonicznej
Wymagane kwalifikacje:
Wyższe wykształcenie, uprawnienia do projektowania bez ograniczeń zgodnie z ustawą - prawo budowlane, zaświadczenie o wpisie na listę członków Izby Architektów RP.
Wymagane doświadczenie zawodowe:
Nie mniej niż 10-letnie doświadczenie zawodowe w tym, co najmniej 5 lat doświadczenia przy projektowaniu obiektów kubaturowych w tym, co najmniej przy jednym projekcie w zakresie realizacji centrów kulturalnych (kina, teatry, opery) hotele, centrów kongresowych, centrów handlowych wielofunkcyjnych zawierających multikina.
b.2) Projektant w specjalności konstrukcyjno-budowlanej
Wymagane kwalifikacje:
Wyższe wykształcenie techniczne-budowlane, uprawnienia do projektowania w specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń, zgodnie z ustawą - prawo budowlane, przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego.
Wymagane doświadczenie zawodowe:
Nie mniej niż 5 lat doświadczenia przy projektowaniu obiektów kubaturowych w tym, co najmniej przy jednym projekcie w zakresie obiektów użyteczności publicznej.
b.3) Projektant branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych;
Wymagane kwalifikacje:
Wyższe wykształcenie techniczne w branży sanitarnej, uprawnienia do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń, zgodnie z ustawą – prawo budowlane, przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego.
Wymagane doświadczenie zawodowe:
Nie mniej niż 5 lat doświadczenia przy projektowaniu instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych w obiektach kubaturowych w tym, co najmniej przy jednym projekcie w zakresie realizacji obiektów użyteczności publicznej.
b.4) Projektant branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych
Wymagane kwalifikacje:
Wyższe wykształcenie techniczne w branży elektrycznej, uprawnienia do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń, zgodnie z ustawą - prawo budowlane, przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego.
Wymagane doświadczenie zawodowe:
Nie mniej niż 5-letnie doświadczenie zawodowe przy projektowaniu branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych oraz aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki (AKPiA) w tym co najmniej przy jednym projekcie w zakresie realizacji obiektu użyteczności publicznej.
b.5) Inżynier elektronik w specjalności elektroniczne, komputerowe systemy sterowania, sieci komputerowe/teleinformatyczne.
Wymagane kwalifikacje:
Wyższe wykształcenie techniczne-elektroniczne.
Wymagane doświadczenie zawodowe:
Minimum 5 lat doświadczenia w zakresie projektowania i realizacji, lub projektowania i eksploatacji elektronicznych, komputerowych systemów sterowania i sieci komputerowych.
3) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia:
a) posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości 200 000 PLN;
4) nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia.
2. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w Konkursie należy Zamawiającemu przedłożyć z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w Konkursie następujące dokumenty:
a) Zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu podatkowego - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania Wniosku.
W przypadku składania Wniosku wspólnego zaświadczenie składa każdy z Wykonawców składających Wniosek wspólny.
W przypadku składania Wniosku przez spółkę cywilną Wykonawca musi złożyć oddzielne zaświadczenia dla każdego ze wspólników.
b) Zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania Wniosków.
W przypadku składania Wniosku wspólnego zaświadczenie składa każdy z Wykonawców składających Wniosek wspólny.
W przypadku składania Wniosku przez spółkę cywilną Wykonawca musi złożyć oddzielne zaświadczenia dla każdego ze wspólników.
c) Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualnego zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania Wniosków.
W przypadku składania Wniosku wspólnego zaświadczenie składa każdy z Wykonawców składających Wniosek wspólny.
W przypadku składania Wniosku przez spółkę cywilną Wykonawca musi złożyć oddzielne zaświadczenia dla każdego ze wspólników.
d) Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego albo równoważne zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia osoby w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4) – 8) ustawy - wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania Wniosków.
W przypadku składania Wniosku wspólnego informację składa każdy z Wykonawców składających Wniosek wspólny.
e) Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt. 9) ustawy - wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania Wniosków.
W przypadku składania Wniosku wspólnego ww. informację składa każdy z Wykonawców składających Wniosek wspólny.
f) Oświadczenie Wykonawcy, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 i art. 22 ust. 1 ustawy – prawo zamówień publicznych (na formularzu lub według wzoru formularza stanowiącego załącznik nr 2 do Regulaminu).
W przypadku składania Wniosku wspólnego oświadczenie składa każdy z Wykonawców składających Wniosek wspólny.
W przypadku składania Wniosku przez spółkę cywilną Wykonawca musi złożyć oddzielne oświadczenia dla każdego ze wspólników.
g) Wykaz osób, które będą wykonywać zamówienie lub będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z danymi na temat ich kwalifikacji niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakres wykonywanych przez nich czynności (na formularzu lub według wzoru formularza stanowiącego załącznik nr 3 do Regulaminu Konkursu - POTENCJAŁ KADROWY).
Wykaz wykonanych projektów przez członków zespołu wykonawcy złożony na formularzu lub według formularza stanowiącego załącznik 3a do Regulaminu Konkursu.
h) Informacja o wykonanych w okresie ostatnich 3 lat (z okresu prowadzenia działalności, jeżeli jest ona prowadzona przez okres krótszy niż 3 lata) usługach z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i odbiorców (na formularzu lub według wzoru formularza stanowiącego załącznik nr 4 do Regulaminu Konkursu - DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE), wraz z referencjami lub dokumentami potwierdzającymi ich należyte wykonanie.
i) Informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w którym wykonawca posiada rachunek, potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed terminem składania ofert.
W przypadku składania Wniosku wspólnego, Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że posiadają wspólnie środki finansowe lub zdolność kredytową w łącznej kwocie 200 000,00 PLN.
j) Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w punkcie 2 lit.,a,b, c, e składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
I. nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
II. nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu
III. nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie j1) składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą w zakresie określony w pkt.2 lit.d.
k) dokumenty o których mowa w pkt.2 lit.jI, jIII i j1 powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosku o dopuszczenie do udziału w konkursie. Dokument, o którym mowa w pkt.2 lit. jII powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie.
l) Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt.2 lit. j i j1, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Zapisy pkt.2 lit. l stosuje się odpowiednio.
III.2)
UDZIAŁ JEST ZASTRZEŻONY DLA PRZEDSTAWICIELI DANEGO ZAWODU:
Nie.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1)
RODZAJ KONKURSU:
Otwarty.
IV.2)
NAZWY UCZESTNIKÓW JUŻ ZAKWALIFIKOWANYCH:
IV.3)
KRYTERIA, KTÓRE BĘDĄ STOSOWANE DO OCENY PROJEKTÓW:
1. Ocena prac będzie dokonywana wyłącznie w oparciu o część graficzną i część opisową pracy konkursowej. Prace będą oceniane według następujących kryteriów:
a) zgodność pracy konkursowej z obowiązującymi przepisami oraz wymaganiami formalnymi i merytorycznymi niniejszego Regulaminu Konkursu:
— kwalifikacja nadesłanych prac do grupy prac odpowiadających wymaganiom konkursu („O”),
— kwalifikacja nadesłanych prac do grupy prac nie odpowiadających wymaganiom konkursu („N”). Prace z grupy ,,N” nie będą podlegały dalszej ocenie merytorycznej.
b) kryteria merytoryczne:
1) walory architektoniczno – urbanistyczne – 40 %
2) rozwiązania funkcjonalno – użytkowe – 50 %
3) proponowana cena opracowania dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim w trakcie realizacji I etapu robót budowlanych – 10 %.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1) Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą /podmiot zamawiający:
09/2009.
IV.4.2) Warunki otrzymania dokumentów zamówienia oraz dokumentów dodatkowych
Dokumenty odpłatne: nie.
IV.4.3) Termin składania projektów lub wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie:
14.9.2009.
IV.4.4) Data wysłania zaproszeń do udziału w konkursie do zakwalifikowanych kandydatów:
24.9.2009.
IV.4.5) Języki, w których można sporządzać projekty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie:
Polski.
IV.5) NAGRODY I SĄD KONKURSOWY
IV.5.1) Zostanie przyznana nagroda (nagrody):
Tak.
Ilość i wartość przyznawanych nagród: Uczestnik Konkursu, którego praca zostanie uznana przez Sąd Konkursowy za najlepszą, (I nagroda) otrzyma nagrodę w postaci zaproszenia do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie dokumentacji projektowej (projekt architektoniczno - budowlany i wielobranżowy projekt wykonawczy) przebudowy Opery na Zamku w Szczecinie.
5. Nagrody pieniężne zostaną przyznane w następujących wysokościach:
a) II nagroda – 30 000,00 PLN słownie: trzydzieści tysięcy złotych,
b) III nagroda – 20 000,00 PLN słownie: dwadzieścia tysięcy złotych,
c) Wyróżnienia – 10 000,00 PLN słownie: dziesięć tysięcy złotych.
IV.5.2)
Szczegóły dotyczące płatności dla wszystkich uczestników:
IV.5.3)
Zamówienia po konkursie:
Tak. Każde zamówienie na usługi następujące po konkursie zostanie udzielone zwycięzcy lub jednemu ze zwycięzców konkursu.
IV.5.4)
Decyzja sądu konkursowego jest wiążąca dla instytucji zamawiającej /podmiotu zamawiającego:
Tak.
IV.5.5)
Imiona i nazwiska wybranych członków sądu konkursowego:
1. Jacek Owczarek.
2. Michał Buszek.
3. Agnieszka Latour.
4. Zbigniew Paszkowski.
5. Maciej Wojciechowski.
6. Witold Jabłoński.
7. Ryszard Markow.
SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE
VI.1) DOTYCZY PROJEKTU I/LUB PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH:
Tak.
Odniesienie do projektów i/lub programów: Projekt współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.
VI.2) INFORMACJE DODATKOWE:
VI.3) PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.3.1) Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze:
VI.3.2) Składanie odwołań:
VI.3.3) Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań:
VI.4) DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
14.8.2009.