Wydarzenia architektoniczne Sierpień 8, 2022

Future Builders 2022

Typ: Konferencje i spotkania
Data od: 08/09/2022
Data do: 08/09/2022
Miasto: Warszawa

 

Wybitni architekci z Polski i z zagranicy 8 września 2022 spotkają się w Warszawie na konferencji Future Builders organizowanej przez Aluprof. Dyskusji o przyszłości architektury miasta towarzyszyć będzie ogłoszenie wyników czwartej edycji konkursu „Obiekt Roku w systemach Aluprof”, w ramach którego nagrodzone zostaną najciekawsze budynki z Polski i zagranicy, które wpisują się w ideę nowoczesnego i zrównoważonego budownictwa.

Do Warszawy na zaproszenie Aluprof przyjadą znani na arenie międzynarodowej eksperci, którzy wystąpią podczas wydarzenia Future Builders w roli panelistów.  Podczas wydarzenia eksperci omawiać będą najnowsze trendy w architekturze i designie, zrównoważonym budownictwie i przyszłość nowoczesnych miast. 

„Transformacja miast na miarę XXI w.”

W panelu „Transformacja miast na miarę XXI w.” wezmą udział Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Neil Pennel, João Rodriguez, Robert Schmitz i Bogdan Zaha, zaś o „Nowym Europejskim Bauhausie” dyskutować będą Mirosław Czarnik, Jacek Ewý, Tomasz Konior, Alicja Kuczera i Ewa Kuryłowicz. Zbigniew Maćków przedstawi studium obiektu Green2Day, nowoczesnego wrocławskiego biurowca, który został nagrodzony w III edycji konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”.

Organizując już po raz kolejny takie spotkanie, Aluprof realizuje swoją misję działania na rzecz budownictwa przyszłości, umożliwiając wymianę poglądów i doświadczeń pomiędzy architektami, urbanistami, socjologami oraz praktykami budownictwa.

Konferencji towarzyszyć będzie uroczysta gala, podczas której poznamy zwycięzców konkursu „Obiekt Roku w systemach Aluprof” na najlepszy obiekt z wykorzystaniem systemów firmy Aluprof.

Do konkursu zgłoszono kilkaset realizacji z kraju i z zagranicy. Jury złożone z wybitnych architektów wyłoni zdobywcę Grand Prix, który otrzyma nagrodę w wysokości 50 tys. zł. Swój ulubiony budynek wyłonili też internauci, a wyniki ich głosowania zostaną ogłoszone 8 września 2022.

PANELIŚCI FUTURE BUILDERS 2022 - BIO
 • Agnieszka Kalinowska-Sołtys - architektka, prezes Stowarzyszenia Architektów RP (SARP), członek zarządu w biurze APA Wojciechowski Architekci. Studiowała na Politechnice Warszawskiej na wydziale Architektury i Urbanistyki, uzyskując w 2004 r. tytuł magistra architektury, a także podyplomowe studia Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz podyplomowe studia Zarządzania Nieruchomościami na Wydziale Ekonomii w Szkole Główne Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od 2010 roku posiada uprawnienia BREEAM Asesora i LEED GA. Brała udział w wielu nagrodzonych projektach biurowych i usługowo-handlowych spełniających wysokie wymogi systemów certyfikacji BREEAM, LEED i WELL Standard. Prezes Zarządu Głównego SARP oraz członek współzałożyciel Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Wspierania Budownictwa Zrównoważonego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w firmach tj.: Hochteief, Arcadis i APA Wojciechowski Architekci.
 • Bogdan Zaha - światowej sławy architekt z ikonicznej pracowni Zaha Hadid, projektant obliczeniowy, badacz i wykładowca. Aktualnie mieszka w Londynie, opracował takie projekty, jak: Alai Residential Complex w Meksyku, Beijing Daxing International Airport, Masaryk Railway Station Central Business District w Pradze, wieże w Nowym Jorku, Business District we Frankfurcie czy Terminal nr 6 dla Międzynarodowego Portu Lotniczego Heathrow w Londynie.
 • Alicja Kuczera - Dyrektor Zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Przewodnicząca Europe Regional Network w World Green Building Council. Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA na Coventry University. Orędowniczka zrównoważonego rozwoju, a szczególnie budynków cyrkularnych oraz procesu dekarbonizacji budownictwa. Autorka licznych raportów i publikacji, uznanych w branży budownictwa i nieruchomości. Prelegentka wielu konferencji i seminariów, organizowanych w kraju i za granicą.
 • João Rodrigues - ukończył architekturę na Wydziale Architektury ULP Porto i odbył program Erasmus na Politechnice Cottebus w Niemczech. Jest specjalistą od renowacji architektonicznej FAAULP. Swoją pracownię tworzy ze wspólnikiem w Espinho od 2007 roku o nazwie - João Rodrigues & Costa Pereira. W 2011 roku rozpoczęli działalność w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, a rok później stworzyli markę H2A House to All – zrównoważony system budowy pod klucz. W 2013 roku brali udział w międzynarodowych targach architektury i budownictwa w BATIMAT Paris – Francja i Construmar Casablanca – Maroko, a od 2008 roku uczestniczą w targach CONCRETA na Exponorze. Ich wertykalne biuro towarzyszy ich klientom w różnych kreatywnych fazach projektu i pracy w różnych sektorach, tj.: mieszkalnictwo, przemysł, zdrowie, sprzęt i hotelarstwo. Nie mają ograniczeń geograficznych - realizowali już projekty w rodzimej Portugalii, Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii.
 • Mirosław Czarnik - założyciel i prezes zarządu GPP Business Park SA z siedzibą w Katowicach. Ukończył studia Master of Business Administration Akademii Ekonomicznej w Krakowie i University Teesside w Wielkiej Brytanii. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi i projektami. Od 20 lat propaguje ideę zrównoważonego budownictwa. W ramach grupy GPP powstał GPP Business Park, zespół czterech przyjaznych użytkownikom i środowisku, plus energetycznych biurowców klasy A, które oferują najemcom najwyższy komfort pracy i niższe koszty zużycia mediów. Biurowce GPP Business Park zostały docenione Certyfikatem BREEAM na najwyższym poziomie „Outstanding”.
 • Neil Pennell - szef działu Design Innovation and Property Solutions w Landsec, jednej z wiodących brytyjskich firm zajmujących się nieruchomościami. Odpowiada za stworzenie strategii projektowania innowacyjnych, zrównoważonych ekologicznie i doskonałych technicznie budynków. Fascynują go inteligentne budynki, wykorzystujące sztuczną inteligencję oraz technologie nisko i zeroemisyjne. Jego celem jest tworzenie niesamowitych budynków dla ludzi, w których będą mieszkać, pracować, robić zakupy i cieszyć się wolnym czasem.
 • Robert Schmitz - architekt i partner w White Arkitekter. Autor wielu budynków komercyjnych, kulturalnych i mieszkaniowych, laureat wielu prestiżowych konkursów architektonicznych, w tym za projekt  ratusza w Täby, za który otrzymał m.in. złoty medal IDEA w Los Angeles 2017. Ostatnio zaprojektował Centrum Kultury w Skellefteå za kołem podbiegunowym, jeden z najwyższych drewnianych wieżowców na świecie.
 • Jacek Ewý - architekt, współzałożyciel biura projektowego Ingarden & Ewy Architekci. W 2007 roku otrzymał (wraz z Krzysztofem Ingardenem) Nagrodę Główną ContractWorld Awards w Hanowerze za projekt Polskiego Pawilonu Expo 2005 Aichi w Japonii, jest również laureatem Nagrody Honorowej SARP. Jest autorem wielu głośnych realizacji w Krakowie, m.in. Centrum Kongresowego ICE czy Małopolskiego Ogrodu Sztuki.
 • Tomasz Konior - architekt i urbanista, założyciel Konior Studio. Laureat wielu nagród, w tym medalu Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”, nagrody ministra kultury za projekt NOSPR w Katowicach czy I Nagrody w międzynarodowym konkursie młodych architektów „Leonardo”. Współzałożyciel Instytutu Współczesnego Miasta oraz Stowarzyszenia Katowice Kultura Natura.
 • Ewa Kuryłowicz - architektka, generalny projektant i wiceprezes pracowni Kuryłowicz & Associates. Laureatka licznych konkursów architektonicznych i nagród branżowych, autorka takich realizacji jak m.in. Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Galeria Warmińska w Olsztynie czy Stadion Miejski w Białymstoku. Prowadzi także działalność dydaktyczną, jest profesorem i kierownikiem Zakładu Projektowania i Teorii Architektury na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.
 • Zbigniew Maćków - architekt, założyciel biura Maćków Pracownia Projektowa. Wielokrotny zdobywca Honorowych Nagród SARP, nagrody „Życie w architekturze” czy Grand Prix „Piękny Wrocław”. Dwukrotnie otrzymał też Grand Prix DOFA, czterokrotnie był finalistą World Architecture Festival. Otrzymał także Złoty Medal Biennale Leonardo 2009 i ponad 50 nagród w innych konkursach architektonicznych. Wykładał na Politechnice Wrocławskiej i Uniwersytecie Wrocławskim, a także w Solvay Brussels School (1998-2008). Współinicjator i uczestnik projektu modelowego osiedla Nowe Żerniki, kurator architektury podczas ESK Wrocław 2016. Założyciel think tanku Gęsto (przyszłość zamieszkiwania) i startupu „diffeRent” (mieszkanie jako usługa).

Rejestracja na wydarzeni: https://future-builders.com/konkurs/rejestracja


Dodano: 08/08/2022, Zmodyfikowano: 06/09/2022

Konkursy

Tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” będzie miała charakter digitalowy. Zadaniem uczestników będzie stworzenie oryginalnych i innowacyjnych produktów związanych z przestrzenią łazienk...
Sierpień 29, 2022
The International Union of Architects (UIA) has launched the Next Generation of Stroke Rehabilitation Centres international single stage student ideas competition open to all students in architectu...
Sierpień 23, 2022

Wasze projekty

Dom wśród drzew zlokalizowany na działce porośniętej sosnami, okolice Warszawy. Naszym zadaniem b...
Sierpień 17, 2022
Na obrzeżach Wrocławia, w spokojnej dzielnicy i otoczeniu zabudowy jednorodzinnej powstanie minim...
Sierpień 1, 2022

Wasze realizacje

Widok od strony ulicy Sienkiewicza
Większość osób kojarzy nas przede wszystkim z projektów nowoczesnych, minimalistycznych budynków...
Wrzesień 2, 2022
półki, półki na wymiar, półki bez widocznych wsporników, półki nad biurko
Cellaio - bardzo wytrzymałe na obciążenia (ok. 100 kg/mb) półki na książki lub dokumenty. Nr pro...
Maj 13, 2022

Wydarzenia

Wybitni architekci z Polski i z zagranicy 8 września 2022 spotkają się w Warszawie na konferencji...
Sierpień 8, 2022
Plany na przyszłość | LAB to wystawa prezentująca Warszawę przyszłości - zbiór projektów architek...
Lipiec 20, 2022