Dom zeroenergetyczny Green Power

Budynki zrównoważone

Lipiec 16, 2013

Dom zeroenergetyczny pod Warszawą

W miejscowości Józefosław, pod Warszawą ruszyła budowa eksperymentalnego domu zeroenergetycznego Green Power. W budynku zastosowane zostaną energooszczędne materiały konstrukcyjne i wysokowydajne instalacje produkujące energię na jego potrzeby.

Wybudowany będzie z materiałów budowlanych ogólnie dostępnych, ale zdefiniowanych w formule domu energooszczędnego (20 kWh/m2/rok). Konstrukcja budynku zostanie postawiona na specjalnej płycie nośnej żelbetowej o współczynniku U=0,07 Wm2K. Modernistyczna bryła domu została podzielona na dwie osobne, niezależne energetycznie konstrukcje. Jedna wykonana z ceramiki, a druga w konstrukcji stalowej.

Dom zeroenergetyczny Green Power

Budynek zostanie wyposażony w wiele innowacyjnych urządzeń, dedykowanych do produkcji energii na potrzeby gospodarstwa domowego. Wśród nich znajdzie się wiatrak z turbiną, ustawiony na 8-metrowym maszcie i produkujący prąd na potrzeby cwu, system diodowy oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego, zasilany przez panele fotowoltaiczne oraz system zarządzania energią w budynku. Zaprojektowano również rozwiązania z zastosowaniem pompy ciepła oraz specjalnych, po raz pierwszy stosowanych, sond promieniowych. System grzewczy budynku opiera się na innowacyjnych panelach sufitowych.

 

Dom zeroenergetyczny Green Power - stawianie konstrukcji
Dom zeroenergetyczny Green Power - stawianie konstrukcji

Źródło: materiały prasowe

Tagi: domy zeroenergetyczne domy jednorodzinne

Komentarze

Relacja z użytkowania

Dodano: Czwartek, 30 Styczeń 2014, 20:14, Autor: LeszekK

Przyjemna architektura, chciałbym jednak usłyszeć, jak w takim domu się mieszka, czy komfort cieplny jest odpowiedni, jakie są koszty utrzymania - byłoby fajnie poznać taką analizę. Swoją drogą, jedno co mi się najbardziej podoba w tych nowoczesnych domach to te duże okna i przesuwne drzwi balkonowe - lubię te nowoczesne otwarcie wnętrza na otoczenie. Jestem ciekawy czy wielu jest producentów, którzy mają odpowiednią ofertę stolarki okiennej pod właśnie taką architekturę.

Budynki zrównoważone

Francuskim certyfikatem BiodiverCity® wyróżniane są projekty, które w nowo powstałych budynkach o...
Wrzesień 24, 2019
Dzielnica SILO, jako pierwsza inwestycja mieszkaniowa w Polsce i pierwszy w Europie Środkowej pro...
Czerwiec 24, 2019

Materiały budowlane

W odpowiedzi na rosnące oczekiwania architektów i inwestorów, którzy poszukują do swoich projektó...
Wrzesień 6, 2019
W odpowiedzi na rosnące oczekiwania architektów i inwestorów, którzy poszukują do swoich projektó...
Lipiec 16, 2019

Konkursy

Firma VELUX zaprasza studentów architektury do udziału w IX edycji największego międzynarodowego konkursu International VELUX Award 2020.
Grudzień 12, 2019
Fundacja im. Stefana Kuryłowicza, w ramach Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA, szuka nowatorsko myślących i odważnych architektów, studentów i absolwentów, którzy podejmą wyzwanie – napiszą teks...
Grudzień 11, 2019