Okna, drzwi

3 Czerwiec 2024

OKNA I ROLETY STWORZONE ZE SZTUKĄ

Miasto: Nowy Sącz
Firma: FAKRO

Nie od dziś światło dzienne wykorzystywane jest w architekturze i sztuce. Jego umiejętne zastosowanie nie tylko wpływa na nastrój domowników, ale również bilans energetyczny budynku.

Dzięki roletom wewnętrznym do okien dachowych możemy optymalnie wykorzystać jego potencjał. Stała kontrola nad ilością i intensywnością wpadającego światła pozwala nam uzyskać zaciemnienie nawet w najbardziej słoneczny dzień. Bogata gama barw i wzorów rolet sprawia, że całe poddasze nabiera koloru. Dodatkowo wybierając roletę w wersji ARF Print ożywisz wnętrze i „zaprosisz” sztukę do swojego domu.

ZACZNIJMY OD KONTROLI

Zaciemniająca roleta ARF na oknach dachowych to gwarancja wielu korzyści dla Twojego poddasza. Dzięki specjalnemu materiałowi, który blokuje światło dziennie zapewnia nie tylko zaciemnienie w chwilach gdy potrzebujemy odpoczynku, ale także tworzy przyjemny mrok nawet podczas najjaśniejszych dni. Dodatkowo możliwość regulacji dopływu ilości światła poprzez zatrzymanie jej w dowolnym miejscu oraz redukcję prześwitów między materiałem, a szybą sprawia, że możesz swobodnie dostosować ilość naturalnego światła do własnych potrzeb i preferencji. Roleta ARF zapewnia nam kontrolę nie tylko nad światłem, ale również prywatnością. Całkowite zaciągnięcie rolety chroni nas przed niechcianym wzrokiem sąsiadów czy przechodniów.

STWORZONE ZE SZTUKĄ

Roleta ARF to nie tylko gama najbardziej popularnych kolorów i wzorów tworzonych w oparciu o aktualne trendy. W wersji ARF Print to także możliwość wyrażenia siebie dzięki indywidualnemu nadrukowi. Twoje wnętrze, może być wzbogacone o obraz na rolecie stworzony przez Ciebie. Dzięki roletom ARF Print świat barw i wzorów może wkroczyć do wnętrza bez ograniczeń wprowadzając namiastkę sztuki. Rolety ARF w wersji Print mogą posiadać różnobarwne motywy, które całkowicie zmieniają wystrój twojego poddasza, oddziałując swymi kolorami na całą przestrzeń.

FAKRO-okna-rolety-zaciemniajace

KOMFORT OBSŁUGI

Sterowanie roletą ARF może odbywać się na różne sposoby, zależnie od potrzeb użytkownika. Wersja ręczna jest idealna dla osób ceniących tradycyjne rozwiązania, natomiast nowoczesne systemy bezprzewodowe Z-Wave i WiFi Tuya pozwalają na sterowanie roletą za pomocą smartfona, pilota lub przełącznika. Model ARF Z-Wave Solar to kolejny krok w kierunku nowoczesnych technologii. Roletą można sterować zdalnie, a źródłem zasilania jest panel solarny

OCHRONA I OSZCZĘDNOŚĆ

Roleta ARF to również częściową ochrona przed ciepłem słonecznym oraz ograniczenie strat energii w okresach grzewczych, co przekłada się na większy komfort termiczny w pomieszczeniu. Dodatkowo, chroni wnętrze przed szkodliwym działaniem promieni UV, co przeciwdziała blaknięciu mebli i utrzymuje trwałość kolorów.

Budynki zrównoważone

Meczet Punchbowl - laureat RIBA International Awards for Excellence 2024 | autor: Angelo Candalepas and Associates
Głęboko poruszająca przestrzeń sakralna, magicznie wyczarowana w codziennym otoczeniu przedmieść...
Czerwiec 13, 2024
Zielona Fabryka w Bangladeszu - laureat RIBA International Awards for Excellence 2024 | autor projektu: Nakshabid Architects.
Zielona Fabryka Dywanów KARUPANNYA RANGPUR LIMITED w Bangladeszu zaprojektowana została przez pra...
Czerwiec 13, 2024

Materiały budowlane

Źródło: unsplash.com
Pielęgnacja trawnika to wyzwanie, na które składa się wiele elementów, w tym walka z niepożądany...
Czerwiec 3, 2024
Nie od dziś światło dzienne wykorzystywane jest w architekturze i sztuce. Jego umiejętne zastoso...
Czerwiec 3, 2024

Konkursy

Nurten Aksugür Best Concept Communication (BCC) is a competition designed for all Interior Architecture students around the world. Its aim is to support the students studying in the field of Interi...
Czerwiec 10, 2024
For the last five years, Study Architecture has put out a call to architecture school faculty from around the world to nominate graduating students whose work exemplifies excellence in architectura...
Czerwiec 10, 2024