Powrót do listy tematów
Poniedziałek 20 Maj 2019, 10:11:36

Pomysł na dekorację ściany w salonie?

Poszukuję inspiracji na dekoracje ściany w salonie. Bardzo podobają mi się obrazy takie jak tu: https://www.gallerystore.pl/obrazy-fantastyka - fantastyka. Ale też np. typowe plakaty w rankach. Może znacie jakieś strony gdzie mogę znaleźć inspiracje?
Wtorek 21 Maj 2019, 09:39:20

Re: Pomysł na dekorację ściany w salonie?

Muszą być koniecznie obrazy? Czy może jakieś plakaty też spełniłyby Twoje oczekiwania? Zobacz sobie jak na razie tutaj https://www.magiapolnocy.pl/oryginalne-plakaty-na-sciane, może akurat coś wpadnie Ci w oko. Podoba mi się, że u nich jest naprawdę sporo propozycji jeśli chodzi o dekorację wnętrz. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie - tym bardziej, że stylistyka w domach jest często do siebie bardzo podobna.
Poniedziałek 27 Maj 2019, 21:40:44

Re: Pomysł na dekorację ściany w salonie?

Można łączyć obrazy, plakaty, rozety, ozdoby, czy jakieś rękodzieła z włóczki. Panuje dowolność - grunt żeby to było spójne stylistycznie.
Sobota 22 Czerwiec 2019, 15:11:16

Re: Pomysł na dekorację ściany w salonie?

Tu masz rację najważniejsze aby wszystko do siebie idealnie pasowało i aby to odpowiadało naszym gustom. Trzeba pamietać, że to nasze mieszkania i to nam muszą się podobać. Jednak warto zwrócić uwagę na panujące trendy, ale ślepo podążać za nimi nie polecam. Owszem lubię obrazy ale rękodzieło to kompletnie nie moja bajka i zdecydowanie wolę bardziej designerskie ozdoby, o np http://www.sklep.dekosign.pl/Napisy-3D-c2 taka dekoracja a i owszem to bardzo mi się podoba i juz niedługo zawiśnie w moim pokoju.
Środa 07 Sierpień 2019, 11:43:43

Re: Pomysł na dekorację ściany w salonie?

A co myślicie o takich zasłonach http://flhf.com.pl/asortyment/zaslony/ ? To też może być dobrą formą dekoracji. W końcu w jakiejś tam części przykrywa ściany. Ja za obrazami nie przepadam, więc niestety raczej Wam nie pomogę. Wole minimalizm.
Czwartek 08 Sierpień 2019, 08:27:43

Re: Pomysł na dekorację ściany w salonie?

Jasne, że tak. Przecież to istotna kwestia. Warto wyjść mentalnie z socjalizmu i przejść z wykończeniami wnętrz w XXI wiek. Dzisiaj jesteście w stanie zaaranżować każde pomieszczenie wedle własnego uznania. Właśnie dlatego warto postawić na takie rozwiązania jak https://www.kingled.pl/livolo-wlaczniki-dotykowe/70222-64-szesciokrotny-srebrny-panel-szklany-livolo.html dzięki którym będziecie w stanie uzyskać ciekawy i nastrojowy klimat w każdym pokoju.
Poniedziałek 06 Lipiec 2020, 21:22:52

Re: Pomysł na dekorację ściany w salonie?

Jeżeli marzą się nam niebanalne ściany, na pewno fajnym pomysłem będzie sięgnięcie po jakieś ciekawe tapety, czy nawet fototapety. Sama znalazłam sporo ciekawych propozycji tego typu w ofercie https://toktik.pl/ . Można tam znaleźć całą masę motywów, w tym m.in. roślinne czy zwierzęce i co najważniejsze, są to bezpieczne dla nas i otoczenia, ekologiczne produkty wysokiej jakości happy
Poniedziałek 16 Listopad 2020, 11:32:40

Re: Pomysł na dekorację ściany w salonie?

Tapety, choć każda różni się swoim wzorem, mam wrażenie, że nie są już tak oryginalnym elementem jak dawniej. Postawiłabym bardziej na nowoczesność i coś, co zdecydowanie będzie się wyróżniać. Patrząc na to jak mocno dostępne są darmowe inspiracje w Internecie, to ciężko czymkolwiek się teraz przebić. Mnie natomiast ostatnio bardzo spodobały się aranżacje z mchem. Różnie się mogą kojarzyć, ale zachęcam zagłębić się w temat, bo można znaleźć wiele ciekawych propozycji. Polecam zapoznanie się z artykułami dobrewnetrza.net - mają sporą dawkę wiedzy na ten temat. Ostatnio czytałam o zielonej ścianie z mchu i muszę przyznać, że to właśnie jest element, który jest na miarę nowoczesnej aranżacji.
Poniedziałek 11 Styczeń 2021, 22:12:31

Re: Pomysł na dekorację ściany w salonie?

Ściana boże być zrobiona z betonu architektonicznego. Ostatnio zakupiłem taką https://weneve.com/pl/100-plyty-klasyczne-beton-architektoniczny. Ściana wygląda bardzo ciekawie dająca pomieszczeniu nowoczesne wnętrze.

Architektura

Projekt kabin do medytacji pracowni Fala Architektura nagrodzony w międzynarodowym konkursie
Gdańska pracownia Fala Architektura została wyróżniona w międzynarodowym konkursie architektonicz...
Styczeń 14, 2021
Thomas Sandell wybrał powlekaną organicznie stal GreenCoat® dla ścian i dachu Fisksätra Folkets Hus ze względu na jej estetykę, zrównoważenie i trwałość.
budynek “Fisksätra Folkets Hus” zaprojektowany przez pracownię Sandellsandberg architects ze Szto...
Styczeń 14, 2021

Konkursy

Startfortalents.net, platform for recearch of architecture propose #BrusselsCall, a contest aimed at the design of a Cultural Center in the ancient heart of the Belgian capital.
Styczeń 14, 2021
Związek Polskie Okna i Drzwi ogłasza POiD Building Awards 2021 - pierwszy w branży konkurs, poszukujący i prezentujący najlepsze rozwiązania stolarki budowlanej oraz automatyki budynkowej, w kontek...
Styczeń 14, 2021

Prawo

USTAWA z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków Stan prawny na dzień 26.09.2014 r. Niniejsza ustawa dokonuje w zakresie swojej regulacji wdrożenia dyrektywy Parlamentu...
Listopad 21, 2014
  brzmienie od 2011-08-10    Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennymz dnia 27 marca 2003 r. (Dz.U. Nr 80, poz. 717)Zmiany aktu: Zmiany aktu: 2011-08...
Sierpień 26, 2009

Wydarzenia

W tym roku niemożliwe jest tradycyjne spotkanie uczestników i uczestniczek IN OUTu z publiczności...
Grudzień 9, 2020
Szansa dla architektów na realizację dużych projektów urbanistycznych o znaczeniu strategicznym.
Październik 20, 2020