Powrót do listy tematów
Zmoderowany przez: dorota
Wtorek 02 Styczeń 2018, 13:39:31

Re: Elewacje zewnętrzne

A imitacja drewna? Jak to wygląda? Czy efekt nie jest kiczowaty?
Zmoderowany przez: dorota
Czwartek 15 Luty 2018, 13:05:29

Re: Elewacje zewnętrzne

Przy wykonywaniu elewacji, zwłaszcza jeśli robi się to samemu warto korzystać z listew elewacyjnych. Przyspieszają pracę i pozwalają zaoszczędzić na innych materiałach, co w efekcie finasowo wychodzi taniej. Zwłaszcza obecnie gdy koszty robocizny są bardzo wysokie, a pewnie w tym roku jeszcze wzrosną. Mogę polecić polskie listwy elewacyjne Bella Plast - http://bellaplast.com.pl/katalog-produktow/profile-do-systemow-ocieple/. Korzystałem.
Zmoderowany przez: dorota
Poniedziałek 26 Marzec 2018, 10:47:17

Re: Elewacje zewnętrzne

Ktoś wspominał o klinkierze. Tutaj http://mikulska.pl/ widziałam takie płytki i zwłaszcza te ręcznie formowane mi się podobają. Uważam, że taka elewacja byłaby bardzo stylowa i podkreślająca charakter budynku. U nas na razie jest tynk strukturalny, ale przy remoncie wezmę klinkier pod uwagę.
Zmoderowany przez: dorota
Piątek 30 Marzec 2018, 20:41:38

Re: Elewacje zewnętrzne

Na pewno przy takiej budowie czy remoncie potrzebny bedzie specjalistyczny sprzet, aby takie prace wykonac. Bardzo przydatne sa zewnetrzne zsypy Gega - spojrzcie jak to wyglada: https://www.dekarze.pl/zsypy-geda Ulatwia prace oraz sprawia, ze teren wokol domu nie wyglada jak pobojowisko czy wysypisko, prawda?
Zmoderowany przez: dorota
Sobota 21 Lipiec 2018, 18:26:34

Re: Elewacje zewnętrzne

ja bym radził jednak wykorzystanie płyt warstwowych. wybór jest dość spory jakby tak się rozejrzeć ale ostatecznie podczas projektowania postawiłem na Kingsan i płyty z rdzeniem QuadCore. Świetne parametry izolacyjne i w przystępnej cenie co pozytywnie wpłynęło na końcowy kosztorys i zadowolenie klienta
Zmoderowany przez: dorota
Czwartek 09 Sierpień 2018, 12:07:26

Re: Elewacje zewnętrzne

Mi bardzo podobają się elewacje z cegły klinkierowej, widziałam u znajomych i świetnie to wygląda. Cegieł klinkierowych nadających się na elewacje jest na rynku mnóstwo. Ale ja znalazłam fajną ofertę cegieł na http://www.lode.pl/pl/cegly-klinkierowe . Ktoś już robił taką elewacje i może powiedzieć mi jakie są koszta ? Bo właśnie nad tym się zastanawiam.
Zmoderowany przez: dorota
Poniedziałek 03 Wrzesień 2018, 09:22:00

Re: Elewacje zewnętrzne

A widzieliście może projekty www.fedezu.pl? Jak dla mnie najwyższa jakość realizacji!
Zmoderowany przez: dorota
Poniedziałek 17 Wrzesień 2018, 09:17:25

Re: Elewacje zewnętrzne

Polecam elewacje z drewna egzotycznego. Takie deski elewacyjne są bardzo odporne na biodegradację i zmienne warunki atmosferyczne, a odpowiednio pielęgnowane będą przez długie lata utrzymywały swoje walory estetyczne i użytkowe. Szeroki wybór drewnianych desek elewacyjnych znajdziecie w sklepie DLH: https://dlh.pl/elewacje/drewniana.html
Zmoderowany przez: dorota
Czwartek 18 Październik 2018, 12:55:20

Re: Elewacje zewnętrzne

Warto szukać nowoczesnych rozwiązań i inspiracji. Przez wzgląd na popularność często decydujemy się na sprawdzone elewacje przez wielu znajomych użytkowników, a możliwości jest zacznie więcej. Wystarczy poszukać ich na blogach i portalach, jak np tutaj http://portalbudowlany.eu/nowocze...wnictwie-przemyslowym-i-mieszkalnym/. Można też przemycić inspiracje z budynków przemysłowych do małych domków.
Zmoderowany przez: dorota
Niedziela 13 Styczeń 2019, 17:38:15

Re: Elewacje zewnętrzne

Normalna rzecz, w przypadku większych budynków, niezbędne będą odpowiednie sprzęty, które pomogą Wam realizować określone zadania. W wielu sytuacjach przydatne będą takie platformy jak https://www.geda24.pl/platforma-wiszaca-ab-450-1m za pośrednictwem których będziecie w stanie dotrzeć do zewnętrznych elementów. Rozważcie ten temat na poważnie.
Zmoderowany przez: dorota
Wtorek 12 Luty 2019, 11:12:48

Re: Elewacje zewnętrzne

Na pewno niekwestionowanym trendem są duże przeszklenia elewacji, nie tylko w postaci dużych pojedynczych okien, ale także całych pasm okiennych czy wręcz fasad aluminiowych. Takie rozwiązania muszą być jednak odpowiednio termoizolowane, aby zapewniały ograniczenie strat ciepła. Bardzo dobrze dopracowane pod tym względem są rozwiązania marki Schuco, w Polsce są dostępne u jej partnerów, np. Alu-Plus z Gdańska, tu można podejrzeć ich realizacje w tych systemach: www.aluplus.pl
Zmoderowany przez: dorota
Piątek 19 Lipiec 2019, 09:00:06

Re: Elewacje zewnętrzne

W Polsce większośc osób decyduje się na baranki, co jest tańszym rozwiazaniem niż zastosowanie cegły czy kostki klinkierowej. Z drugiej strony wydamy mniej na początku ale taka elewacja bedzie mniej odporna na zabrudzenia, szybciej się zniszczy. Klinikier za to jest długowieczny.
Zmoderowany przez: dorota
Piątek 02 Sierpień 2019, 10:47:16

Re: Elewacje zewnętrzne

Apropo ocieplania fasady - pianka poliuretanowa coraz częściej jest wybierana jako alternatywa np. dla wełny w przypadku termoizolacji. I ja się wcale nie dziwię, bo to inwestycja na lata. Pianka ma najwyższy spośród dostępnych na rynku materiałów ociepleniowych poziom właściwości termoizolacyjnych + jest zaletą jest: wodoszczelność, paroprzepuszczalność, odporność na odkształcanie się i dobra przyczepność. Niemałe znaczenie ma również to, że pianka jest lekka i łatwa w montażu, więc izolacja zostanie wykonana szybciej niż w przypadku wełny czy styropianu. Ja polecam zwłaszcza piankę Izoplus: https://piankaizolacyjna.pl/ - sam mam ocieplany nią strych.
Zmoderowany przez: dorota
Niedziela 22 Grudzień 2019, 19:50:01

Re: Elewacje zewnętrzne

Przed elewacją przydadzą się na pewno drzwi techniczne, takie jak tutaj https://www.novoferm.pl/drzwi-techniczne-zewnetrzne-i-wewnetrzne/ . Zawsze się dobrze sprawdzają i potrafią być praktyczne w dobrej cenie.
Zmoderowany przez: dorota
Środa 08 Styczeń 2020, 10:43:37

Re: Elewacje zewnętrzne

Nie wiem osobiscie czemu w Polsce tak popularne są te baranki. Wiem, ze jest to dość tania elewacja ale z drugiej strony elewacja taka bardzo szybko się brudzi oraz potem trzeba ja odnawiać czy czyścić. O wiele wygodniej jest zainwestować raz w klinkier czy cegłe, która jest popularna za granicą i o wiele łatwiej się ją potem czyści. Nie sądzicie ?

Architektura

DIAMENTUM OFFICE, fot.: Aluprof
Architekci z grupy Cavatina Holding, będącego także inwestorem obiektu, dostrzegli potencjał w s...
Sierpień 10, 2020
Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Wśród 50 najlepszych architektonicznych projektów z ceramiki znalazł się budynek Wydziału Radia i...
Lipiec 9, 2020

Konkursy

Architecture students around the world are invited to register before 30 August 2020 for this annual student competition, for which this year's theme is "City Puzzle and Puzzle City".
Sierpień 11, 2020
The competition is an investigation of the public and private space and the role of the individual and the collective in the creation of a dynamic and adaptive vertical community. I
Sierpień 5, 2020

Prawo

USTAWA z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków Stan prawny na dzień 26.09.2014 r. Niniejsza ustawa dokonuje w zakresie swojej regulacji wdrożenia dyrektywy Parlamentu...
Listopad 21, 2014
  brzmienie od 2011-08-10    Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennymz dnia 27 marca 2003 r. (Dz.U. Nr 80, poz. 717)Zmiany aktu: Zmiany aktu: 2011-08...
Sierpień 26, 2009

Wydarzenia

Ogólna, niestabilna sytuacja zachwiała nieco rytmem organizowanych w galerii spotkań, ale po kil...
Sierpień 4, 2020
STUDIOTOPIĘ opisać można jako kreatywną podróż w stronę budowania klimatu dla zrównoważonego rozw...
Kwiecień 16, 2020