Mapa serwisu
Nie jesteś zalogowany
Zaloguj się
Zarejestruj się

Polska i Świat

Inwestycje komercyjne nagrodzone przez Ministertw Środowiska

Centrum handlowe "Tarasy Zamkowe" wyróznione przez Ministerstwo Środowiska

Centrum handlowe "Tarasy Zamkowe" wyróznione przez Ministerstwo Środowiska

Dwie inwestycje nagrodzone, jedna wyróżniona – to bilans pierwszej edycji konkursu Projekt: Przestrzeń w kategorii Inwestycje Komercyjne, zainaugurowanego w 2015 roku przez Ministra Środowiska. Celem konkursu jest promowanie deweloperów, których inwestycje oprócz zysku gospodarczego przynoszą korzyści dla środowiska i społeczeństwa: podnoszą jakość życia, poprawiają estetykę przestrzeni miejskiej i tworzą miejsce dla przyrody w mieście.

Inwestycje oceniano w dwóch kategoriach: mieszkaniowej i komercyjnej, obejmującej inwestycje biurowe, handlowo-usługowe i hotelowo-wypoczynkowe. Laureaci konkursu odebrali statuetki z rąk ministra Macieja Grabowskiego oraz Anny Kicińskiej reprezentującej firmę doradczą EY – partnera merytorycznego konkursu. Uroczystość odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.

Stosowanie nowoczesnych, efektywnych i ekologicznych rozwiązań w budownictwie staje się trendem, w który chcemy się wpisywać i który chcemy stawiać za wzór – mówi minister środowiska Maciej Grabowski. - W ostatnich latach w Polsce powstaje wiele inwestycji, które mogą służyć za przykład tego, jak łączyć funkcjonalność, estetykę i ekologię - wyróżnione projekty stanowią na to najlepszy dowód.

I miejsce: Vastint Poland, Business Garden Warszawa

Nagrodę przyznano za myślenie o mieście w kategoriach architektury krajobrazu oraz prawidłowe wpisanie inwestycji w system przestrzenny miasta. Projekt łączy wysokie wartości architektoniczne i wysokiej jakości kompozycje krajobrazowe. Kapituła zwróciła również uwagę na twórcze rozwinięcie idei Business Parku, gdzie panuje równowaga pomiędzy częścią biznesową i parkową. Ponadto na podkreślenie zasługuje przemyślane wykorzystanie wód opadowych oraz zróżnicowanie rozwiązań zieleni.

Business Garden Warszawa

II miejsce: Capital Park, Eurocentrum Office Complex

Nagrodę przyznano za potraktowanie wnętrza architektonicznego jako elementu krajobrazu, jak również za połączenie pogłębionego podejścia technologicznego z wysoką wartością architektury i traktowanie technologii jako inspiracji do tworzenia formy architektonicznej.

Capital Park

Wyróżnienie

Dodatkowo kapituła konkursu zdecydowała o przyznaniu wyróżnienia dla inwestycji Immofinanz Center Management, Centrum Handlowo-Rozrywkowe Tarasy Zamkowe – za wykorzystanie zielonych technologii w kształtowaniu wielkopowierzchniowych obiektów handlowych.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Tarasy Zamkowe

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Tarasy Zamkowe

Źródło: Ministertwo Środowiska
Dodano: 05/07/2015, Zmodyfikowano: 05/07/2015
Powrót do kategorii: Polska i Świat

Newsletter

facebook

Aktualności

New Service Center for the first italian railway

[11/09/2018]

The competition aims to enhance the building by identifying new function; the intervention will have to safeguard part of the previous masonry walls and foresee contemporar - style logics as happen... więcej

#SEVILLACALL

[11/09/2018]

El Parque de la Musica will have to be a new urban catalyst, a reference for the whole community. Exhibitions, workshops and shows will become areas of debate aimed at building synergies necessary... więcej

Re: Filtry do wody - n...

[22/09/2018]

Marzy mi się mieć filtry w całym domu więcej

Re: Filtry do wody - n...

[22/09/2018]

Też tak myślę, ale co do wody w butelkach to owszem kupuję ją na wyjazdach ale w domu mam akurat dobrą warszawską kranówkę i nie potrzebuję szukać innych źródeł :) więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×