Mapa serwisu
Nie jesteś zalogowany
Zaloguj się
Zarejestruj się

Polska i Świat

Rozbudowa Crocker Art Museum

Rozbudowa 125-letniego Crocker Art  Museum, autor projektu: Gwathmey Siegel & Associates Architects

Rozbudowa 125-letniego Crocker Art Museum, autor projektu: Gwathmey Siegel & Associates Architects

Rozbudowa muzeum o pawilon Teel Family, uzupełnia 125-letnią strukturę historycznego budynku, który stanowi jedną z pierwszych budowli muzealnych na terenie Stanów Zjednoczonych.

Projektowanie nowego budynku Crocker Art Museum to praca nad dowiązaniem do historycznej jego części nowego budynku; wpisanie go w zieloną przestrzeń przed Muzeum i zachęcenia ludzi, podróżujących sąsiadującą autostradą, do odwiedzenia obiektu. Ponadto projekt musiał przewidzieć elastyczną przestrzeń dla bieżącej i przyszłej rozbudowy.

Cel rozbudowy
Rozbudowa ta, oprócz tego, że stworzy przestrzeń dla wystaw okresowych i ekspozycji stałych, służyć będzie również do celów edukacyjnych. Umożliwi stworzenie przestrzeni studia artystycznego, utworzenia centrum szkolenia nauczycieli, przestrzeni dla programowania artystycznych inicjatyw dla dzieci i dorosłych, oraz umieszczenia dużej biblioteki. Znajdą się tam także przestrzenie dla wystaw twórczości studentów i galerii edukacyjnych.

Dostarczy muzeum również przestrzenie potrzebne do przechowywania i konserwacji własnych zbiorów, w tym laboratorium konserwacji obiektów sztuki. Nowe udogodnienia dla publiczności to także audytorium na 260 miejsc siedzących, kawiarnia z wewnętrzną i zewnętrzną przestrzenią użytkową i wreszcie całkowicie przebudowany sklep.

Rozbudowa Crocker Art Museum - wnętrze

Funkcja i komunikacja
Nowe galerie są bezpośrednio połączone z istniejącym budynkiem Art Gallery, pozwalając na łatwe przemieszczanie się pomiędzy nowa i starą strukturą obiektu. Komunikacja pomiędzy dwoma strukturami budynku odbywać się może zarówno pionowo jak i poziomo prowadząc do bardzo silnej integracji starej i nowej części muzeum. Głównymi cechami tak pomyślanej koncepcji kompleksu jest: silna współpraca, specjalizacja poszczególnych przestrzeni oraz wrażliwość na potrzeby użytkownika. Te właściwości obiektu stawiają rozbudowane muzeum Crocker na równi z rozwiązaniami architektonicznymi nowych muzeów światowych.

Autorem projektu jest pracownia Gwathmey Siegel & Associates Architects. Otwarcie dla publiczności przewidziano na dzień 10 października 2010 roku.

Dodano: 15/09/2010
Powrót do kategorii: Polska i Świat

Newsletter

facebook

Aktualności

Konkurs urbanistyczno-architektoniczny na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Centrum Muzyki i Parku Miejskiego w Krakowie.

[08/08/2018]

Celem Konkursu jest wybór najlepszego rozwiązania urbanistycznego, architektonicznego, funkcjonalnego i akustycznego dla nowego kompleksu budynków/budynku Centrum Muzyki w Krakowie wraz z przyległy... więcej

KAPSUŁA CZASU - konkurs na opracowanie projektu małej lub średniej formy architektonicznej dla Krakowa

[07/08/2018]

Przedmiotem Konkursu „Tworzymy Kraków” jest opracowanie autorskiego projektu małej lub średniej formy architektonicznej. Projekt powinien nosić znamiona nowatorskiego rozwiązania architektoniczneg... więcej

Re: Pomysł na wesele

[16/08/2018]

Taka atrakcje zawsze się podobają gościom.

____

[URL=https://www.dom.pl/]gotowe projekty domów[/URL] więcej

Re: płytka podłogowa v...

[16/08/2018]

Nie podoba mi się ta zieleń. Strasznie ciężki i ciemny ten kolor. Ja bym wybrała zdecydowanie coś jaśniejszego. Zresztą też mam w swojej sypialni jedną scianę innę, ale w tapecie. U mnie tapetowani... więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×