Multimedia

Październik 13, 2021

Browary Wrocławskie - architektura mixed-use

W dziewiętnastowiecznej warzelni piwa Schultheiss (późniejszym Browarze Piast) projektanci SRDK Architekci stworzyli kompleks o charakterze mixed-use. Dwie wyraźne przestrzenie: zurbanizowana i zielona nadrzeczna, definiują istotę tego miejsca. Historyczne założenie z zachowanymi czterema budynkami browaru koncentruje życie wokół trzech placów  o charakterze społecznym –­ mieszkalnego, artystycznego i handlowego – połączonych z rekreacyjnym nabrzeżem Odry. Historyczna zabudowa została uzupełniona współczesnymi budynkami w tym jednym wysokościowcem z rozległym widokiem aż po Wzgórza Trzebnickie.

„Browary Wrocławskie to kompleks o charakterze mixed-use łączący wiele funkcji. Znajdziemy tu mieszkania, lokale usługowe i przestrzenie co-workingowe. Ze względu na usytuowanie przy kanale żeglugowym Odry to też doskonałe miejsce relaksu” – komentuje Dorota Jarodzka-Śródka, właścicielka SRDK Studio Śródka.

Projekt Browarów Wrocławskich wpisuje się we  współczesne zasady urbanizacji, zapobiegające rozlewaniu się miast –  w tym między innymi wykorzystanie  przestrzeni postindustrialnych w centralnych lokalizacjach, z pełną infrastrukturą  i  komunikacją kołową  oraz  pieszo-rowerową.