BIM

Styczeń 26, 2009

BIM do analizy konstrukcyjnej

Autodesk poinformował o rozszerzeniu oferty rozwiązań do modelowania informacji o budynku (BIM) o dwa nowe programy do analizy konstrukcyjnej przeznaczone dla inżynierów konstrukcyjnych oraz oparte na technologii zakupionej przez Autodesk od firmy Robobat.

Programy Autodesk Robot Structural Analysis 2009 i Autodesk Robot Structural Analysis Professional 2009 są ściśle zintegrowane z programem do modelowania informacji o budynku - Revit Structure 2009. Nowe rozwiązania pomagają inżynierom konstrukcyjnym korzystającym z Autodesk Revit w bezproblemowej analizie złożonych konstrukcji.

„Nowy Autodesk Robot Structural Analysis Professional 2009 to wartościowe narzędzie dla inżynierów strukturalnych na całym świecie, ponieważ uzupełnia modelowanie informacji o budynku o możliwość analizy konstrukcyjnej oraz projektowania budynków, konstrukcji lądowych czy innych konstrukcji specjalnych” – powiedział Nicolas Mangon, menadżer ds. rozwiązań dla inżynierów konstrukcyjnych w dziale rozwiązań dla architektury i budownictwa firmy Autodesk. Oprogramowanie zostało zaprojektowane tak, by było łatwe we współpracy, szybsze i bardziej wszechstronne. Umożliwi to inżynierom konstrukcyjnym lepsze analizowanie i projektowanie poprzez tworzenie cyfrowych modeli, które wizualizują, symulują i analizują ich pracę.

Autodesk Robot Structural Analysis oraz Autodesk Robot Structural Analysis Professional są uzupełnieniem platformy Revit Structure 2009. Rozwiązania oferują klientom firmy Autodesk bezproblemową integrację modelowania informacji o budynku BIM na każdym etapie procesu, od projektowania, poprzez analizę, aż po produkcję.

Autodesk Robot Structural Analysis Professional dostarcza skalowalne narzędzie analityczne. Jest ono dostosowane do specyfiki kraju, posiada 15 wersji językowych oraz 60 norm projektowania do przeprowadzania analiz wielu rodzajów konstrukcji, takich jak budynki, mosty, konstrukcje lądowe i specjalne. Funkcje analizy konstrukcyjnej zawierają zaawansowane modelowanie i auto-siatkowanie, szybsze i dynamiczne analizatory oraz zintegrowane moduły do projektowania zbrojonego betonu i stali konstrukcyjnej.

Ulepszony przepływ pracy
Autodesk Robot Structural Analysis Professional oferuje inżynierom konstrukcyjnym interoperacyjność, która poprzez lepszą współpracę z architektami i przedstawicielami innych branż usprawnia realizację projektu.

Wraz z BIM Autodesk Robot Strtuctural Analysis Professional wprowadza elastyczny interfejs pracujący w 3d oraz dwukierunkowe połączenie z programami Revit Structure, AutoCAD Structural Detailing 2009 oraz rozszerzeniami platformy Revit. Upraszcza to komunikację oraz współpracę licznych zespołów w ramach różnych faz projektu, co oszczędza czas i eliminuje błędy.

Szybsze obliczenia
Funkcje analizy oraz zaawansowanego auto-siatkowania zapewniają szybsze środki radzenia sobie z najbardziej złożonymi symulacjami i obliczeniami modelowymi. Autodesk Robot Structural Analysis Professional uzyskuje wyniki obliczeń w przeciągu minut a nie godzin, z nieliniowymi i dynamicznymi algorytmami do najbardziej wymagających i złożonych konstrukcji. Dzięki temu inżynierowie mogą w prosty sposób analizować różne projekty i wprowadzać wczesne zmiany w wyglądzie projektów i ich działaniu w świecie rzeczywistym.

Interoperacyjność
Poprzez otwarty interfejs programowania aplikacji (API) Autodesk Robot Structural Analysis Professional dostarcza wszechstronne, skalowalne i dostosowane do specyfiki kraju rozwiązanie analityczne do wielu rodzajów konstrukcji, takich jak budynki, mosty, konstrukcje lądowe i specjalne. Rozwiązanie to można zintegrować z innymi aplikacjami zewnętrznymi używanymi w projekcie. Analizę konstrukcyjną można przeprowadzić w jednym z języków, a jej wynik przedstawić w innym.

Dostępność
Autodesk Robot Structural Analysis 2009 oraz Autodesk Robot Structural Analysis Professional 2009 są już dostępne. Więcej informacji na stronie www.autodesk.pl/robot.

--------------------------------------------

Informacje o BIM
Modelowanie informacji o budynku (ang. Building Information Modeling - BIM) jest zintegrowanym procesem bazującym na skoordynowanych i rzetelnych informacjach o projekcie od momentu jego naszkicowania poprzez budowę, aż po użytkowanie. Dzięki BIM architekci, inżynierowie, budowlańcy i właściciele budynków mogą w prosty sposób tworzyć skoordynowane, cyfrowe informacje projektowe i dokumentację, używać tych informacji do dokładniejszej wizualizacji, symulacji i analizy zachowań budynków, ich wyglądu i kosztów oraz tworzyć projekty w sposób niezawodny, szybszy, tańszy i mniej negatywnie wpływający na środowisko.

Tagi: CAD

Konkursy

Architecture at Zero is a design competition for decarbonization, equity and resilience, open to students and professionals worldwide. It serves to engage the fields of architecture, design, engine...
Listopad 29, 2021
The Wheelwright Prize is dedicated to advancing original architectural research that shows potential to make a significant impact on architectural discourse.
Listopad 29, 2021

Wasze projekty

Przykładowe rzuty 3d mieszkania jakie wykonujemy dla deweloperów i inwestorów nieruchomości. Dwu-...
Październik 27, 2021
Koncepcja projektu powstała w zasadzie poprzez zderzenie potrzeb klienta z uwarunkowaniami działk...
Październik 17, 2021

Wasze realizacje

Żywica epoxydowa / jesion / diody LED
Kontrowersyjna realizacja schodów przez umieszczenie ich w pomieszczeniu o mnogości wzorów, tekst...
Czerwiec 24, 2021
Półki na książki stworzonene wymiar i wg indywidualnego projektu.
Czerwiec 12, 2021

Wydarzenia

Targi imm cologne w Kolonii od 17 do 23 stycznia 2022 r. - pomysły, inspiracje i innowacje z pier...
Listopad 8, 2021
A virtual exhibition and events series highlighting the built environment’s role in tackling the...
Listopad 2, 2021