Opracowanie koncepcji architektonicznej zagospodarowania terenu pomiędzy pawilonami AGH C-3 i C-4 w rejonie ul. Czarnowiejskiej w Krakowie.

Niniejszy konkurs jest objęty przepisami Dyrektywy 2004/18/WE
SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA/ PODMIOT ZAMAWIAJĄCY
I.1)
NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Al. Mickiewicza 30
Do wiadomości: Joanna Ćwiertnia
30-059 Kraków
POLSKA
Tel. +48 126173595
E-mail: dzp@agh.edu.pl
Faks +48 126173363
Adresy internetowe
www.agh.edu.pl
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego
Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego
Oferty lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego
I.2)
RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Podmiot prawa publicznego
Edukacja
I.3)
GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI PODMIOTU ZAMAWIAJĄCEGO
SEKCJA II: PRZEDMIOT KONKURSU/ OPIS PROJEKTU
II.1)
OPIS
II.1.1)
Nazwa nadana konkursowi/ projektowi przez instytucję zamawiającą/ podmiot zamawiający
Opracowanie koncepcji architektonicznej zagospodarowania terenu pomiędzy pawilonami AGH C-3 i C-4 w rejonie ul. Czarnowiejskiej.
II.1.2)
Krótki opis
Warunki własnościowe.
AGH dysponuje terenem obejmującym działki oznaczone numerami 19/23, 19/25, 19/26, 29/2, 29/3, 48/2, 48/3, 49/1, 49/2 o powierzchni ok. 1,0 ha. Budynki (kamienice o numerach adresowych 30a i 32a przy ul. Czarnowiejskiej) stojące na przedmiotowym terenie są własnością AGH i przeznaczone są do wyburzenia.
Założenia koncepcji zabudowy.
1. Na wolnym terenie pomiędzy pawilonami C-3 i C-4, po planowanym wyburzeniu wszystkich znajdujących się tam budynków (2) powstanie kompleks składający się z:
a) parkingów podziemnych mogących pomieścić 299 pojazdów
b) budynku wzdłuż ul. Czarnowiejskiej
c) budynków przylegających odpowiednio do pawilonów C-3 oraz C-4,
d) budynków uzupełniających (łączników, przewiązek, połączeń itp.),
e) wielofunkcyjnej sali audytoryjnej z zapleczem na 1200 - 1500 miejsc położonej wewnątrz terenu AGH, ale związanej z kompleksem określonym w pkt. a) - d).
2. AGH uzyskała decyzję ULICP stanowiącą załącznik nr 1. Wysokość budynków wzdłuż ul. Czarnowiejskiej wynosi 20 m, a w linii zabudowy pawilonu C-3 - 25 m. AGH być może uzyska przed terminem ogłoszenia kwalifikacji do konkursu nową decyzję ULICP dopuszczającą wysoką zabudowę (35 m), w linii pawilonu C-3 lub w linii przesuniętej w kierunku południowym o około 6 m od linii zabudowy C-3.
3. Granice obszaru koncepcji:
a) od zachodu - zachodnia krawędź drogi wjazdowej do AGH od ul. Czarnowiejskiej, przy budynku Czarnowiejska 38,
b) od północy - granica terenu AGH, przy uwzględnieniu planowanego poszerzenia ulicy i zajęciu części terenu AGH na ten cel zgodnie z załącznikiem nr 2,
c) od wschodu - linia elewacji zachodniej pawilonu C-3
d) od południa - linia elewacji północnej pawilonu C-4
Etapowanie przedsięwzięcia inwestycyjnego.
Ze względów finansowych niezbędne jest takie zaprojektowanie kompleksu budynków, by jego realizacja mogła odbywać się etapowo:
1. I etap - realizacja do końca 2013 roku, obejmujący:
a) wybudowanie budynku wzdłuż ul. Czarnowiejskiej, budynku przylegającego do pawilonu C-4 oraz budynku uzupełniającego stanowiącego ich połączenie, o łącznej powierzchni użytkowej około 8 000 - 10 000 m2,
b) wybudowanie części parkingu podziemnego tj. parkingu nr 1, w zakresie określonym wymogami technicznymi, w związku z realizacją budynków określonych w pkt. a) I etapu,
c) zagospodarowanie w niezbędnym zakresie terenu otaczającego (drogi, chodniki, zieleńce, infrastruktura pozostała)
2. II etap - realizacja do końca 2015 roku, obejmujący:
a) wybudowanie pozostałej części parkingu podziemnego tj. parkingu nr 2 oraz połączenia parkingów 1 i 2 w jeden kompleks
b) budynku przylegającego do budynku C-3 oraz budynków uzupełniających o łącznej powierzchni około 10 000m2,
c) zagospodarowanie w niezbędnym zakresie terenu otaczającego (drogi, chodniki, zieleńce, infrastruktura pozostała).
3. III etap - realizacja po zgromadzenia środków przez AGH
a) wybudowanie sali wielofunkcyjnej,
b) połączenie sali z pozostałymi budynkami kompleksu.
c) zagospodarowanie w niezbędnym zakresie terenu otaczającego (drogi, chodniki, zieleńce, infrastruktura pozostała)
Założenia do programu użytkowego zabudowy:
1. Parkingi podziemne:
Główny dostęp (wjazdy i wyjazdy) z drogi wewnętrznej AGH prowadzącej od ul. Czarnowiejskiej (przedłużenie ul. Konarskiego) do ul. Reymonta (przy pawilonie D-1),
Zapasowy (awaryjny) dostęp do parkingów od strony drogi wewnętrznej AGH pomiędzy pawilonami Biblioteki Gł. i C-3,
Parametry parkingu jak dla samochodów osobowych z możliwością dostępu od strony wjazdu zapasowego mikrobusów o standardowej wysokości.
2. Budynki I etapu:
Pomieszczenia dydaktyczne - sale wykładowe i ćwiczeniowe, sale konferencyjno-seminaryjne - 30-35 %,
Laboratoria lekkie - wyposażone w aparaturę naukowo-badawczą, bez emisji odpadów niebezpiecznych, podstawowe zasilanie - wod-kan, co, wentylacja klimatyzacja - 20-25 %,
Laboratoria specjalne - wymagany dostęp z poziomu terenu, możliwa zwiększona emisja zanieczyszczeń i odpadów, zasilanie specjalistyczne - en. elektr. dużej mocy, gazy specjalistyczne, wentylacja i klimatyzacja, wyłapywanie ścieków niebezpiecznych, ciężkie urządzenia.
Pomieszczenia biurowe - biura instytucji korzystających z budynku, pomieszczenia do pracy pracowników naukowo-dydaktycznych - ok. 30 % powierzchni lokali (bez komunikacji, sanitariatów pomieszczeń technicznych).
Pomieszczenia pomocnicze - strefy pomieszczeń socjalnych, magazyny podręczne, zaplecze obsługi itp. - 5 %.
3. Budynki II etapu
Przeznaczenie na cele działalności uczelni - rodzajowo jak dla budynków I etapu, swoboda w strukturze powierzchni,
Budynki musza zapewnić komunikację pomiędzy C-3 i C-4,
Wymaga uwzględnienia przyszłe połączenie z salą wielofunkcyjną (III etap).
4. Sala wielofunkcyjna - III etap
Pojemność 1200 - 1500 miejsc.
Możliwość ruchomego podziału na mniejsze sale,
Główny dostęp od strony ul. Czarnowiejskiej,
Swobodny dostęp od strony południowej z terenu AGH,
Możliwość oferowania powierzchni wystawienniczej w otoczeniu (sąsiedztwie sali).
II.1.3)
Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
71221000
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1)
KRYTERIA KWALIFIKACJI UCZESTNIKÓW
Uczestnikami konkursu mogą być osoby fizyczne legitymujące się uprawnieniami do projektowania w zakresie architektonicznym, osoby prawne lub jednostki organizacyjne nieposiadajace osobowości prawnej, posługujące się osobami fizycznymi posiadającymi takie uprawnienia lub podmioty występujące wspólnie i które spełniają następujące wymagania:
1. Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień.
2. Posiadania wiedzy i doświadczenia:
Wykonawca winien udokumentować posiadanie wiedzy i doświadczenia poprzez wykazanie, iż: w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej:
1. 1 (jedną) koncepcję architektoniczną zagospodarowania terenu, o powierzchni nie mniejszej niż 5 000 m²
Odpowiadającą swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia, z podaniem nazwy inwestora, wartości prac projektowych, daty wykonania oraz z załączeniem dokumentów potwierdzających, że projekty te zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonych do oferty dokumentów, metodą spełnia/nie spełnia.
3. Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym.
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia, metodą spełnia/nie spełnia.
4. Dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Wykonawca winien dysponować 2 osobami posiadającymi uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń oraz będącymi członkami właściwej Izby Architektów, zgodnie z Prawem budowlanym oraz ustawą z dnia 15.12.2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. z 2001 r. Nr 5, poz. 42 z późniejszymi zmianami).
Zamawiający dopuszcza równoważne kwalifikacje, zdobyte w innych państwach, na zasadach określonych w art. 12 ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo Budowlane, z uwzględnieniem postanowień ustawy z dnia 18.3.2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z dnia 17.4.2008 r. z zm.) oraz na podstawie art. 20 a) ustawy z dnia 15.12.2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa (Dz. U. z dnia 24.1.2001 r. z zm.).
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia, metodą spełnia/nie spełnia.
5. Sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia, metodą spełnia/nie spełnia.
Wykonawca, może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
9. Informacja o oświadczeniach i dokumentach, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pzp.
9.1 W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków udziału w niniejszym postępowaniu, należy przedłożyć:
Lp Wymagany dokument: Nr załącznika do Regulaminu Konkursu.
1 Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust. 1 PZP
2 Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych projektów w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie
4 Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami
W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
1 Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego
Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
2 Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału ZUS lub KRUS
Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
3 Aktualna informacja z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy
Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
4 Aktualna informacja z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy
Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
5 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia – zał. nr 10
6 Aktualny odpis lub oświadczenie
Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy.
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym tabeli 9.2.
W przypadku podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum, spółka cywilna), każdy z wykonawców wchodzących w skład konsorcjum lub wspólników spółki cywilnej musi udokumentować, odpowiednio do wymagań określonych w SIWZ, że nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 PZP.
10. Dokumenty podmiotów zagranicznych
1 Dokument potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
2 Dokument potwierdzający, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
3 Dokument potwierdzający, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
4 Zaświadczenie w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert - albo oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego zaświadczenia.
Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego zaświadczenia, wykonawca zastępuje je oświadczeniem złożonym przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
III.2)
UDZIAŁ JEST ZASTRZEŻONY DLA PRZEDSTAWICIELI DANEGO ZAWODU
Nie
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1)
RODZAJ KONKURSU
Otwarty
IV.2)
NAZWY UCZESTNIKÓW JUŻ ZAKWALIFIKOWANYCH
IV.3)
KRYTERIA, KTÓRE BĘDĄ STOSOWANE DO OCENY PROJEKTÓW
1. Powiązanie projektowanych obiektów z istniejącym układem przestrzennym Opracowana koncepcja będzie podlegać indywidualnej ocenie członków Sądu Konkursowego pod względem powiązania budynków z istniejącym układem przestrzennym.
40 %
2. Ocena rozwiązań architektonicznych
Opracowana koncepcja będzie podlegać indywidualnej ocenie członków Sądu Konkursowego pod względem oryginalności, atrakcyjności, estetyki rozwiązań architektonicznych i funkcjonalnych.
20 %
3. Ocena wykorzystania współczynnika intensywności zabudowy
Opracowana koncepcja będzie podlegać indywidualnej ocenie członków Sądu Konkursowego pod względem wykorzystania współczynnika intensywności zabudowy.
Tj. uzyskania maksymalnej powierzchni całkowitej wszystkich kondygnacji obiektów kubaturowych.
15 %
4. Walory ekonomiczne kosztu opracowań koncepcyjnych, projektowych i kosztowych dla całego przedsięwzięcia inwestycyjnego:
a) Planowana wysokość wynagrodzenia za opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego wraz z szacunkową wartością inwestycji,
b) Planowana wysokość wynagrodzenia za opracowanie wielobranżowych projektów budowlanych i wykonawczych, STWiORB, przedmiarów i kosztorysów inwestorskich oraz uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę poprzedzoną koniecznymi badaniami, opiniami, ekspertyzami, pozwoleniami, decyzjami itp. wraz z WKI inwestycji. (W wypadku niezgodności wybranej koncepcji z posiadaną przez Inwestora decyzją ULICP autor koncepcji uzyska zamienną decyzje ULICP).
Zgodnie z załącznikiem nr 8 do Regulaminu konkursu.
25 %
IV.4)
INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą /podmiot zamawiający
ZP/0663/2010
IV.4.2)
Warunki otrzymania dokumentów zamówienia oraz dokumentów dodatkowych
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów 30.9.2010 - 14:00
IV.4.3)
Termin składania projektów lub wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie
1.10.2010 - 13:00
IV.4.4)
Data wysłania zaproszeń do udziału w konkursie do zakwalifikowanych kandydatów
8.10.2010
IV.4.5)
Języki, w których można sporządzać projekty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie
polski.
IV.5)
NAGRODY I SĄD KONKURSOWY
IV.5.1)
Zostanie przyznana nagroda (nagrody)
Tak
ilość i wartość przyznawanych nagród W konkursie przewidziana jest jedna nagroda główna za pracę, która otrzyma największą ilość punktów przyznanych przez Sąd konkursowy zgodnie z kryteriami określonymi w niniejszym regulaminie. Główną nagrodą jest zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie, na podstawie wybranej koncepcji architektonicznej:
— programu funkcjonalno-użytkowego wraz z szacunkową wartością inwestycji,
— wielobranżowych projektów budowlanych i wykonawczych, STWiORB, przedmiarów i kosztorysów inwestorskich oraz uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę poprzedzoną koniecznymi badaniami, opiniami, ekspertyzami, pozwoleniami, decyzjami itp. wraz z WKI inwestycji. (W wypadku niezgodności wybranej koncepcji z posiadaną przez Inwestora decyzją ULICP autor koncepcji uzyska zamienną decyzje ULICP).
Druga nagroda w wysokości 6 000 PLN.
Trzecia nagroda w wyskości 5 000 PLN.
3) Sąd konkursowy zastrzega sobie prawo do ograniczenia, zmiany wysokości lub liczby nagród, jak też odstąpienia od przyznania głównej nagrody, jeśli w ocenie Sądu złożone prace nie spełniają przyjętych kryteriów w stopniu zadowalającym.
IV.5.2)
Szczegóły dotyczące płatności dla wszystkich uczestników
Zamawiający w terminie nie krótszym niż 15 dni od dnia zatwierdzenia wyników konkursu przez Kierownika Zamawiającego zaprosi autora najlepszej pracy konkursowej do udziału w postępowaniu prowadzonym w trybie zamówienia z wolnej ręki.
Nagrody pieniężne będą wypłacone w terminie nie krótszym niż 15 dni od dnia zatwierdzenia wyników konkursu przez Kierownika Zamawiającego.
IV.5.3)
Zamówienia po konkursie:
Tak. Każde zamówienie na usługi następujące po konkursie zostanie udzielone zwycięzcy lub jednemu ze zwycięzców konkursu
IV.5.4)
Decyzja sądu konkursowego jest wiążąca dla instytucji zamawiającej /podmiotu zamawiającego
Nie
IV.5.5)
Imiona i nazwiska wybranych członków sądu konkursowego
1. Profesor Andrzej Wyżykowski - Główny Architekt Miasta Krakowa - Sędzia przewodniczący
2. dr inż. architekt Tomasz Wieja
3. mgr inż. architekt Piotr Wróbel
4. mgr Jacek Szopa
5. dr hab. Piotr Tomczyk
6. mgr inż. Grażyna Pieczarkowska
SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE
VI.1)
KONKURS DOTYCZY PROJEKTU I/LUB PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Nie
VI.2)
INFORMACJE DODATKOWE
VI.3)
PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.3.1)
Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 224587840
VI.3.2)
Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 PZP.
Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie: 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ust. 24.7 i ust. 24.8 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
VI.3.3)
Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
Prezes Urzędu Zamówień Publicznych
Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 224587700
Faks +48 224587700
VI.4)
DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
9.9.2010