Konkursy architektoniczne

Październik 1, 2023

Zaproszenie do składania projektów | 25. Międzynarodowy Festiwal Ogrodów: Ekologia możliwości

Claude Cormier + Associés, "Blue Stick Garden", 2000 | fot.: Louise Tanguay
Termin składania prac: 20/11/2023
Kraj: Kanada

Międzynarodowy Festiwal Ogrodów ogłasza zaproszenie do składania wniosków w celu wyłonienia projektantów, którzy stworzą nowe tymczasowe ogrody na 25. edycję Festiwalu, która zostanie otwarta 21 czerwca 2024 r. na terenie Les Jardins de Métis | Reford Gardens.

Wydaje nam się, że dzisiejszy ogród (czy to prywatny, czy publiczny) ma społeczną odpowiedzialność. Zrównoważony, zachowuje i wspiera bioróżnorodność. Rośliny są rygorystycznie wybierane po rozważeniu specyficznych potrzeb i zachowań każdego gatunku oraz sposobu ich interakcji. Dokładnie badane są również cechy miejsca, które ma zostać zagospodarowane i ich ewolucja w ciągu pór roku.

Zgłoś projekt ogrodu!

Festiwal zachęca uczestników do tworzenia multidyscyplinarnych zespołów, a zaproszenie do składania wniosków jest otwarte dla wszystkich architektów krajobrazu, architektów, artystów wizualnych i zespołów z Kanady i zagranicy. Wnioskodawcy są ograniczeni do jednej propozycji, zarówno jako osoby indywidualne, jak i jako zespół. Uczestnicy mogą pochodzić z jednego miasta lub kraju, a także z różnych krajów.
Projektanci są zaproszeni do zaprojektowania ogrodu. Komitet artystyczny i techniczny Festiwalu, we współpracy z projektantami, wskaże miejsce, które najlepiej zaprezentuje ich projekt. Projektanci zostaną poproszeni o wyobrażenie sobie swojego ogrodu na wystawę przez co najmniej dwa lata oraz o zaproponowanie strategii ponownego wykorzystania lub recyklingu ogrodu lub jego materiałów po zakończeniu wystawy.
Projektanci, których prace były wystawiane w jednej z trzech ostatnich edycji Festiwalu (2020, 2021 lub 2022), nie mogą brać udziału w tej edycji naboru.

O Międzynarodowym Festiwalu Ogrodów

Międzynarodowy Festiwal Ogrodów jest uznawany za jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w Ameryce Północnej i jeden z wiodących corocznych festiwali ogrodniczych na świecie. Od 2000 roku ponad milion odwiedzających odkryło ponad 250 współczesnych ogrodów stworzonych przez projektantów z 15 krajów.

Festiwal jest wyjątkowym forum dla innowacji i eksperymentów, a także wyjątkową wizytówką i platformą startową dla uczestniczących projektantów z wielu dyscyplin. Stanowi on coroczne rendez-vous dla wielbicieli współczesnych ogrodów i designu, a także oferuje wyjątkową przestrzeń dla osób zaangażowanych w odnowę tej formy sztuki. To wydarzenie artystyczne i turystyczne daje również odwiedzającym szansę na odkrycie inspirujących przestrzeni łączących sztuki wizualne, architekturę, design, krajobraz i środowisko.

Szczegóły naboru: https://www.projects.internationalgardenfestival.ca/index_en.php

Ogrody zrealizowane w poprzednich edycjach festiwalu
Atelier Barda, "Sacré potager", 2013 | fot.: Atelier Barda
Friche Atelier, "Maillage", 2023 | fot.: JC Lemay
Johan Selbing, Anouk Vogel, "Courtesy of Nature", 2013 | fot.: Jeroen Musch
Claude Cormier + Associés, "Blue Stick Garden", 2000 | fot.: Louise Tanguay
Hal Ingberg, "Réflexions colorées", 2003 | fot.: Louise Tanguay
100landschaftsarchitektur, "Jardin de la connaissance", 2010 | fot.: Rodney LaTourelle
Dodano: 01/10/2023, Zmodyfikowano: 02/10/2023

Konkursy

The Minister Responsible for the Capitale-Nationale region, Jonatan Julien, is officially inviting landscape architects, urban designers, urban planners, and other environmental design professional...
Grudzień 1, 2023
The International VELUX Award (IVA) is a biennial ideas competition for students of architecture. It invites students from all over the world to create projects investigating the role of daylight i...
Listopad 29, 2023

Wasze projekty

I nagroda w nieograniczonym, jednoetapowym konkursie na projekt obiektu ścieżki w „koronach drzew...
Listopad 29, 2023
si:ti studio
Istotą pracy nad projektem domu było znalezienie przejrzystej struktury przestrzenno-funkcjonalne...
Listopad 19, 2023

Wasze realizacje

Idea architektoniczna to otwarty zbiór elementów poetyckich i matematycznych, aspektów efemeryczn...
Listopad 22, 2023
Liberty House to dom który próbuje reinterpretować wzorce charakterystyczne dla krakowskiej archi...
Listopad 9, 2023

Wydarzenia

Fot. Eugeniusz Hannemann, 1969. Ze zbiorów Polskiej Agencji Prasowej.
Podczas wykładu będzie można dowiedzieć się, gdzie i kiedy pojawiły się w Toruniu pierwsze neony;...
Listopad 29, 2023
Ekosystem danych – cyfryzacja, dane i zrównoważony rozwój
Listopad 23, 2023