Wydarzenia architektoniczne Kwiecień 17, 2015

Maciej Miłobędzki / JEMS Architekci / Projekty i realizacje O KONTYNUACJI

Typ: Wykłady
Data od: 20/04/2015
Data do: 20/04/2015
Miasto: Toruń

Wyróżniona w 2002 roku za wkład w rozwój architektury polskiej najbardziej prestiżową w Polsce Honorową Nagrodą SARP pracownia JEMS Architekci, jest jednym z największych i najbardziej znanych biur projektowych w kraju, laureatem wielu prestiżowych nagród architektonicznych.

 

„Pracownia JEMS Architekci została założona w 1988 roku, jednakże zespół architektoniczny będący zalążkiem biura działa nieprzerwanie od początku lat 80-tych. Rozpoczynając samodzielną praktykę w okresie transformacji ustrojowej JEMS włączył się w nurt odbudowy polskiej kultury architektonicznej. Obecnie trzon zespołu tworzy ośmiu wspólników i partnerów.
Partnerska współpraca realizowana w formule biura – warsztatu, przy współuczestnictwie całego zespołu JEMS, tworzy przestrzeń rozmów i poszukiwań, wymiany idei i poglądów. JEMS jest biurem otwartej dyskusji i debaty. To nasza wartość fundamentalna.” (www.jems.pl)

 

Maciej Miłobędzki zapowiada, że wykład będzie poświęcony tym wątkom w projektach JEMS, które są kontynuowane i rozwijane przez lata. Kumulowanie rozmaitych przemyśleń, inspiracji, rezultatów wcześniejszych studiów, ich ewolucja pozwala na krytyczną weryfikację, transformacje w zmieniających się warunkach, nowych kontekstach. Cenimy sobie tę ciągłość, również jako antidotum na presję „Wymyślania wszystkiego od nowa”. Wypowiedź będzie ilustrowana znanymi realizacjami, ale również projektami, które nigdy nie zostały zbudowane i nie były szerzej prezentowane publicznie.

 

Maciej Miłobędzki (ur.1959 w Warszawie), architekt. W 1985 ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. W latach 1984-1988 pracował w Spółdzielni Pracy Twórczej Architektów Plastyków ESPEA. Od 1988 roku współzałożyciel i partner w JEMS Architekci. Od 2004 promotor prac dyplomowych na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Od 2008 roku pracownik dydaktyczny na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

 

Wybrane projekty /w zespole JEMS Architekci/: Budynki socjalne Lanckorona/Zespół budynków biurowych, ul. Jutrzenki, Warszawa/Rozbudowa Akademii Sztuk Pięknych, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie, Warszawa/Zespół mieszkaniowy 19. Dzielnica, ul. Sienna, Warszawa/Skwer Hoovera, Krakowskie Przedmieście, Warszawa/Budynek mieszkalny Trio, ul. Stawki, Warszawa/Zespół mieszkaniowy, al. Wilanowska, Warszawa/Budynek biurowy Spectra, ul. Bobrowiecka, Warszawa/Dom Przyszłości, ul Szamotulska, Choszczówka, Warszawa/Siedziba JEMS, ul. Gagarina, Warszawa/Siedziba Agory SA, ul. Czerska, Warszawa.

 

----------------------------------------------

  • Galeria Sztuki „Wozownia” w Toruniu zaprasza na kolejny wykład
  • w ramach projektu „architektura w wozowni” /autorka projektu: Teresa Dudzińska
  • 20 kwietnia (poniedziałek) 2015 roku, godz. 17
  • Toruń, ul. Ducha Św. 6
  • w s t ę p w o l n y

Dodano: 17/04/2015

Konkursy

fot. Michał Łuczak
Do udziału w nim zachęcamy grupy działające w polu architektury wnętrz w konsorcjum z osobami artystycznymi. Jeśli wasz zespół specjalizuje się w architekturze wnętrz, zaproście do współpracy artys...
Kwiecień 28, 2025
Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z A2P2 architecture & planning ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej wraz z zagospodarowaniem terenu dla inwestycji...
Kwiecień 26, 2025

Wasze projekty

Saneccy Architektura x Krajobraz, fot. Rafał Barnaś
Podstawowym wyzwaniem projektowym było zlokalizowanie dużej sceny pozwalającej na organizację wyd...
Marzec 25, 2025
Koncepcja multifunkcyjnego kompleksu, obejmującego 5 budynków wielorodzinnych o zróżnicowanej wys...
Luty 3, 2025

Wasze realizacje

Projekt elewacji, PZT.
Styczeń 23, 2025
sypialnia
Mieszkanie na młodych rodziców w Krakowie. Projekt wnętrza: arch. Kaja Warycha / Avocado Conce...
Styczeń 9, 2025

Wydarzenia

Rozproszenie – tak brzmi hasło tegorocznej edycji festiwalu GDD.
Kwiecień 28, 2025
A multi-residency programme exploring forgotten industrial heritage sites in Romania as places fo...
Kwiecień 7, 2025
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×