Wydarzenia architektoniczne Sierpień 17, 2009

Polska! Year

Typ: Wystawy
Data od: 02/06/2009
Data do: 31/12/2009
Miasto: Londyn, Edynburg, Glasgow, Belfast, Norwich, Liverpool, Oxford

POLSKA! YEAR to ponad 200 projektów przybliżających brytyjskiej publiczności najciekawsze dokonania polskiej kultury oraz twórczość najwybitniejszych polskich artystów.

Prezentujemy najlepsze dzieła z polskich kolekcji muzealnych oraz prace młodych współczesnych artystów i projektantów. Organizujemy koncerty z udziałem polskich wykonawców i zapraszamy brytyjskie zespoły i solistów do wykonywania muzyki z Polski. W programie także retrospektywy filmowe, wybór najlepszych spektakli, przeglądy polskiej dramaturgii i promocja polskiej literatury.

Zapraszamy do galerii, teatrów, kin, klubów i sal koncertowych. Będziemy w Londynie, Edynburgu, Glasgow, Belfaście, Norwich, Liverpoolu, Oxfordzie oraz w kilkunastu innych miast Wielkiej Brytanii.

W ramach projektu oglądać możemy wystawy:

  • 'Take a Look at Me Now' - Wystawa jest refleksją nad 20. rocznicą upadku żelaznej kurtyny. Bierze w niej udział 14 polskich artystów, w tym m.in.: Paweł Althamer, Artur Żmijewski, Wojtek Bąkowski, Rafał Bujnowski i Anna Molska. Wystawie towarzyszy program edukacyjny i popularyzatorski oraz katalog on line. (2 czerwca – 30 sierpnia 2009; ainsbury Centre for Visual Arts, Norwich)
  • Cold War Neons and Socialist Modernity - Tematem wystawy jest warszawska ikonosfera nawiązująca do estetyki lat 60-tych i neonizacji przestrzeni miasta. W projekcie poruszona zostanie problematyka powojennej odbudowy miasta, procesu jego modernizacji oraz współczesnego dziedzictwa architektonicznego i kulturowego miast po-socjalistycznych. The Lighthouse to najważniejszy brytyjski ośrodek poza Londynem zajmujący się designem i architekturą. (8 sierpnia – 4 października 2009; The Lighthouse, Glasgow)
  • OPEN: POLAND – Architecture and Identity - wystawa prezentująca polską architekturę i urbanistykę na przykładzie wybranych miast, wśród których znalazły się Warszawa, Łódź, Katowice i Wrocław. Jej tematem jest specyfika polskich miast, wynikająca z ich złożonej historii przede wszystkim w XIX i XX w. oraz ich przemiany i dynamiczny rozwój na początku XXI wieku. Kuratorem wystawy jest Grzegorz Piątek, którego projekt „Hotel Polonia. The Afterlife of Buildings” otrzymał Złote Lwy - główną nagrodę na 11. Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji w 2008 roku. Wystawie towarzyszyć będzie ambitny cykl projektów popularyzatorskich i edukacyjnych, do udziału w których zaproszeni zostaną m.in. sir Norman Davies, Guenter Grass, Daniel Libeskind i David Lynch. (7 października – 25 listopada 2009; Royal Institute of British Architects (RIBA), Londyn)

Głównym organizatorem Roku Polskiego jest Instytut Adama Mickiewicza, wspierany przez Ambasadę RP i Instytut Kultury Polskiej w Londynie.

 

Więcej na: www.polskayear.pl


Dodano: 17/08/2009, Zmodyfikowano: 17/08/2009

Konkursy

Adaptacja terenu dawnego zespołu Pałacu Potockich w Iwano-Frankiwsku na otwartą przestrzeń publiczną z możliwością dowolnego wyboru funkcji i zachowaniem istniejącej, historycznie ukształtowanej st...
Wrzesień 4, 2023
żródło: kcynia.pl
Przedmiotem konkursu jest wykonanie przez uczestników konkursu – zgodnie z warunkami Regulaminu konkursu – twórczej pracy projektowej polegającej na opracowaniu koncepcji rewitalizacji budynku po m...
Wrzesień 4, 2023

Wasze projekty

Nowoczesny salon z jadalnią
Otwartą strefę dzienną tego nowoczesnego domu zaprojektowaliśmy głównie w bieli, ale z kontrastow...
Sierpień 29, 2023
aranżacja wnętrz nowoczesnego domu
Strefa dzienna tego domu to otwarta przestrzeń z dużymi przeszkleniami, które pozwalają cieszyć s...
Sierpień 29, 2023

Wasze realizacje

Półki na książki cellaio są: - bardzo wytrzymałe na obciążenia (ok/. 100kg/m2) - tworzone są...
Sierpień 29, 2023
Bardzo wytrzymałe na obciążenia (ok. 100kg/mb) pólki nad łóżko. Tworzone na wymiar i wg indywidu...
Sierpień 28, 2023

Wydarzenia

W piątek, 8 września 2023, odbędzie się pierwsze wydarzenie z cyklu MEETING POINT FOKSAL – gościn...
Wrzesień 4, 2023
Tytułowa ekspozycja przeprowadza nas przez 100 lat architektury Biblioteki Śląskiej – zobaczyć mo...
Czerwiec 26, 2023