Wydarzenia architektoniczne Grudzień 2, 2019

„Ruchome / Nieruchome"

Typ: Wystawy
Data od: 05/12/2019
Data do: 31/12/2019
Miasto: Kraków
„Ruchome / Nieruchome" to najnowsza wystawa w krakowskiej Galerii Architektury GAGA, której bohaterem będzie architektura Roberta Koniecznego i jego autorskiej pracowni KWK Promes.

We wrześniu dołączył do prestiżowego grona reprezentantów Francuskiej Akademii Architektury, a już w grudniu gościć będzie z wystawą i wykładem w krakowskiej Galerii Architektury GAGA.
Ekspozycja prezentuje nieruchome obiekty, które widziane z różnych perspektyw nabierają ruchu. Robert Konieczny i KWK Promes w swoich projektach często wykorzystują ruchome elementy, dzięki, którym architektura wchodzi w interakcję z jej użytkownikami. Podobny mechanizm zastosowany w projekcie wystawy nadaje statycznej ekspozycji dynamiki, zachęcając odbiorców do gry w przestrzeni galerii. W ten sposób filozofia, która stoi za projektami Koniecznego i KWK Promes staje się zrozumiała.  Ruch jest bowiem istotą, bez której nie można w pełni odczytać architektury prezentowanych na wystawie budynków.
Na wystawie „Ruchome / Nieruchome" zobaczymy reprezentację znanych realizacji KWK Promes, w których mobilność poszczególnych elementów odgrywa zasadniczą rolę, w tym m.in. Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie (2009), Dom Bezpieczny (2008), Arkę Koniecznego (2015) czy ukończony niedawno Dom Kwadrantowy (2018).
Wystawa miała już swoją premierę w Galerii Architektury w Berlinie. W krakowskiej Galerii Architektury GAGA dostępna będzie od 5 do 31 grudnia.

Robert Konieczny jest najbardziej rozpoznawalnym, polskim architektem za granicą. Projekty jego autorskiej pracowni KWK Promes pokazywane są w najbardziej uznanych magazynach i portalach architektonicznych. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród.  Centrum Dialogu "Przełomy" w Szczecinie otrzymało nagrodę World Building of the Year 2016 oraz The Best European Urban Public Space of the Year 2016, a jego najnowsza realizacja - Dom Kwadrantowy, została uhonorowana aż dwiema nagrodami Architizer A+ Awards. Jego dom w Brennej (tzw. Arka Koniecznego) został wybrany w 2017 roku przez magazyn Wallpaper najlepszym domem świata.

  • Wystawa czynna będzie od pn. – pt. w godz. 11.00 – 19.00 i sb. – nd. w godz. 11.00 – 17.00.
  • Kurator: Dawid Hajok, publicysta i dziennikarz.
  • MOS Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie, ul. Rajska 12
  • Miejscem aktywności Galerii Architektury GAGA jest Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie - przestrzeń syntezy sztuk - gesamtkunstwerk.

Dodano: 02/12/2019

Konkursy

Celem konkursu jest uzyskanie najlepszej pod względem wizualnym, ekonomicznym, funkcjonalnym oraz eksploatacyjnym koncepcji projektu rozbudowy i przebudowy budynku biurowo-usługowego przy ul. Sienn...
Marzec 24, 2020
This international one-stage architecture ideas competition invites all architecture and landscape architecture students, young architects and landscape architects, young professionals with a degre...
Marzec 22, 2020

Wasze projekty

Wizualizacje 3d apartamentu w nowo-powstającym obiekcie hotelowym, zaprojektowanego w nowoczesnym...
Marzec 9, 2020
projekt salonu
Projektując wnętrze nowoczesnego domu, zastosowaliśmy stonowaną, ponadczasową kolorystykę – beże,...
Luty 3, 2020

Wasze realizacje

Tutoń Art
Drewniane umywalki często budzą kontrowersje. słyszane nie raz - NIE PRAKTYCZNE, a czy wanna akr...
Marzec 22, 2020
Umywalki te to unikatowy dizajn, powstają w małej pracowni artystycznej. Tworzone są ręcznie jak...
Marzec 8, 2020

Wydarzenia

The RIBA Norman Foster Travelling Scholarship offers £7,000 to a student of architecture who demo...
Marzec 22, 2020
Podczas wykładu przyjrzymy się kontaktom polskich modernistów z międzynarodowym środowiskiem arch...
Marzec 3, 2020