Wydarzenia architektoniczne Grudzień 2, 2019

„Ruchome / Nieruchome"

Typ: Wystawy
Data od: 05/12/2019
Data do: 31/12/2019
Miasto: Kraków
„Ruchome / Nieruchome" to najnowsza wystawa w krakowskiej Galerii Architektury GAGA, której bohaterem będzie architektura Roberta Koniecznego i jego autorskiej pracowni KWK Promes.

We wrześniu dołączył do prestiżowego grona reprezentantów Francuskiej Akademii Architektury, a już w grudniu gościć będzie z wystawą i wykładem w krakowskiej Galerii Architektury GAGA.
Ekspozycja prezentuje nieruchome obiekty, które widziane z różnych perspektyw nabierają ruchu. Robert Konieczny i KWK Promes w swoich projektach często wykorzystują ruchome elementy, dzięki, którym architektura wchodzi w interakcję z jej użytkownikami. Podobny mechanizm zastosowany w projekcie wystawy nadaje statycznej ekspozycji dynamiki, zachęcając odbiorców do gry w przestrzeni galerii. W ten sposób filozofia, która stoi za projektami Koniecznego i KWK Promes staje się zrozumiała.  Ruch jest bowiem istotą, bez której nie można w pełni odczytać architektury prezentowanych na wystawie budynków.
Na wystawie „Ruchome / Nieruchome" zobaczymy reprezentację znanych realizacji KWK Promes, w których mobilność poszczególnych elementów odgrywa zasadniczą rolę, w tym m.in. Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie (2009), Dom Bezpieczny (2008), Arkę Koniecznego (2015) czy ukończony niedawno Dom Kwadrantowy (2018).
Wystawa miała już swoją premierę w Galerii Architektury w Berlinie. W krakowskiej Galerii Architektury GAGA dostępna będzie od 5 do 31 grudnia.

Robert Konieczny jest najbardziej rozpoznawalnym, polskim architektem za granicą. Projekty jego autorskiej pracowni KWK Promes pokazywane są w najbardziej uznanych magazynach i portalach architektonicznych. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród.  Centrum Dialogu "Przełomy" w Szczecinie otrzymało nagrodę World Building of the Year 2016 oraz The Best European Urban Public Space of the Year 2016, a jego najnowsza realizacja - Dom Kwadrantowy, została uhonorowana aż dwiema nagrodami Architizer A+ Awards. Jego dom w Brennej (tzw. Arka Koniecznego) został wybrany w 2017 roku przez magazyn Wallpaper najlepszym domem świata.

  • Wystawa czynna będzie od pn. – pt. w godz. 11.00 – 19.00 i sb. – nd. w godz. 11.00 – 17.00.
  • Kurator: Dawid Hajok, publicysta i dziennikarz.
  • MOS Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie, ul. Rajska 12
  • Miejscem aktywności Galerii Architektury GAGA jest Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie - przestrzeń syntezy sztuk - gesamtkunstwerk.

Dodano: 02/12/2019

Konkursy

For this architecture competition, participants are tasked with creating sustainable designs for lodges that can be replicated throughout the protected areas of Abu Dhabi.
Listopad 19, 2019
„Przestrzeń wspólna jest wartością. Nagroda NIAiU” to konkurs na najlepsze prace magisterskie i dyplomy projektowe, obronione w latach 2017/18 i 2018/19. Celem konkursu jest nie tylko promocja najc...
Listopad 19, 2019

Wasze projekty

DZIAŁKA / LOKALIZACJA BUDYNKU Działka zlokalizowana w Mikołowie, u podnóża góry pokrytej gęstym...
Listopad 16, 2019
dzienna wizualizacja 3d budynku mieszkalnego
Wizualizacja 3d budynku mieszkalnego, wielorodzinnego, prezentująca stan obiektu po planowanej pr...
Listopad 13, 2019

Wasze realizacje

Dom usytuowany na południowym zboczu gór izerskich nad miejscowością Wojcieszyce w Kotlinie Jelen...
Październik 7, 2019
Glass House Architekt Seweryn Nogalski Beton House
Kaskadowo spływająca kubatura, choć pełna surowego betonu, daje wrażanie lekkości. Charakterystyc...
Lipiec 13, 2019

Wydarzenia

Ekspozycja prezentuje nieruchome obiekty, które widziane z różnych perspektyw nabierają ruchu.
Grudzień 2, 2019
Wystawa przygląda się wyzwaniom, przed którymi stoi obecnie świat, oraz nowym możliwościom budowa...
Październik 24, 2019