Powrót do listy tematów
Poniedziałek 18 Czerwiec 2018, 11:48:36

Projekt - samemu czy przez biuro ?

Witam serdecznie, jestem przed budową domu, póki co trzeba wybrać projekt domu i tutaj mam do was pytanie, czy lepiej samemu wszystko wybrać, czy wspomóc się biurem np takim jak to : http://adaptacjedomow.pl , szczerze mówiąc pierwszy raz stoję przed takim wyborem i zastanawiam się co będzie lepszym rozwiązaniem, jak wy to ogarnialiście? Wszystkie rady będą bardzo pomocne, z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam serdecznie.
Poniedziałek 30 Lipiec 2018, 11:43:13

Re: Projekt - samemu czy przez biuro ?

Jeśli ma to być projekt domu to raczej samodzielnie takiego nie wykonasz. Co innego aranżacja - tu już możesz robić wszystko na własną rękę. W kwestiach formalności związanych z projektem warto zwrócić się do profesjonalnych firm architektonicznych. Podsyłam Ci namiary na biura architektoniczne http://archiweb.pl/biura-architektoniczne-i-doradztwo-budowlane/ , które oferują pomoc w zakresie projektów.
Środa 03 Październik 2018, 09:55:50

Re: Projekt - samemu czy przez biuro ?

Jak dla mnie lepiej skorzystać z pomocy biura projektowego, bo jednak ludzie tam pracujący znają się na rzeczy i mogą pomóc nam nie popełnić błędów przy wyborze. Ja korzystałem z pomocy tego biura [url]https://hs-projekt.pl/projekty[/url] i byłem bardzo zadowolony z ich pomocy, dlatego mogę polecić taką opcję.
Piątek 17 Maj 2019, 11:03:30

Re: Projekt - samemu czy przez biuro ?

Ja szukałam projektów gotowych, jakoś nie przemawia do mnie projekt indywidualny, wiadomo gotowe projekty, też można zmodyfikować jeśli gdzieś jest wyrażona an to zgoda. Ja widziałam ciekawe projekty na MG Projekt i znalazłam też ciekawy blog budowlany, https://www.mgprojekt.com.pl/blog/ myślę że przyda się tym co właśnie rozpoczęły budowę.
Niedziela 19 Maj 2019, 06:18:52

Re: Projekt - samemu czy przez biuro ?

Jasne projektu domu samemu sie nie zrobi ale jeśli chodzi o wnętrza to można pokusić się o własną aranżację. Owszem warto tez wspierać się róznymi, gotowymi pomysłami i wszelkimi poradami, zawsze to jakieś ułatwienie. My skorzystamy z https://scandicsofa.pl/pl/n/list , gdzie znaleźliśmy już całkiem dużo wskazówek i inspiracji. Ciekawie napisane artykuły, rzeczowo i w prosty sposób, tak że chyba największy laik by sobie z tym poradził.
Poniedziałek 10 Czerwiec 2019, 15:52:50

Re: Projekt - samemu czy przez biuro ?

Dla mnie definitywnie biuro projektowe. Dlatego, że jeśli korzystamy z różnego rodzaju programów to zawsze wygląda inaczej w rzeczywistości. Co gorsza, ludzie w ogóle nie myślą o tym by coś było funkcjonalne. Sama sorzystałam z usług https://ddprojekt.pl/pl/ i jestem bardzo zadowolona. Mieszkanie nie wygląda jak z katalogu, wszystko jest doskonale dopasowane i nie marnuję przestrzeni, szybko się sprząta, bo prosiłam architektów by wykonali meble z takich materiałów, by nie zagracć pomieszczenia pierdołkami. Oraz nie widać na nich kurzu happy
Piątek 05 Lipiec 2019, 08:28:06

Re: Projekt - samemu czy przez biuro ?

My długo szukaliśmy odpowiedniego studia, który nam zrobił dobry projekt wnętrze dla naszego domu. Po drodze odrzuciliśmy kilka propozycji aż w końcu trafiliśmy na projektantów z https://igloostudio.eu i tam po niewielu konsultacjach udało im się stworzyć projekt naszych marzeń.
Środa 30 Październik 2019, 08:42:58

Re: Projekt - samemu czy przez biuro ?

Najlepiej wybrać się z tą kwestią do specjalistów, którzy tworzą takie projekty. Polecam rzucić okiem na taką opcję jak projektowanie domów - Wrocław, dolny Śląsk - Zarzycki: https://zarzycki-konstrukcje.pl/projektowanie-domow/ . To fachowcy, którzy od lat się tym zajmują.
Wtorek 26 Listopad 2019, 15:30:20

Re: Projekt - samemu czy przez biuro ?

Ja zdecydowałam się na pomoc specjalistów i była to świetna decyzja happy Projektant świetnie słuchał i urządził wnętrze tak jak chciałam, jednak wprowadził bardzo dużo kreatywnych rozwiązań, które powiększyły optycznie przestrzeń i nadały jej lekkości. Ze swojej kuchni nawet nie chce mi się wychodzić happy polecam biuro z Jasła: http://meble-mdpf.pl/meble-na-wymiar-jaslo/
Czwartek 28 Listopad 2019, 10:23:21

Re: Projekt - samemu czy przez biuro ?

Pracownia projektowa http://format-home.pl pomoże każdemu w wykonaniu projektu wnętrza. Wykonują spersonalizowane projekty wnętrza i go realizują. Mają zawsze pod kontrolą każdy etap - od wyboru ekipy remontowej po dobór poduszek. Dostarczają meble oraz inne elementy wyposażenia wnętrza. Spełniają marzenia swoich klientów o wyjątkowym miejscu.
Czwartek 28 Listopad 2019, 17:48:35

Re: Projekt - samemu czy przez biuro ?

Uważam, że najlepszą opcją jest kupienie gotowego projektu. Wiecie, jakby nie było takie firmy jak MG Projekt tworzą przemyślane projekty. Tak, żeby dany dom był funkcjonalny, komfortowy i nowoczesny. Zobaczcie sobie jaki ja wybrałam u nich projekt https://www.mgprojekt.com.pl/projekty-malych-domow/parterowy-waski . Jak go oceniacie?
Piątek 06 Grudzień 2019, 18:18:14

Re: Projekt - samemu czy przez biuro ?

hejka
Wtorek 18 Luty 2020, 11:28:38

Re: Projekt - samemu czy przez biuro ?

Polecam biuro projektowe http://archiplus.com.pl to doświadczeni architekci gwarantujący wysoki poziom oferowanych usług. Ponadto współpracują stale z najlepszymi projektantami konstrukcji, instalacji sanitarnych, elektrycznych, teletechnicznych, uznanymi rzeczoznawcami oraz prawnikami. Dobierają zespół projektowy optymalny pod każdym względem dla danego zlecenia.
Sobota 22 Luty 2020, 15:42:49

Re: Projekt - samemu czy przez biuro ?

Jeśli chodzi o projekt domu to dla mnie zdecydowanie przez biuro. Tym musi się zająć profesjonalista.

Architektura

Circle Wood House, fot.: Paweł Ulatowski
Dom wkomponowany w las - las wkomponowany w dom. Rezydencja zaprojektowana przez biuro Mobius Arc...
Listopad 29, 2021
Projekt urbanistyczny 2021: Eleftheria Square autorstwa Zaha Hadid Architects; zdj.:  Zaha Hadid Architects
Jury The Architecture Master Prize (AMP) ogłosiło zwycięzców nagród za rok 2021! Nagrodzone zosta...
Listopad 22, 2021

Konkursy

Architecture at Zero is a design competition for decarbonization, equity and resilience, open to students and professionals worldwide. It serves to engage the fields of architecture, design, engine...
Listopad 29, 2021
The Wheelwright Prize is dedicated to advancing original architectural research that shows potential to make a significant impact on architectural discourse.
Listopad 29, 2021

Prawo

USTAWA z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków Stan prawny na dzień 26.09.2014 r. Niniejsza ustawa dokonuje w zakresie swojej regulacji wdrożenia dyrektywy Parlamentu...
Listopad 21, 2014
  brzmienie od 2011-08-10    Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennymz dnia 27 marca 2003 r. (Dz.U. Nr 80, poz. 717)Zmiany aktu: Zmiany aktu: 2011-08...
Sierpień 26, 2009

Wydarzenia

Targi imm cologne w Kolonii od 17 do 23 stycznia 2022 r. - pomysły, inspiracje i innowacje z pier...
Listopad 8, 2021
A virtual exhibition and events series highlighting the built environment’s role in tackling the...
Listopad 2, 2021